Notiks nolietotās elektrotehnikas vākšanas akcija “Sper EKOsoli!” 5

No 1. līdz 31.augustam notiks SIA “ZAAO” (ZAAO) organizēta akcija “Sper EKOsoli!”, kuras laikā EKO laukumos iespējams bez maksas nodot neizjauktu nolietoto dažāda izmēra elektrotehniku – televizorus, ledusskapjus, tējkannas, trauku mazgājamās mašīnas, matu fēnus, gludekļus, mobilos telefonus, pulksteņus, putekļusūcējus, mikserus un citas ierīces, kas darbinātas ar elektrību vai baterijām. 


ZAAO Šķiroto atkritumu savākšanas daļas vadītāja Ginta Gailuma: ”Akcijas mērķis ir samazināt elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu nonākšanu neatbilstošos konteineros, mežos un citviet dabā, kur dažādās vielas – freoni, smagie metāli, u.tmldz., ko satur šie atkritumi, var radīt draudus cilvēka veselībai un apkārtējai videi. Vēlos atgādināt, ka vairākas nolietotas elektrotehnikas detaļas ir piemērotas otrreizējai pārstrādei, piemēram, pārstrādājot ledusskapi, izmantot var līdz pat 90% tā sastāvdaļu. Pagājušajā gadā, kad akciju rīkojām pirmo reizi, mēneša laikā iedzīvotāji nodeva 40 tonnas dažādas nolietotas elektrotehnikas vienības. Spersim arī šogad soli pretim drošai un sakoptai videi!”


ZAAO darbības teritorijas EKO laukumi jeb šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumi atrodas Alojā, Apē, Augšlīgatnē, Balvos, Cēsīs, Jaunpiebalgā, Limbažos, Mazsalacā, Raunā (tiks atvērts 31.07.2015.), Rūjienā, Salacgrīvā, Saulkrastos, Smiltenē, Strenčos, Valkā, Valmierā un reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā “Daibe”. EKO laukumu darba laiki un akcijas nolikums pieejams uzņēmuma mājas lapā www.zaao.lv. Nolikums pieejams arī pie EKO laukumu pārziņiem.


Nododot nolietoto elektrotehniku, EKO laukuma apmeklētājs tiek aicināts aizpildīt īpašu akcijas kuponu un piedalīties balvu izlozē. Katrā no 20 EKO laukumiem uzvarētājus noteiks, izlozējot vienu kuponu. Katra EKO laukuma izlozētā kupona iesniedzējs balvā saņems elektrisko tējkannu. Kopā tiks izlozētas 20 tējkannas. Visi kuponi, kas iemesti EKO laukumos akcijas kuponiem paredzētajās kastēs, automātiski piedalās izlozē par galveno balvu- daudzfunkcionālu virtuves kombainu. Akcijas balvu fondu nodrošina AS „Latvijas Zaļais punkts”.


Atgādinām, ka ZAAO bez maksas savāc neizjauktu nolietoto sadzīves elektrotehniku arī pēc telefoniska vai rakstiska pieteikuma, izbraucot uz mājām. Nolietotas elektrotehnikas savākšanu var pieteikt pa tālruni 642 81250 vai mob.tālr. 26132288, kā arī sūtot e-pastu ar pieteikumu uz [email protected]. Personas, kas izmanto šo pakalpojumu, konkrētajā akcijā nepiedalās. 


SIA ZAAO ir divdesmit astoņu pašvaldību uzņēmums, kas nodrošina atkritumu savākšanu, šķirošanu, uzglabāšanu, apstrādi, pārvadāšanu, apglabāšanu un sabiedrības izglītošanas aktivitātes.

Komentāri 5

no laukiem

Tie ZAAO gan ir žuļiki.Grib par baltu velti savākt visādas labas lietas.Kad aizvedu nodot tukšās konservu bundžas lūžņos,itad man kādu kapeiku atmet.Nu blēži gan.

pirms 6 gadiem, 2015.07.21 09:39

tieši ta

Žuliki gan tagad ir privat ipašums mans ko gribu to daru kapec man janodod bez maksas ? savu mantu ? es par viņu maksaju naudu , es pats varu izjaukt un darit ko gribu , nevis kads savaceijs izjauks un nu vinš ir liels gudrinieks , un mak pelnit naudu .

pirms 6 gadiem, 2015.07.21 12:52

...

Ka jau padomju laikos , nodod tonnu un varbut vilnesi zimuli varbut ari ne .

pirms 6 gadiem, 2015.07.21 12:54

Killers

Visus atkritumus var gāst Smiltene Drandu ielā 10 bez maksas!

pirms 6 gadiem, 2015.07.21 14:19

meklējam durakus

Jūs mums krāsaino metālu saturošus lūžņus,bet mēs jums lētu ķīniešu čaiņiku.

pirms 6 gadiem, 2015.07.21 15:56

Novados