Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LPS ietvaros veidos Reģionālo attīstības centru apvienību

Lai aizstāvētu reģionālo attīstības centru specifiskās intereses, otrdien 4. novembrī nolemts Latvijas Pašvaldību savienības ietvaros veidot Reģionālo attīstības centru apvienību.

Apvienības dibināšanas sanāksmē klātesošie pašvaldību vadītāji uzsvēra, ka ir virkne jautājumu, kuros lielo novadu intereses krietni atšķiras no mazāku pašvaldību interesēm un vajadzībām un tādēļ ir nepieciešama profesionāla to aizstāvība gan ministriju, gan Ministru kabineta un visbeidzot arī Saeimas līmenī.
Tā kā Latvijas Pašvaldību savienības ietvaros jau pašlaik darbojas vairākas interešu apvienības un asociācijas un ir izveidotas iestrādes šajā virzienā, gandrīz vienbalsīgi nolemts veidot apvienību LPS ietvaros.
Kā jomu, kurā pašvaldību intereses atšķiras viskrasāk, priekšsēdētāji visupirms min finansējuma sadalījumu nākamajā Eiropas Savienības fondu plānošanas periodā.
Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis pauž atzinību par pašvaldību vēlmi aktīvāk aizstāvēt savas intereses un norāda, ka jaunās apvienības veidošana palīdzēs arī LPS ar stingrākām pozīcijām iestāties par novadu vajadzībām.
Par apvienības valdi un vadītāju plānot lemt decembra sākumā un līdz šim laikam taps arī nolikums.
Latvijas Pašvaldību savienības ietvaros jau pašlaik darbojas Piejūras pašvaldību apvienība, Latvijas Novadu apvienība, Sēlijas pašvaldības, Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācija, kā arī vairākas profesionālas organizācijas, tajā skaitā Pašvaldību sociālo darbinieku apvienība un vēl citas.
Saskaņā ar Nacionālo attīstības plānu par reģionālajiem attīstības centriem ir definēti šādi novadi: Siguldas, Aizkraukles, Kuldīgas, Līvānu, Madonas, Valkas, Ludzas, Balvu, Alūksnes, Limbažu, Cēsu, Ogres, Talsu, Smiltenes, Saldus, Dobeles, Preiļu, Tukuma, Krāslavas, Gulbenes un Bauskas.

Novados