Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Malkas jaunajai apkures sezonai vēl nav

Palsmanieši ar izbrīnu skatās, ka malkas placis blakus viņu ciemata katlumājai pirmo gadu šajā laikā ir tukšs. Vēl nav sarūpēta malka, ar ko jaunajā apkures sezonā apsildīt Palsmanes daudzdzīvokļu mājas, skolu, bērnudārzu un citas iestādes.

Pavisam ciemata apkurei vajag 1800 kubikmetrus malkas sezonā."Kurināmā vēl nav ne grama. Laukumā kaut kartupeļus var stādīt," spriež vietējie. Līdzīga situācija ir arī Variņos.

Smiltenes novada domē "Ziemeļlatvija" noskaidroja, ka malkas piegāde novadā aizkavējusies iepirkuma procedūras dēļ, jo sadarbība ar tajā uzvarējušo Rīgas uzņēmumu "Forestry" bijusi neveiksmīga. Līgumu par malkas iegādi pašvaldība ar šo firmu noslēdza šogad 25. janvārī.

"Firma malku atveda tikai nedaudz un tad līgumu lauza, jo nespēja kurināmo piegādāt. Bijām spiesti rīkot jaunu iepirkumu, tāpēc arī viss iekavējās," skaidro Smiltenes novada domes izpilddirektors Kārlis Lapiņš.7. maijā ir noticis atkārtots centralizēts iepirkums par kurināmās malkas iegādi Smiltenes novada domes vajadzībām. Šobrīd top līgums ar jauno malkas piegādātāju. Tiklīdz līgumu noslēgs, tā sāksies malkas piegāde, piebilst K. Lapiņš.

Palsmanes pagasta pārvaldes komunālās saimniecības vadītājs Arvīds Dille raizējas, kaut tikai nokavēšanās dēļ uz ciematu neatvestu slapju, "zaļu" malku. "Tad malku vajadzēs gandrīz dubultā, un tāpat nevarēs nodrošināt apkuri," saka A. Dille.

Citus gadus maija nogalē malka Palsmanē bija ne tikai sagādāta, bet arī lielākā daļa - jau sazāģēta un sagatavota apkures sezonai.

Novados