Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Meža dienās netrūkst ne jautrības, ne darba

Piektdien, 30. aprīlī. Kārķu pagastā notika tradicionālā Meža diena, kas bija apvienota ar apkārtnes sakopšanas talku. Veco krūmu izciršana, košumkrūmu un meža stādīšana mijās ar dziesmām un dejām.

Vairāk foto >>>> ŠEIT!

Tā kā pasākums Kārķos bija visā Latvijā notiekošo Meža dienu noslēgums, tajā piedalījās arī Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, bet pēc darba saviesīgo daļu pie zupas katliem vadīja Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka.

Meža dienas atklāja pagasta sabiedrisko attiecību un lauku attīstības speciāliste Sandra Pilskalne, kuru vēlāk talkas dalībnieki nodēvēja par Meža dienu dvēseli. Pēc tam klātesošos talciniekus sveica Valkas novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs. Viņš pats Kārķos uz Meža dienām bija ieradies jau pulksten 5.00 no rīta, lai kopā ar citiem Meža dienu aizsācējiem zemnieku saimniecībā "Jasmīni" sagaidītu saullēktu.

Paši kārķēnieši bija pārsteigti par tik lielu talcinieku pieplūdumu no Raunas, Naukšēniem un visas bijušā Valkas rajona teritorijas. Pēc aptuvenām aplēsēm objektos strādāja ap 300 talcinieku. Bez viņiem aktīvi palīgi visos darbos bija arī apmēram 50 mazpulcēnu Vidzemes mazpulku koordinatores Silvijas Doršas vadībā. "Šogad talcinieku ir krietni vairāk nekā iepriekšējos gados.

Tas liecina, ka latviešu tradīcija kādā vietā kaut ko labu paveikt ar talkām, nav izgaisusi," saka kārķēnietis Aleksandrs Luhaers. Bija ieradusies arī arboristu komanda, kuras dalībnieki Edgara Neilanda vadībā sakopa pirmās brīvvalsts laikā prezidenta Kārļa Ulmaņa un sabiedrisko lietu ministra Jāņa Bērziņa stādītos ozolus.

Līdztekus darbam interesenti varēja darboties Latvijas Amatniecības kameras priekšsēdētāja Viļņa Kazāka vadītajā Zaļajā darbnīcā, darinot skaistuma sprungulīšus. Pēcpusdienā I. Līdaka, J. Dūklavs un K. Albergs pie skolas iekārtotajā pagasta dižvīru un dižsievu koku birzī kopīgi iestādīja trīs ozoliņus.

Un tad jau atkal laiks bija dejām, dziesmām un zupas baudīšanai. Par to visu sīkāk būs rakstīts laikraksta "Ziemeļlatvija" 6. maija numurā.

Novados