Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No 25. oktobra sāks vienotā platības maksājuma avansa izmaksas lauksaimniekiem

Pirmdien, 25. oktobrī, Lauku atbalsta dienests sāks lauksaimniekiem izmaksāt vienotā platības maksājuma (VPM) avansu līdz 50 procentiem. Avanss tiks izmaksāts par 2010. gada iesniegumiem VPM, ja būs pabeigta atbilstības nosacījumu pārbaude.

Eiropas Komisija (EK) šādu lēmumu pieņēma, pamatojoties uz Zemkopības ministrijas lūgumu rast iespēju sākt izmaksāt VPM jau oktobrī , nevis no 1.decembra, kā noteikts regulā.

Lūgums tika pamatots ar finanšu grūtībām lauksaimniekiem šajā gadā. ZM vēstulē EK norādīja, ka joprojām lauksaimnieki izjūt finanšu krīzes negatīvo ietekmi un apgrozāmo līdzekļu aizdevumu pieejamības ierobežojumus, kas kavē viņu ekonomisko un lauksaimniecisko darbību.

Savukārt augstās ražošanas resursu izmaksas ierobežo lauksaimnieku tīro ienākumu pieaugumu un iespējas segt pēdējo divu gadu laikā radušos zaudējumus. Tāpat arī iepriekšējā ziemā siltais decembris, dziļais sniegs un straujais atkusnis pavasarī pastiprināja kaitēkļu un slimību izplatību un radīja papildu izdevumus. Tādējādi VPM avansa ātrāka izmaksa mazinās lauksaimnieku finanšu grūtības.

Novados