Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nekā personīga, taču... 68

Līdz nākamajām vēlēšanām tikai divi mēneši, taču tie neesot izturami

Pirmdien Trikātas pagasta padomē notika sēde, kurā tika publiskots konflikts starp padomes priekšsēdētāju Cildu Purgali un viņas vietnieku Ando Krūzi. Viņš vairāk nevarot samierināties ar pagastā notiekošo, tāpēc nolika savu mandātu.

Vizuāli no ārpuses pagastā viss esot mierīgi, taču iekšienē nepārtraukti gruzd. Pīļu dīķī iemestais akmentiņš parasti izraisa nelielus vilnīšus, taču tie itin ātri norimst un viss paliek pa vecam.

"Šoreiz konflikts sākās ar to, ka man tiešā veidā mēģināja "aizbāzt muti", kad es salīdzinoši miermīlīgā privātā sarunā, biju paudis savu attieksmi par Cildas Purgales vēlēšanos kandidēt novada domes vēlēšanās. Mani izsauca un norādīja, ka neesmu tiesīgs veikt aģitāciju pret viņu. Sapratu, ka turpmāk vairs nevaru klusēt, ka nevaru palikt arī kā deputāts pašreizējā pagasta padomes sastāvā un ka beidzot par to ir jārunā. Tas bija mans protests," pauž A. Krūze.

Viņš brīnās, par kādu deputātu darbu var būt runa, ja 15 gadu laikā Trikātā nekad nav organizētas deputātu pieņemšanas dienas. Viņiem nav nedz savu telpu darbam, nedz noteikta pieņemšanas laika. Pagasta padomē rodas sajūta, ka tur vispār nav ko darīt. Deputāti tikai no "pieveikala" sarunām dažkārt uzzina, ko domā viņu vēlētāji. Un viena liela daļa arī vairs nedomā neko, viņiem ir pilnīgi vienalga, kas tur tajā pagastmājā notiek - tāpat jau nekas nemainīsies.

Deputāti ir atbildīgi arī par priekšsēdētājas darbu un viņas izlietotajiem resursiem. Ja priekšsēdētāja nobrauc ar pagasta automašīnu 37000 kilometru gadā, tas ir vairāk nekā 100 kilometru dienā. A. Krūze uzskata, ka tā nav tikai Trikātas problēma un daudzās mazajās pašvaldībās, deputāti tieši tāpat tiek turēti pa gabalu no pagastmājas.

"Nu ļoti žēl, ka arī pagasta padomes sēdē deputāti palika tajās pašās "pīļu dīķa" pozīcijās. Iepriekš pārrunājot, visiem ir savs viedoklis, kuru diemžēl preses klātbūtnē paust nevēlējās un pat tēloja zināmu solidaritāti ar priekšsēdētāju," secina A. Krūze.

Savukārt C. Purgale atbildēja, ka vajadzības gadījumā varot sagatavot pilnīgu atskaiti un pārskatu par savu darbu. Oponenta rīcību viņa saista ar priekšvēlēšanu laiku un latvisko mentalitāti. Viņa lepojas ar to, ka jau četrus sasaukumus ievēlēta par padomes priekšsēdētāju, un ar to, kas šajā laikā pagastā ir paveikts iespējamo resursu ietvaros.

"Tik ļauni jau nemaz nav. Ando ir jūtīgs cilvēks, turklāt ļoti aktīvs, taču zem šī konflikta nekāda ļaunuma nav," pārliecināts J. Kļaviņš.

Uzzinot, ka Trikātas pagasts ir vienīgais Valkas rajonā, kurš pagaidām nav saņēmis tā saucamo novada veidošanas naudu (200 tūkstošus latu), priekšsēdētājai tika uzdoti vairāki jautājumi, kāpēc tā noticis. Vislielākā nesaprašanā bija uzņēmējs Juris Ozoliņš. C. Purgale izskaidroja situāciju ar šo naudu un uzskata, ka tas ir politisks jautājums un viņa to ietekmēt nespēj. Viss nepieciešamais naudas saņemšanai ir izdarīts.

Deputāte Inga Čama piebilda, ka nekļūdās tikai tie, kuri neko nedara. "Nevienam nav liegts nākt klajā ar savām iniciatīvām un idejām," uzskata I. Čama. Viņa piekrīt A. Krūzes viedoklim, ka deputāti ir bijuši kūtri, taču viņa uzrunu sēdē vērtē kā sava veida grēksūdzi.

