Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Lejas Kleperos” pagalmā pretī pavasara saulei turas 60 sniega figūras

Šonedēļ "Ziemeļlatvijas" redakcijā atskanēja zvans no Launkalnes. Saņēmām uzaicinājumu aizbraukt uz Līgas un Raimonda Kleperu saimniecību "Lejas Kleperi", kur pagalmā uzcelti 60 sniegavīri un citas sniega figūras.

 

"Lejas Kleperos" nesen ar kolēģi iegriezās arī Launkalnes skolas pedagoģe Ramona Moisejeva. No tur redzētā viņai vēl tagad saglabājies jauks noskaņojums.

 

"Sajutāmies kā pasaku valstībā!" viņa jūsmo. "Kaut tagad visu laiku runā par krīzi, iebraucot "Lejas Kleperos", šķiet, ka nekādas krīzes pasaulē nav. Ir tikai brīnišķīgs skaistums, no kā cilvēki gūst mieru un pozitīvu enerģiju."

 

Tā iespaidā R. Moisejeva šo otrdien pamudināja savus audzēkņus uzcelt sniegavīrus arī Launkalnes skolas pagalmā.

 

Kad vakar "Lejas Kleperos" ieradās "Ziemeļlatvija", senās lauku mājas pagalmā uzceltie sniegavīri, ziemeļbrieži, lāči, pingvīni, ravētāja, slaucēja un citas figūras saulē jau ir nedaudz pakusušas.

 

No mājas saimnieces Līgas Kleperes uzzinām, ka tas viss ir bērnu Rudītes, Andra, Ulda un viņu ģimeņu dāvana "Lejas Kleperu" saimniekam Raimondam Kleperam dzimšanas dienā.

 

"Es jau pats kopā ar bērniem un mazbērniem cēlu," smaida dāvanas saņēmējs. Par to, ka uzceltie sniega tēli ir tuvinieku apsveikums jubilejā, viņš uzzināja tikai tad, kad darbs jau bija pabeigts."Neiztrūka arī materiālas dāvanas, bet šī, ko bērni pasniedza prom braucot, bija vislabākā," dzīvesbiedram līdzi priecājas L. Klepere.

 

"Lejas Kleperos" šoziem viesojās arī Smiltenes pilsētas domes tūrisma speciāliste Dagnija Kalniņa. Redzētā iespaidā arī viņai radās vēlme celt sniegavīrus un citus sniega tēlus.

 

Strādājot Smiltenes tūrisma informācijas centrā, D. Kalniņa ievērojusi, ka launkalniešu "Lejas Kleperi" ir Smiltenes pusē pieprasīts lauku tūrisma objekts. "Cilvēki interesējas par vietām, kur ir dabas tūrisms un pasākumi sirdij un dvēselei," viņa uzsver. Tiesa, ziemas mēnešos "Lejas Kleperi" ne vienmēr ir pieejami, ja meža ceļš ir aizputināts un līdz ar to nav izbraucams.

Šajā lauku sētā ļoti skaisti ir pavasarī un vasarā. Lauku sētā L. Klepere jau ievērojusi pirmās pavasara pazīmes, kaut arī mežā vēl ir aptuveni 40 centimetrus bieza sniega sega.

 

Dienas paliek saulainākas. Pūpoliem pie mājām jau ir baltas "aitiņas", bet kūtī - 24 īsti jēri. Mazuļi atskrējuši jau 20 aitām no "Lejas Kleperu" ganāmpulka.

 

"Barotavā nāk putniņi un prasa ēst. Viņiem jau šķiet, ka ir pavasaris," smaida saimniece. Barību pie cilvēkiem meklē dzilnas, dzeņi, sīļi, zīlītes, sarkankrūtīši. Tādā pašā nolūkā sētā ne reti ieklīst arī stirnas un zaķi.

Novados