Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mitrājiem būs īpaša diena

Starptautisko mitrāju dienu atzīmēs arī Strenčos. Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta administrācija aicina 2. februārī ikvienu interesentu uz informatīvo dienu savā Strenču birojā Valkas ielā 16.

 

Kopš 1997. gada 2. februāris ir Starptautiskā mitrāju diena, lai pievērstu sabiedrības uzmanību vienai no pasaulē apdraudētākajām ekosistēmām un rūpētos par tās resursu ilgtspējīgu izmantošanu. Tradīcija iedibināta, atzīmējot 1971. gadā notikušās Ramsāres jeb Mitrāju konvencijas parakstīšanas gadskārtu.

"Dabas lieguma Sedas purva teritorija un tā apkārtne ir pieskaitāma pie perspektīvajām Ramsāres konvencijas mitrāju vietām un ir iekļauta Latvijas un Eiropas Savienības nozīmes putniem nozīmīgo vietu sarakstā," skaidro Rūta Zepa, rezervāta administrācijas dabas aizsardzības daļas vecākā eksperte.

2. februārī Strenču birojā visu dienu varēs uzzināt informāciju par mitrājiem, īpaši par Sedas purvu, tā dabas vērtībām un attīstības procesiem. Varēs skatīties "Vides filmu studijas" filmas par Lubāna ezeru un Sedas purvu. Biroja telpās uzstādīs mitrājiem veltītu stends, ko varēs apskatīt visu februāri. "Gaidām visus interesentus," ielūdz R. Zepa.

Šobrīd Mitrāju konvencijai pievienojušās 150 valstis, kas apvieno 1713 starptautiskas nozīmes mitrājus.

Novados