Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No šodienas - stingrāki smēķēšanas ierobežojumi 9

Šodien spēkā stāsies grozījumi likumā, kas paredz stingrākus smēķēšanas ierobežojumus.


Likumā par tabakas izstrādājumu realizāciju, reklāmu un lietošanu cilvēka tiesības uz tīru un labvēlīgu, ar tabakas dūmiem nepiesārņotu gaisu un tiesības nepaaugstināt smēķēšanas izraisītu slimību risku ir prioritāras salīdzinājumā ar smēķētāju interesēm smēķēt.


Kā aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā, turpmāk citas personas klātbūtnē nedrīkstēs smēķēt nevienā vietā, ja persona pret to iebildīs. Tā, piemēram, smēķēt nevarēs uz daudzdzīvokļu māju lodžijām un balkoniem, ja kāds no mājas iedzīvotājiem pret to pamatoti iebildīs. Turpmāk smēķēt būs aizliegts ne vien izglītības un ārstniecības iestādēs, bet arī šo iestāžu lietošanā esošajās telpās.


Likumā mainīta arī smēķēšanas definīcija, iekļaujot tajā arī elektronisko smēķēšanas ierīču lietošanu. Līdz ar to turpmāk elektroniskās smēķēšanas ierīces nevarēs smēķēt visur tur, kur jau šobrīd ir aizliegts smēķēt tabakas izstrādājumus.


Savukārt no nākamā gada 1.janvāra spēkā stāsies arī jauni tirdzniecības ierobežojumi, piemēram, tabakas izstrādājumus nevarēs tirgot valsts un pašvaldību iestāžu telpās. Šis ierobežojums gan neattieksies uz Nacionālos bruņoto spēku un ieslodzījuma vietām, kurās ievietoti pilngadīgie ieslodzītie. Tabakas izstrādājumus nevarēs tirgot sociālās aprūpes iestādēs, izglītības iestāžu dienesta viesnīcās un šo iestāžu lietošanā esošajās teritorijās. Precizēts, ka tabakas izstrādājumu nevarēs tirgot ne vien ārstniecības un izglītības iestādēs, bet arī šo iestāžu lietošanā esošajās teritorijās. Tāpat turpmāk tabakas izstrādājumus nevarēs pārdot ar interneta starpniecību.


Lai uzlabotu tabakas izstrādājumu pārdošanas kontroli, turpmāk ikvienam tabakas izstrādājumu un augu smēķēšanas produktu pircējam vecumā līdz 25 gadiem būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments neatkarīgi no tā, vai mazumtirgotājs to ir pieprasījis

Komentāri 9

nazis

Man kā pīpmanim kļūst skumji, ka manis dēļ tiek tērēti tik lieli resursi mana netikuma ierobežošanai. Vēl skumjāk apzināties, ka tas viss ir bezjēdzīgi. Kad sensenos laikos mācījos skolā, kopā ar citām uzvedības normām audzināšanas stundās tikām iepazīstināti arī ar smēķēšanas kultūru. Iepriekš tas viss bija jau noregulēts cilvēku savstarpējo attiecību līmenī, tagad jāraksta speciāli likumi.

pirms 4 gadiem, 2014.11.29 09:46

Tiešām

Vai valdība nevarētu beigt krāmēties gar šim maznozīmīgajām lietām un sākt beidzot risināt valstiskas un sabiedrībai samilzušas problēmas??!
Nu jau cels cietumus ar ekstrām, atskurbtuvēm piemaksās, narkomāniem cels jaunu "atpūtas namu", tikai kurš rūpēsies par galvenajiem nodokļu maksātājiem??1 Vai tas notiks tuvākajā laikā, jeb būs pašiem jāsaziedojas?

pirms 4 gadiem, 2014.11.29 11:33

tas ne del tevis

tas del manis, jo riebjas smirdigie ka tu.

pirms 4 gadiem, 2014.11.29 12:35

nepīpēju

viss kas man besī, ir kad lielākā daļa pīpētāju savus smirdīgos benčikus mierīgi nomet zemē, vot tas mani besī, un tie kas nomet, tie arī pārējo nometīs, reti kurš aizvilksies līdz tuvākajai miskastei, tākā esmu par visiem ierobežojumiem pīpētājiem, jo tie kas ir normāli pīpmaņi, kas ciena citus, tie arī ar savu netikumu jau pirms visādiem likumiem netraucē citiem,

pirms 4 gadiem, 2014.11.29 21:37

vo vo

No zekiem un bumeriem piķi neiekasēs,jo viņiem nekā nav ,tos vēl Policija izvadā pa midzeņiem.
Bet tas kas garu velk no tā paprasīs piķi līdz pēdējam centam.
Valdība tik štuko kā vairāk piķi iekasēt,būtu domājuši par darba vietām un tā tālāk.
Atdeve būtu lielāka un piķis nāktu un apmierinātība normalizētos.

pirms 4 gadiem, 2014.11.29 23:40

jocigi

Kadreiz vareeja piipeet arii telpaas kur cilveki un visi ir izaugussi.Tagad kaut kadu nnirdziigu likumu izdomaa.Buutu jau kaut ko citu domaajussi.

pirms 4 gadiem, 2014.11.29 23:52

nazis

Pirms 200 gadiem vispār cilvēki vēl dzīvoja dūmistabās, rijās un tamlīdzīgos mitekļos. Vispār cilvēka evolūcija vairāku tūkstošu gadu laikā ir notikusi dūmos. Tabakas dūmi šajā ziņā nav ne labāki, ne sliktāki, tādi paši dūmi vien ir. Bet vai mēs to arī tagad to vēlamies?

pirms 4 gadiem, 2014.11.30 14:34

Urmass

Nazis, tātad es saprotu, ka Tev nekas nebūtu pretim, ja es kā kaimiņš, kurinātu ugunskuru zem Taviem logiem?:))

pirms 4 gadiem, 2014.11.30 17:33

nazis

Pirmkārt, es no pilsētas aizvācos, lai nekas tāds nenotiktu. Otrkārt, ja ļoti vajag zem mana loga kurināt ugunskuru, tad man nebūtu sevišķu iebildumu. Apniktu speciāli kurināt ugunskurus katru dienu tikai tāpēc, lai mani kaitinātu.

pirms 4 gadiem, 2014.12.02 09:55

Novados