Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mājokļos drīz būs ērtības 5

Strenčos sākusies ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu izbūve astoņās ielās. Turpinot ūdenssaimniecības attīstības projektu pilsētā, pašvaldība pēc pāris gadu pārtraukuma ķērusies pie projekta otrajā kārtā plānotajiem darbiem. Iedzīvotāji varēs iztikt bez ilgus gadus pierastajām akām un izsmeļamajām labierīcību bedrēm.

Līdz šā gada novembrim astoņās Strenču ielās - gan pilnībā, gan tikai astevišķos posmos - konkursā uzvarējusī Valmieras firma "Vidzemes energoceltnieks" izbūvēs maģistrālo ūdensvadu un kanalizācijas tīklus un pieslēguma atzarus līdz īpašuma robežai.

Šogad būvdarbi notiks: Pulkveža Zemitāna ielas posmā no krustojuma ar Baznīcas ielu līdz dzelzceļa sliedēm, Baznīcas ielas posmā līdz dievnamam, Stacijas ielā, Raiņa ielā, Trikātas ielā bruģētajā posmā līdz krustojumam ar Slimnīcas ielu, Slimnīcas, Beverīnas un Ozolu ielā. Pēc darbu pabeigšanas arī šo māju iedzīvotāji varēs baudīt ērtības, ko dod pieslēgums centralizētajam pilsētas ūdensvadam un kanalizācijas tīkliem.

Strenču novada domes Saimnieciskās darbības nodrošināšanas departamenta vadītāja Gita Siliņa informē, ka maģistrālās trases atzarus uz dzīvojamām mājām par projekta finansējumu izbūvēs līdz ielas sarkanajai līnijai (ielas un inženierkomunikācijas koridora robežai, kas parasti sakrīt ar fiziskai vai juridiskai personai piederoša zemesgabala robežu - redakcijas piezīme).

"Atlikušais pieslēgums līdz savai mājai jābūvē pašiem iedzīvotājiem. Iepriekš ir jāizstrādā projekts un jāsaskaņo Valkas novada būvvaldē," skaidro G. Siliņa. Sīkāku informāciju strencēnieši var iegūt, zvanot viņai pa tālruni 64707540.

Būvdarbu laikā celtniekiem būs, ko nopūlēties Trikātas ielā. Lai ieguldītu caurules, viņiem jādemontē vecais ielas bruģa segums un pēc tam šie paši bruģakmeņi jāuzklāj no jauna. Pavisam celtnieki apakšzemes komunikācijas Strenčos būvēs aptuveni piecus kilometrus garā posmā.

Strenčos ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu otrās kārtas būvdarbu kopējās izmaksas ir 518 503 lati, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Darbus līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Strenču novada dome. Īstenojot projektu, Strenčos izbūvēs arī dzeramā ūdens rezervuāru un atjaunos ūdens atdzelžošanas iekārtas.

G. Siliņa informē, ka perspektīvā būvdarbi vēlāk plānoti arī tajās atlikušajās Strenču ielās, kuras pašlaik palikušas ārpus ūdenssaimniecības attīstības projekta otrās kārtas. Ūdenssaimniecību jau 2011. gadā plānots sakārtot arī novada pagastos un Sedā.

Ūdenssaimniecības attīstības otrās kārtas darbi vēl tikai sāksies Smiltenē un Valkā. Abu novadu domes ir iesniegušas projektus Vides ministrijā un tagad gaida no valdības "zaļo gaismu", lai varētu ķerties pie plānotajiem darbiem.

Smiltenes novadā šogad būvdarbi sāksies, lai pilsētas maģistrālajam ūdensvadam un kanalizācijas tīkliem pieslēgtu Silvas ciematu Launkalnes pagastā un Vidzemīti Brantu pagastā. Projekta otrajā kārtā plānota maģistrālā ūdensvada un kanalizācijas izbūve arī virknē Smiltenes ielu. Pašvaldības uzņēmuma SIA "Smiltenes NKUP" valdes priekšsēdētājs Raitis Melderis informē, ka pilsētā šos darbus uzsāks tikai 2011. gadā, izņemot Atmodas ielas posmu virzienā uz Silvu, kur celtnieki strādās jau šogad.

Valkas novada domes projektu vadītājs Eduards Ivļevs informē, ka Valkā otro kārtu projektā par ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstību plānots uzsākt jau šoruden, iespējams, oktobrī. Pirmajās ūdensvadu un kanalizācijas tīklus izbūvēs tajās ielās, kuras atrodas plānotā apvedceļa tuvumā - Zemgales, Burtnieku, Līvu, Rīgas, Purva, Dārza un citās, lai tajās jau laicīgi iebūvētu komunikācijas pirms asfalta uzklāšanas. Darbi turpināsies 2011. gadā, ieskaitot kanalizācijas tīklu rekonstrukciju Valkas centrā vietās, kur tie ir avārijas stāvoklī.

Komentāri 5

Saule

A mums i bez tām komunikācijām i lab. "Ieliksim centrālo vadu, tad tālāk paši taisat projektus"- hi! Tik ielas sabojā, -pēc tam ir jālēkā kā pa tramplīniem! Bruģi atpakaļ uzlikšot - smiekli nāk, pat galveno ielu nejēdz bez bedrēm sataisīt! Iepriekš liktie ūdensvadi plīst vienā plīšanā -skaties, ka tik neieskrien kādā ceļā iespraustā mietā!

pirms 10 gadiem, 2010.07.13 12:15

Austere

Kā elektriķi un flīzētāji var kvalitatīvi veikt kanalizācijas un santehnikas ievilkšanas darbus?

pirms 10 gadiem, 2010.07.13 13:42

Sandra A.

Protams. Ja jau ar karotīti mutē nelies, tad nekad nebūs labi. Lielajiem bļāvejiem iesaku palasīt Latvijas likumdošanu, kas aizliedz valsts pārvaldēm ko būvēt un celt privātā teritorijā. Tā ka tiem bļāvejiem, kam slinkums sakārtot visu, lai līdz mājai pievilku vadus un trubas, tad jāiet vien būs uz sausajām wc un jāsmeļ akas ūdens.
Žēl ka rej kā suņi uz katru jauko lietu, kas attīsta mūsu novadu.

pirms 10 gadiem, 2010.07.15 14:27

Novados