Nenovēro ļaunprātīgu vai neuzmanīgu darbību Grundzālē 3

Kāda "Ziemeļlatvijas" lasītāja vērsa uzmanību uz savulaik iecienīto Grundzāles pagasta nelielo ezeru, kas tautas valodā dēvēts par Mācītāju. Pēc lasītājas teiktā, pie ezera sajūtama mēslu smaka, bet ūdenī redzamas fekālijas. Tuvējo māju iedzīvotāji ir pārliecināti, ka, visticamāk, tās ir aļģu atliekas.

"Kādu dienu ar bērniem devāmies peldēties. Kopā ar kaimiņiem nolēmām apmeklēt ezeriņu Grundzāles pusē. Tautā šo ezeru sauc par Mācītāju. Tas atrodas Aumeistaru krustā, braucot no Smiltenes puses, iegriežoties pa kreisi un apmēram pus kilometru pabraucot pa labi pa krūmainu lauku ceļu, garām pamestām ēkām labajā pusē.

Apkārtne šķita sakopta, bet gaisā kaut kas tā jocīgi smirdēja. Pieejot pie ezera, pavērās "burvīga" aina - tajā peld mēsli," raksta "Ziemeļlatvijas" lasītāja. Viņai skumji noskatīties, ka ezers, kas kādreiz bija tikpat populārs kā Niedrājs, tagad ir piesārņots.

Par to informējām Grundzāles pagasta pārvaldes vadītāju Aldu Zvejnieci, kura aizbrauca līdz konkrētajam ezeram. A. Zvejniece stāsta, ka pagājušajā ceturtdienā pie ūdenstilpnes smaka nebija jūtama, taču atzina, ka šis ezers pamazām aizaug. Tomēr tas esot tīrs un peldēties tajā var. To apgalvo arī tuvējo māju iedzīvotāji.

„Vienā ezera pusē pirms pāris gadiem vēl bija vaļēja, atklāta, smilšaina vieta, kur "Pīļukalna" gatera darbinieki bija iekārtojuši pludmali". Uzzināju, ka šobrīd te peldētāju paliek mazāk. „Katrā ziņā ļaunprātīgas vai neuzmanīgas cilvēku darbības es nekonstatēju. Tāpat uz to nenorādīja ne zemes daļas īpašnieks Guntis Vilks, ne tuvējo māju iedzīvotāji," saka Grundzāles pagasta vadītāja.

Komentāri 3

Tante

Sinkas stilā - uztaisīt rakstu pēc "Viena tante teica..." modes. :D

pirms 10 gadiem, 2011.07.20 21:57

Ktistaps

Tur nekādas fekālijas nepeld LOL!!! Tās ir tikai aļģes

pirms 10 gadiem, 2011.08.02 20:15

Tante 2

Tās, ko dažš labs dēvē par fekālijām, jau gadu gadiem peld šajā ezerā un nav nekāds jaunums, to var uzzināt no jebkura cilvēka, kas tur ir bijis biežāk nekā 1 reizi piecos gados! :) Protams, nevar nenoliegt, ka šogad šīs "fekālijas" ir krietni vairāk kā citus gadus!

pirms 10 gadiem, 2011.08.04 01:22

Novados