Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nesaprašanās par apkures aspektiem Ērģemes pagastā turpinās 35

Redakcijā viesojās Ērģemes pašvaldības saimniecības pārzinis Jānis Krams un pauda savu sāpi par problēmām siltumapgādes sistēmā pagasta centrā. Tas ir sens stāsts un "Ziemeļlatvija" par to rakstīja arī pērn.

 

Pagājušajā nedēļā siltumtrases virszemes daļā pie bērnudārza parādījās jauni defekti - bedres, kas visnotaļ nopietni apdraudēja bērnu drošību. Protams, tos ierobežoja ar brīdinošu lenti, taču tai nebija lielas nozīmes, jo bērna dabā ir censties iespraukties nezināmā vietā.

 

J. Krams ir pārliecināts, ka darbs tika uzticēts nezinošiem "Valkas būvnieka" speciālistiem, tāpēc arī sākās visas nelaimes ar siltumtrasi. Šī firma padarītajam deva 76 mēnešus ilgu garantiju, kas arī bijis galvenais iemesls, kāpēc uzvara konkursā tika piešķirta tieši šai būvfirmai. Pēc J. Krama domām citu firmu piedāvājums bijis lētāks.

 

 

"Viss pamazām sāk brukt. Katlumājā ģeneratora izpūtējs ir remontēts jeb "lipināts" daudz reižu, un tas jau arī saprotami, jo izpūtējs pagatavots no plānas folijas un ir salīdzināms ar konfekšu iesaiņojamo papīru," uzskata J. Krams.

 

 

Objekts tika nodots pērn rudenī, turklāt ar pāris mēnešu kavēšanos. Arī tagad virs trases ir ūdens kārta, un tā bojā šo trasi.

 

"Valkas būvnieka" direktors Vents Zālītis skaidrojis, ka sadrupušās apmales nav nekas ārkārtējs, jo arī pilsētā pavasarī pēc sniega nokušanas tās tiek labotas. Lūgts komentēt situāciju "Ziemeļlatvijai", V. Zālītis atbildēja, ka to nedarīs, jo viņa līdzšinējā pieredze saskarsmē ar laikrakstu ir negatīva.

 

 

Savukārt J. Krams ir pārliecināts, ka dabu nevajadzētu vainot neizdarībā un nolaidībā. Pagasta padomē vairāki cilvēki viņam ieteikuši nesmukumu neiznest no savas sētas, taču projektā ir ieguldīti daudzi desmiti tūkstoši latu, un J. Krams par to jūtas atbildīgs.

 

 

Savukārt pagasta padomes priekšsēdētājs Edgars Irklis, kurš pašlaik atrodas atvaļinājumā, ir pārliecināts, ka saimniecības pārzinis ir tāds cilvēks, kurš nespēj atbildēt par saviem vārdiem. Uzzinājis, ka "Ziemeļlatvijā" tiek gatavota publikācija par apkuri, viņš piezvanīja pa tālruni un ieteica ar situāciju iepazīties pamatīgāk, nevis uzklausīt tādu cilvēku kā J. Krams.

 

J. Krams apgalvo, ka šajā apkures sezonā salīdzinot ar iepriekšējo, kurināmais ir pārtērēts divas reizes. Savukārt E. Irklis, lūgts komentēt šo aspektu, sacīja, ka tas nav iespējams, jo katrai sezonai tiek piešķirta noteikta naudas summa un tajā ir jāiekļaujas.

 

 

 Izlietoto malkas daudzumu uzzināt neizdevās, jo arī galvenā grāmatvede ir atvaļinājumā. Kurinātājs Modris Ūburgs nezināja, cik malkas nodedzināts, taču vizuāli skatot, tās nodedzināts ievērojami vairāk nekā pērn.

 

Ērģemes bērnunama - patversmes vadītāja Jolanta Visocka, kura J. Kramu lūdza kaut ko darīt, lai novērstu bedres bērnudārza teritorijā, sacīja, ka ar apkuri šajā sezonā kopumā esot apmierināta.