Pirms pusotra gada deputātes mandātu nolika arī Trikātas pamatskolas skolotāja Ilze Ciguze. Jautāta par šīs rīcības motīviem, viņa atbildēja, ka toreiz visu izsacījusi un pie šīs lietas atgriezties nevēlas.

Pirmdienas padomes sēdē deputāta mandātu nolika arī J. Kļaviņš, taču tas nekādā ziņā nav saistāms ar nesaprašanos deputāta pienākumu pildīšanā. Gūstot noteikto atalgojumu par padomes darbā pavadītajām stundām, viņam likums liedz saņemt bezdarbnieka pabalstu.

Komentāri 68

No Trikātas

Labs raksts, zināšu, ka par Purgali nedrīkst balsot. Pietiek barot parazītus no pašvaldību budžetiem.

pirms 11 gadiem, 2009.04.01 17:49

arī no Trikātas

Ja jau J.Kļaviņš nolika mandātu, tad viss ir skaidrs. Par C.Purgali vairs nebalsošu, jo Juris jau zin ko dara, tas nekas ka viņš neteiks neko sliktu, viņš jau ir tāds cilvēks, es viņu cienu.

pirms 11 gadiem, 2009.04.01 19:04

nav svarīgi

ha... varbūt, ka derētu šādi izķidāt ne tikai Trikātas pagastu, bet arī pārējās rajona pašvaldības, ieskaitot Valkas, Strenču, Smiltenes un Sedas pilsētu? pirmsvēlēšanu laikā vēlētājiem būtu būtiski zināt, ko ir un nav izdarījuši deputāti un pašvaldību vadītāji...

pirms 11 gadiem, 2009.04.01 21:39

www

Piekrītu, nebūtu slikti, ja tauta pazītu savus kalpus. Tādi raksti būtu ļoti labi apmeklēti. Arī viedokļu būtu daudz."Ziemeļlatvijai" būtu noiets.

pirms 11 gadiem, 2009.04.01 21:57

cilvēks

Paldies Trikātas pagasta pašvaldībai,kas rūpējas un uztur pagastu vienmēr kārtīgu un sakoptu, vienmēr ir patīkami tur aizbraukt,es lepojos ar šo pagastu!

pirms 11 gadiem, 2009.04.02 07:43

Necilvēks-cilvēkam

Kas tad cits sunim asti cels, ja ne pats.....

pirms 11 gadiem, 2009.04.02 08:20

aksioma

Latvietim garšīgākais paēdiens ir latvietis...

pirms 11 gadiem, 2009.04.02 08:52

Ando Krūze

Kā jau vakar solīju , es , pēc raksta publicēšanas, ienāku komentāros ar savu vārdu. Aicinu arī pārējos tā darīt, bet , protams, es centīšos atbildēt uz visiem daudz maz konstruktīviem jautājumiem un priekšlikumiem. Uz tekstiem ,kuros būs apvainojumi vai lamas, es ,protams ,neatbildēšu.Protams ,ka šajās dienās ,šis Trikātā ir viens no apspriestākajiem jautājumiem. Paldies visiem tiem daudzajiem Trikātiešiem , no kuriem es saņēmu atbalstu un siltus vārdus. Paldies tiem oponentiem, kas teica man , ka šādas lietas nevajag risināt ar avīzes starpniecību. Bet ne no viena , atkārtoju , ne no viena, es tiešā sarunā nedzirdēju, ka mums šajā ziņā nav problēmas. Gribu pateikt tieši un skaidri - šī nav mana priekšvēlēšanu kampaņa, jo es vēlēšanās šoreiz savu kandidatūru NEIZVIRZĪŠU. Bet līdz 6. jūnijam es laikam būšu spiests būt aktīvs, jo ir jāpanāk , lai no Trikātas mums būtu saraksts ar daudzām "jaunām" sejām. Ja kāds domā, ka tagad es nosaukšu , ka mūsu priekšsēdētāja ir mūsu Trikātas visa ļaunuma sākums un gals, tam būs jāviļās, jo es viņu cienu kā izglītotu cilvēku ar milzīgu pieredzi, bet diemžēl šie četri sasaukumi Trikātā ir līdz nesuši lielu negatīvas rutīnas devu.Rakstiet arī citu pašvaldību cilvēki ,kā pie jums tās lietas darās , jo domāju , ka sistēma ir viena un daudzi pašvaldību vadītāji ir pieņēmuši to par normu un pat nesaprot par ko viņiem tā pārmet. Ir taču priekšvēlēšanu laiks un mums visiem gribās ,lai mūs pārstāvētu paši labākie un nesavtīgākie. Lai Mums visiem priecīga diena!

