No Strenčiem uz jūru dodas pirmā plostu ekspedīcija 3

Un tad Gauja pēkšņi apstājās un sākās murgu krāces septiņu kilometru garumā, vienu no baisākajiem iespaidiem četru dienu ilgajā plosta ekspedīcijā no Strenčiem līdz jūrai atceras tās dalībnieki strencēnieši.

Šo maršrutu ar plostu pa Gauju pirmo reizi izbrauca Kaspars Janītis (plosta īpašnieks un kapteinis), viņa sieva Dace, Jānis Stilbs, Ilze Vidriķe, Lāsma Vāvere un madoniete Ilona Zvirgzdiņa.

Tuvojās 12. jūlija, otrās ceļojuma dienas, vakars. Uz plosta jau bija iekurināts ugunskurs vakariņu pagatavošanai. Vairs nebija tālu līdz Līgatnes pārceltuvei, kuras tuvumā plostu pietauvotu krastā un slietu teltis nakšņošanai.

Taču Gauja kļuva arvien dīvaināka. Krastos augošie koki veidoja tuneli, metot tumšas ēnas. Ūdens upē izskatījās sastindzis. Visapkārt - miers, pat putni nedziedāja. Tas izrādījās klusums pirms vētras, jo priekšā gaidīja Ķūķu klintis ar vairāku pakāpju krācēm: vieta, kur ūdenstūristus aicina pievērst Gaujas tecējumam īpašu uzmanību.

Strencēnieši, visi pieredzējuši plostnieki, piedzīvoja stundu ilgu, baiļpilnu braucienu garām un pāri akmeņiem, ap kuriem upe vārījās, uzsviežot augšā ūdens šļakatas pusmetra augstumā. No šās vietas ceļotājiem ir tikai dažas fotogrāfijas - pirms un pēc krācēm. Doma bija tikai viena: izbraukt sveikā.Šādā ceļojumā ar plostu bez pieredzes nav ieteicams doties, pēc izpētes brauciena atzīst abi stūrmaņi Kaspars un Jānis, pieredzējuši Gaujas plostnieki.

Vairāk nekā 150 kilometru garajā ceļojumā strencēniešu kompānijai adrenalīna netrūka, taču finišu pie Ādažu tilta visi sasniedza dzīvi un veseli, ieskaitot plostu.

Vairāk lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" sestdien, 23. jūlijā.

Komentāri 3

Adela

Nu pilnīgs šausmu stāsts!:)
Izpētes brauciens?
Esam šo maršrutu braukuši, bet šitādas šausmas un bailes neesam pieredzējuši. Šogad brauksim atkal, un visi bez lielās pieredzes.

pirms 10 gadiem, 2011.07.22 22:04

to Adela

Varbūt ir grūti pamanīt atšķirību starp smailīti vai gumijas laivu un 12-metrīgu plostu. Kāda tam ir vadāmība, inerces spēks u.t.t.

pirms 10 gadiem, 2011.07.30 00:23

Adela

Varbūt nav grūti pamanīt.:) Jo ne jau par gumijas laivu vai smailīti es šeit runāju, bet gan tieši par plostu.

pirms 10 gadiem, 2011.08.04 16:08

Novados