Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novada dome Launkalnes pagastā meklēs kultūras darbinieku 4

Smiltenes novada dome konkursā uz pusslodzi meklēs Launkalnes pagasta kultūras darba organizatoru. Par to, ka pagastā šāds cilvēks ir vajadzīgs, sanāksmē pirms Lieldienām pašvaldības amatpersonas pārliecināja launkalnieši.

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka Launkalnē ilgāku laiku nav kluba vadītāja, nav pašdarbības kolektīvu un nenotiek kultūras pasākumi. Tādēļ vairāki launkalnieši nesen paši sāka organizēt rokdarbu nodarbības un domā par vēl citām aktivitātēm.

Atļaus apvienot amatuŅemot vērā izveidojušos situāciju, vietējo iedzīvotāju viedokli par kultūras iespējām Launkalnes pagastā centās uzzināt Smiltenes novada kultūras darba organizatore Pārsla Jansone sadarbībā ar Launkalnes pagasta pārvaldi.

Pašvaldība izplatīja anketas ar pieciem jautājumiem: "Vai, jūsuprāt, pagastā nepieciešams kultūras darba vadītājs?", "Vai, jūsuprāt, pagastā nepieciešami pašdarbības kolektīvi?", "Vai jūs iesaistītos kultūras pašdarbībā?", "Kurām pagasta iedzīvotāju grupām nepieciešama lielāka uzmanība?", "Kādus pasākumus jūs vēlētos savā pagastā?".

P. Jansone informē, ka atpakaļ saņemtas 30 aizpildītas anketas. Savukārt uz sanāksmi Launkalnē ieradās vairāk nekā 20 iedzīvotāju. "Sanāksmē secinājām, - cilvēki grib, lai Launkalnē būtu kultūras darba organizators. Arī anketās atbilde uz šo jautājumu bija simtprocentīgs jā," informē P. Jansone.

Pašlaik konkursa nolikuma sākotnējo variantu izstrādā Launkalnes pagasta pārvaldes vadītājs Māris Lazdiņš. Tad dokumentu pilnveidos kopā ar P. Jansoni un nosūtīs izskatīšanai novada domes Kultūras, izglītības un sporta jautājumu komitejai. Konkursu varētu izsludināt maijā.

"Nolikums būs izstrādāts ar iespēju pieteikties arī jau esošajiem kultūras iestāžu vadītājiem amatu apvienošanas kārtībā, bet varbūt tas būs kāds vietējais cilvēks. Pagasta kultūras darbiniekam alga nebūs liela, un jāizvērtē visas iespējas," skaidro P. Jansone.

Grib teātri un ansambliSpeciālistam tiks arī izvirzīti konkrēti uzdevumi. Piemēram, nosacījumi varētu būt līdz jaunajam gadam pagastā izveidot vismaz divus pašdarbības kolektīvus un klubā mēnesī sarīkot vismaz vienu pasākumu.

Anketās launkalnieši pauž vēlmi pēc Lieldienu, Jāņu un Ziemassvētku sarīkojumiem, kino un dzejas vakariem, profesionālu mākslinieku un vietējo kolektīvu koncertiem, lekcijām par aktuālām tēmām, kopīgām ekskursijām un talkām, sporta pasākumiem un citiem notikumiem.

Savukārt, spriežot pēc anketām, visvairāk cilvēku grib darboties dramatiskajā kolektīvā un vokālajā ansamblī, "Reiz mūsu pagastā jau bija teātris un sieviešu ansamblis, bet beidza pastāvēt. Koncerti un deju vakari arī ir laba lieta, bet cilvēki paši grib darboties," secina M. Lazdiņš un atzīst, ka ir svarīgi atrast kultūras darbinieku ar degsmi.

Komentāri 4

No malas

Nezinu daudz par to visu,bet izlasot ko tik nevēlas launkalnes iedzīvotāji,tad lai to visu padarītu cilvēks uz pusslodzi- tad atvainojiet,var jau rināt par krīzi,bet tad neprasiet kvalitatīvu atdevi no darba ,un beidziet ņirgāties par cilvēkiem ar attiecīgu izglītību -pusslodzes tīkotāji par minimālo samaksu.Pastrādājiet paši sava novada domē ar pusslodzes algu.

pirms 10 gadiem, 2010.04.06 19:17

No citas malas

Dieva dēļ, Launkalnieši, konkurss ir laba lieta, bet jūs varat uzkāpt uz loti nopietna grābekļa, jo konkursā noteikti var uzvarēt padomju laikos kultūras darba izglītību guvuši kadri. Diemžēl šie cilvēki strādā pēc šablona un bieži vien strādājot pēc principa - ka tik kaut kas nenotiek- arī nekas aizraujošs un , labā nozīmē, " provokatīvs" nenotiek. Noteikti pieprasiet , lai kandidāti publiski jums izklāsta savas programmas, ko viņi gatavojās darīt un kā tieši izpaudīsies "kultūras nešana" Launkalnē. Lai jums veicās!

pirms 10 gadiem, 2010.04.07 12:49

no otras malas

citai malai zināšanai- mūsu novadā ir ļoti maz darbinieku ar padomju laiku kultūras darbinieku izglītības dokumentiem.
Vēl: patiešām novads dzīvo vēl padomju laikos, ka kultūras darbinieks "strādā uz pusslodzi". Pareizāk ir- veic konkrētu darbu un par to arī tiek slēgts darba līgums. Ko tad dara tie vairākie juristi novadā?

pirms 10 gadiem, 2010.04.07 20:12

Novados