 

Patiesības labad jāteic, ka SIA "Valkas būvnieks" defekti siltumtrases aku vāku pamatnē ir likvidēti - caurumi ir aizmūrēti. J. Krams sūkstas, ka diemžēl tas nebija iespējams bez strīdiem un vēršanās pie "Ziemeļlatvijas". Viņš paredz, ka sistēmā parādīsies aizvien jauni defekti.

Komentāri 35

zizuu

eee!
Tonkrtēti vari kko pateikt vai vnk Tev viņš nepatīk kā cilvēks?

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 11:39

IZsaku līdzjutību Ērģemei

Ērģemes pašvaldībai nav paveicies ar Kramu, kurš tā vietā, lai organizētu bedru pazušanu, apvelk lenti un dodas uz avīzes redakciju sūdzēt bēdas. Kāpēc Irklis tura šādu sūdīgu kadru šajos bezdarba apstākļos? Vajag nomainīt pret darītāju.

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 14:00

ESS

Atceros nesen publicēto no Valkas pagasta, kad Bašķis stāvēja uz ceļa, kuru pārrāvis pavasara ūdens, un viņa teikto, ka būs jāremontē. Pilnīgs pretstats Kramam, kurš jau sen būtu to nelielo plaisu pats personīgi sataisījis, nevis brēcis pa pasauli. Laikam no Ērģemes nav izbraucis un nav redzējis, ko pēc šīs sniegotās ziemas ūdens ir paveicis daudzās vietās.
Malka šoziem vairāk izgāja ikvienam, jo šogad bija ziema. Kā var nesaprast vienkāršas lietas?
Novadā iesaku likvidēt Krama amatu un ieviest līdzīgu ar citu nosaukumu, lai šādi atbrīvotos no bābiskā darbinieka.
Izturību Irklim!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 14:07

nesapraša

A kāpēc Kramam jānovērš brāķis, par kuru kādam samaksāti tukstoši no pagasta budžeta. Izturību Kramam!

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 14:19

saimnieks

Es arī nesaprotu kāda te Krama vaina. Ja man kāds sūdīgi uzmūrēs krāsni un tā dūmos, tad man pašam būs tā jāremontē? Jo tad es būšu sūdīgs saimnieks, ja prasīšu lai darba izpildītāji garantē kvalitāti par savu padarīto?!!!

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 14:22

Ilze

Pašvaldībai būtu jāpriecājas, ka ir cilvēks kurš cīnās, lai ieguldītajiem līdzekļiem pretī būtu darba kvalitāte. Pieņemu, ka summas tur varētu būt bijušas gana lielas, bet kādēļ caurumi zemē uztrauc tikai Kramu, nevis pagasta priekšsēdētāju?Šajā gadījumā pašvaldības darbiniekiem būtu bijis jābūt vienotiem un jāprasa atbildība no firmas, kas veica darbus, bet te ir kaut kāda rīvēšanās savā starpā...

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 14:37

Ilze

Un kas vispār tā par 76 mēnešu garantiju - pirmo reizi dzirdu, ka tādu dod.

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 14:38

....

Vēlreiz saku - korporatīvās saites dara brīnumus!!

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 15:50

Ilzei

Dodoties vēlēt, atcerēsimies, kas kuru uztrauc!

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 15:57

elga

Starp citu, esmu palaidis garām, varbūt kāds pateiks, kā Ērģemes pagasts izlietoja 200 000, ko piešķīra Novadu reformas ietvaros. Vienkārši tīri cilvēcīgi gribētos zināt, kādiem mērķiem novirzīja naudiņu, jo man joprojām acīs bezgala skaistais Kārķu Tautas nams, tur vismaz skaidrs, ka naudiņa aizgāja tam mērķim.

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 16:37

elgars

Starp citu, esmu palaidis garām, varbūt kāds pateiks, kā Ērģemes pagasts izlietoja 200 000, ko piešķīra Novadu reformas ietvaros. Vienkārši tīri cilvēcīgi gribētos zināt, kādiem mērķiem novirzīja naudiņu, jo man joprojām acīs bezgala skaistais Kārķu Tautas nams, tur vismaz skaidrs, ka naudiņa aizgāja tam mērķim.

