Notāri bez maksas skaidros nekustamo īpašumu darījumu riskus 2

4.un 5.martā visā Latvijā notiks jau desmitās Notāru dienas 


Pavirša attieksme pret juridiskiem darījumiem, zināšanu un izpratnes trūkums, vēlme ietaupīt vai apiet nodokļu maksājumus – tie ir tikai daži no iemesliem, kuru dēļ daudzi Latvijas iedzīvotāji sevi pakļauj nopietniem drošības riskiem, veicot darījumus ar nekustamo īpašumu. Lai izglītotu un skaidrotu nekustamo īpašumu darījumu riskus, kā arī ikvienam Latvijas iedzīvotājam sniegtu bezmaksas palīdzību visdažādākajos juridiskajos jautājumos, 4. un 5. martā gadskārtējās Notāru dienās zvērināti notāri sniegs bezmaksas juridiskās konsultācijas visā Latvijā.


“Ik gadu, rīkojot Notāru dienas un bez maksas konsultējot Latvijas iedzīvotājus, pārliecināmies, ka juridisko jautājumu sakārtošana Latvijas iedzīvotājiem nereti paliek novārtā. Jau desmito gadu mēs, Latvijas notāri, atveram savu biroju durvis, lai palīdzētu Latvijas cilvēkiem vērst par labu jautājumus, kas skar viņu juridisko drošību,” stāsta Latvijas Zvērinātu notāru padomes rīkotājdirektore Vija Piziča. 


Problēmas sakne nekustamo īpašumu jomā ir fakts, ka vairākums Latvijas iedzīvotāju joprojām izvēlas slēgt privātos darījumu līgumus, pievienojot tiem vien nostiprinājuma lūgumu. Neizprotot sastādītā līguma būtību, līgumslēdzēji paši padara sevi par situācijas ķīlniekiem. 


“Par nekustamo īpašumu darījumu problēmsituācijām visbiežāk dzirdam situācijās, kad jau ir par vēlu ko labot – kādam izkrāpts mājoklis, nav samaksāta norunātā īpašuma cena, iegādātajā īpašumā mitinās īrnieki vai tam ir kādi citi būtiski apgrūtinājumi, kas ievērojami samazina īpašuma vērtību. Diemžēl lielākajā daļā šādu gadījumu tiesībsargājošajām institūcijām nav iespēju palīdzēt cietušajiem, jo viņi labprātīgi ir parakstījuši privātu darījuma līgumu. Un kaut arī, iespējams, cilvēks nav izpratis un pārzinājis visus “zemūdens akmeņus”, viņa paraksts visbiežāk kalpo par iemeslu, kādēļ, piemēram, nav iespējams ierosināt kriminālprocesu par kaitējumu, kas viņam nodarīts,” komentē V. Piziča.


Bezmaksas konsultācijas Notāru dienu laikā būs iespējams saņemt 112 notāru birojos 29 Latvijas pilsētās. 


Notāru dienu norise:


Laiks: 4. un 5. marts

Konsultāciju saņemšanas iespējas: 

Notāru biroji visā Latvijā no plkst. 10:00 līdz plkst. 16:00 (adreses pieejamas ej.uz/notaruadreses)

Latvijas Zvērinātu notāru padomes birojs, K. Valdemāra ielā 20 - 8, Rīgā

Uzdodot jautājumus Skype (lietotājvārds: Notaru_dienas) 

Sūtot jautājumus Twitter @NotaruDienas


Par Notāru dienām: 


Notāru dienas ir Latvijas Zvērinātu notāru padomes iniciatīva reizi gādā notāru birojos visā Latvijā nodrošināt bezmaksas juridiskās konsultācijas ikvienam iedzīvotājam. Notāru dienas notiek jau kopš 2006. gada, un nu jau desmito gadu līdzās juridiskajām konsultācijām, notāri priekšplānā izvirza sabiedrībai aktuālus jautājumus.  Kopumā šo desmit gadu laikā iespēju bez maksas saņemt notāru padomu par tādiem jautājumiem kā darījumi ar nekustamo īpašumu, mantojumu lietas, testamentu sastādīšanas kārtība, dāvinājuma līgumu riski, laulības šķiršanas jautājumi, īres, nomas jautājumi, sākumdeklarēšanās un citas, izmantojuši vairāk nekā 30 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju.


Komentāri 2

kurs zin?

ja ipasumu iznomat sev uz 100 gadiem un parstat maksat NIN. kas notiks pret personu? itka jau neka, ipasumu pardos gadiem izsole un tas ari viss?

pirms 6 gadiem, 2015.02.21 11:28

gribēju

Izmantot šādu iespēju,nekas nesanāca,bija sekretāre,kura lùdza atnākt citreiz,iepriekš piezvanot.

pirms 5 gadiem, 2016.02.05 22:24

Novados