pirms 11 gadiem, 2009.04.02 09:30

vēlētāja

PAR SAKOPTīBU. Diemžēl pagastu'skaistumkonkursus ' nerīko ziemas mēnešos,tad arī laukums pie pagasta veikaliem būtu ziemas mēnešos notīrīts.Tāds apledojis un dangais ,tas ir lieliska 'vizītkarte' un laikam jau labs pierādījums tam ,cik ļoti C.P.rūp viņas vēlētāju dienišķās vajadzības

pirms 11 gadiem, 2009.04.02 09:49

vēlētāja

PAR SAKOPTīBU. Diemžēl pagastu'skaistumkonkursus ' nerīko ziemas mēnešos,tad arī laukums pie pagasta veikaliem būtu ziemas mēnešos notīrīts.Tāds apledojis un dangais ,tas ir lieliska 'vizītkarte' un laikam jau labs pierādījums tam ,cik ļoti C.P.rūp viņas vēlētāju dienišķās vajadzības

pirms 11 gadiem, 2009.04.02 09:50

ANDO KRŪZE

Par "skaistumkonkursiem" runājot , tie bija vieni stulbi un kretīniski kampaņveida pasākumi, kas īstenībā perspektīvā nekādu sakoptību neveicināja. Veda tos vērtētājus uz vienām un tām pašām saimniecībām , mētāja kaut kādus padomju stilā ieturētus saukļus un tāpēc arī daudziem pagastiem tā spēlīte apriebās. Un labi ka tā ,jo skaista pagasta veidošanas apziņa ir gadiem ilgs darbs , kur arī būtu liels darba lauks deputātiem.

pirms 11 gadiem, 2009.04.02 10:02

Cits pagasts

Es tomēr neizprotu mandātus nolikušo deputātu rīcību: noliekot mandātu Jūs taču ierobežojas savas iespējas mainīt un uzlabot situāciju. No noņemat to Cildiņu nost, ielieciet sakarīgu, rīcības spējīgu cilvēku vietā un uz priekšu. Citādi piekrītu, ka mazā princesīte iegājusi pamatīgā rutīnā un bremzē attīstību. Arī novada reformas sakarā - apvienojoties pagastiem reāla saimnieciskā un uzņēmējdarbība neaktivizēsies; mūzikas, mākslas un sporta skolas taču necelsim. Cilvēki tāpat tieksies uz reāliem centriem Valmieru, Smilteni. Cita lieta, ka kļūt par šo pilsētu novadu priekšsēdētāju un turpināt bezrūpīgo, bet ienesīgo dzīvi Cildai nav nekādu cerību. Tapēc viņa sačakarē attīstību pagastā, bet valsts čakarē viņu.

pirms 11 gadiem, 2009.04.02 11:24

..

Nu no tā grandiozā uzpūstā ziepju burbuļa piliens tikai palika pāri. Raksts bez sākuma un beigām, vispār neko nepasakošs un nevienam nevajadzīgs.

pirms 11 gadiem, 2009.04.02 11:24

ha, ha

Pats autors jau atkal meklē kā priekšsēdētājai piebraukt... Nu izbļāvās un pats tagad nobijās no tā skaļā sauciena. deputāti jau nekad neko nav gribējuši tā sparīgi darīt, atsēdēja savas stundas un viss, jo katrs aizņemts ar savu biznesu un citi viņiem nekad nav interesējuši, tas nu ir fakts.

pirms 11 gadiem, 2009.04.02 11:28

ANDO KRŪZE

Lai izteiktu neuzticību priekšsēdētājai būtu bijis vajadzīgs pārtraukt šo mānīgo "pīļu dīķa" efektu,jo neviens jau mīļā miera labad negrib atklāti par lietām runāt, Šis jautājums par neuzticības izteikšanu parādījās pēc skolas paneļu skandāla ,bet tika piedots, ar domu , ka visi darām kļūdas un visi mācāmies. Vai mācāmies?