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 16:37

Pēteris E.

cik zinu izmantoja kaut kādu daļu Turnas t/n apkures sistēmas nomaiņai....tai ''slavenajai'' siltumtrasei Ērģemē....laikam izveidoja Turnas t/namā semināru zāli un pirti...un gan jau vēl kkam!
Nu par Krama k-gu.....cilvēks ar zelta rokām, bet pasmagu raksturu. Manuprāt ir ietaupījis diezgan prāvus pagasta līdzekļus, jo pats ir izgatavojis, remontējis ( spilgts piemērs-basketbola grozs pie katlumājas. Pats sametināja no vecajām siltumtrases trubām, kuras ar lielu plēšanos tomēr panāca, lai siltumtrases nomainītāji tomēr izceļ laukā no zemes, nevis atstāj turpat. Cits viņa vietā vnk būtu paņēmis 150ls no pagasta naudas un grozu nopircis)Regulāri redzu, ka izmanto savu personīgo(!!!) automašīnas piekabi darba vajadzībām(parasti amatpersonas to dara otrādāk- darba izmanto personīgajām). Bet ir viens mīnus- ātri aizsvilstās....mīl paaugstināt toni, bet nu tas tā- saskarsmes problēma(pie kuras gan vajadzētu nopietni padomāt). Tomēr, manuprāt, cilvēks īstajā vietā, jo viņš labi pārzin saimnieciskās lietas un to izmaksas un tāpēc ir tik neērts to cilvēku vidū, kuru savstarpējās attiecības izskatās mazliet aizdomīgas.
Vnk vajadzētu Ērģemes pagastu apciemot kkādai kontrolei vai ''Nekā personīga'' komandai, lai noskaidro kas ir kas!

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 17:26

Ārkārtējs vai vienkāršs iemesls, ja padarītajam darbam nav kvalitātes un tam ir dots garantijas termiņš, tad būvniekam ir jāpilda savas saistības, nevis jāatrunājas, ka tas nav nekas ārkārtējs.

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 17:29

aaa

Valkas būvnieks ar zālīti priekšgalā ir īsti brāķdari !

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 19:49

lapa

IZsaku līdzjūtību Ērģemei

Ja ko nesaprotu, beidz pļurināt- kā tad celtniekiem lai pierāda un pieprasa segt zaudējumus par nekvalitatīvu darbu- ne jau pašam to labot...Tāpēc arī nākas novilkt lentu un gaidīt, kad celtnieciņi turēs par vajadzību pagodināt ar savu klātbūtni, lai parādītu "Kvalitāti" uz vietas.
Bet Krams ir īsts vecis, malacis, daudz sava laika un līdzekļus, savu transportu izmanto pagasta darbu veikšanai un visādu ķibeļu novēršanai, lai gan tajā pat laikā priekšsēdis gan pagasta transportu izmanto savu rēbu griešanai un sava bisnesa stiprināšanai.'Par to vajadzētu runāt un izvērtēt, pirms savas balsis atdodam:)

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 21:22

iedzīvotājs

Krams ir īstajā vietā,bet vai Irklis ir īstajā vietā tas ir liels jautājums,Irklis lai labāk ravē savas zemenes un klusē,tā var saniknot daudzus iedzīvotājus...

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 23:46

rupucis

Iznāk,ja man mājās ir pagalmā izveidojusies bedre,vispirms jāskrien uz avīzi,citādi nezināšu kā šo jautājumu atrisināt.Vispirms vajag meklēt risinājumu nevis skraidīt apkārt un aurot,nevis citus arī vēl sūtīt uz avīzi,bet laikam jau savādāt nemāk.Vai Jānis arī savas problēmas risina caur avīzi,tā tikai dara nekompoteenti cilvēki.

pirms 11 gadiem, 2009.04.22 07:56

mīlīgā

Pēc iedzīvotāja teiktā,nevienam pagasta darbiniekam nedrīkst būt savs piemājas dārziņš. Ja nevar ravēt,tad jau aizaugs. Vēl vajag cītīgāk lasīt pagasta avīzīti,tad zinās,kur lielā naudiņa aizgāja. Jānis Turnā pa dzērumam pagasta lietas apgaismo,jo skaidrā jau normāli runāt un problēmas risināt nemāk.

pirms 11 gadiem, 2009.04.22 08:15

Novados