pirms 11 gadiem, 2009.04.02 11:49

jautaataaja

cik tad vienam deputaatam maksaa,par atsedesanu?

pirms 11 gadiem, 2009.04.02 12:33

vēl domāju

Jā, labi vārdi "vai visi mācāmies no kļūdām?". Un pirmkārt paši no savējām?
Otrkārt, "nekļūdās tas, kas neko nedara". Izrādās, ka Krūzes k-gs, Purgales k-dze ir kļūdījušies, JO DARA. Bet ko pārējie deputāti? Viņus vispār ne jūt, ne dzird. Un viņus apmierina šīs izdarības - gan vienas, gan otras?
Nāks nākamās vēlēšanas un ticiet, būs - tie paši vēži, tik citā kulītē! Jo krēsls sabojā cilvēku.

pirms 11 gadiem, 2009.04.02 12:40

Saule

Nezinu, kāda ir Cilda, bet par deputātiem (vispārināti) gribu pateikt, ka gan priekšsēdētājs, gan pārējie 6 deputāti ir līdzvērtīgi un šiem 6 nevajadzētu gaidīt, kad priekšsēdētāja iekārtos tiem telpas un noteiks iedzīvotāju pieņemšanas laiku. Deputātiem pašiem jāpauž sava vēlme darboties un tikties ar vēlētājiem un padomes sēdē vai ārpus tās šie jautājumi kopīgi jāizlemj. Ja jau četrus gadus līdz tam nebija nonākuši, acīmredzot deputātiem šādas vēlmes rosīties nav bijis. Deputātiem ir jābūt savai iniciatīvai. Cik zinu, visus lēmumus pašvaldība pieņem, deputātiem balsojot. Tad nu seciniet paši, cik valdonīgs var būt tāds pašvaldības vadītājs, ja balsis ir 7.
Pašvaldībai ir kārtojamas ļoti daudzas lietas dažādās Latvijas vietās un institūcijās un mazos pagastos pašvaldības vadītājs arī ir tas, kas visu to dara, kad pat strādā kā šoferis, vadājot cilvēkus. Piemēram, ved prom, atpakaļ un vēlreiz prom un atpakaļ kādu speciālistu no pilsētas. lai tas parunātos pagastā ar pāris cilvēkiem. Pašvaldībai visi vienmēr ir jāatbalsta, visiem jāizdabā un ja kaut ko atsaki, esi sliktais. Piemēram, kāds nodzēries vecis pēkšņi saslimst, viņam nav naudas, bet ir jānokļūst slimnīcā, un pašvaldības vadītājs ved šo bieži vien smirdīgo cilvēku uz un vēlāk no slimnīcas, bieži vien pēc tam no pašvaldības budžeta samaksājot par viņa ārstēšanos.
Lai neizsauktu kārtējo sašutumu par varbūt manis kā iespējamās pašvaldības vadītājas nekaunīgo patiesības paušanu, varu paskaidrot, ka neesmu ne tuvu pašvaldības vadītāja, vienkārši saprotot, ka šādā amatā esošie visbiežāk ir pārāk inteliģenti, lai mestos sevi aizstāvēt, vēlos apskaidrot tiem, kas raduši vienmēr par visu izteikt savu negatīvo iekšējo pārliecību, neizprotot lietas patieso būtību.
Cik zinu, reta ir tā pašvaldība, kurā visi deputāti strādā vienotā komandā. Visbiežāk ir opozicionāri, kuru būtība ir maisīt gaisu, pašiem tā īsti neko neizdarot savu vēlētāju labā.

pirms 11 gadiem, 2009.04.02 13:00

sasa

Brīnos par cilvēku uztveri, kad nespēj iegaumēt pat nelielā rakstā pausto. Tā viena autore no Trikātas secina, ka Kļaviņš nolicis mandātu un Cilda tāpēc ir sliktā. Bet Kļaviņš, kā jāsecina no raksta, ir kļuvis par bezdarbnieku un nav tiesīgs saņemt bezdarbnieka pabalstu, jo skaitās darbā pašvaldībā kā deputāts, tāpēc arī jānoliek mandāts, jo bezdarbnieka pabalsts, acīmredzot, ir lielāks, nekā deputāta alga.

pirms 11 gadiem, 2009.04.02 13:13

Novados