Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novērota pagaidām neizskaidrota dabas parādība 14

Sestdien apmēram pulksten 23.30 daudzi kārķēnieši debesīs redzējuši neizskaidrojamas izcelsmes staru zaļā krāsā, kas, tuvojoties zemei, bija tik spožs, ka mirklī viss kļuva gaišs kā dienā. Pēc tam nogranda stiprs pērkonam līdzīgs sprādziens, kas lika nodrebēt logu rūtīm un māju pamatiem.

 

"Es domāju, ka tas ir nopietni, jo jau nākamajā dienā pie manis nāca dažādi neatkarīgi cilvēki un jautāja, vai pagājušajā naktī neredzēju un nedzirdēju kaut ko dīvainu. Es neredzēju, taču kaimiņi redzēja," stāsta Kārķu pagasta padomes sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Pilskalne.

 

Ir ziņas, ka šo staru pa automašīnas logu redzēja kāda ģimene netālu no Valmieras, kad devās mājās no viesībām. Savukārt Kārķu puses zemniekam Kārlim Vīlisteram redzēto izstāstīja mazdēls Madars, kurš tobrīd ar septiņiem draugiem atradās ārā pie garāžas.

 

 

Zaļās gaismas stars bijis vērsts slīpā leņķī pret zemi un, tuvojoties, tai sadalījies vairākās daļās. Skats bijis līdzīgs kā zvaigžņu krišanas gadījumos, taču sprādziens liek domāt par notikuma tiešu saistību ar Zemi.

 

 

Jautāts, kur varētu būt sprādziens, K. Vīlisters un arī citi aptaujātie pieļauj, ka, visticamāk, tas bijis Igaunijas teritorijā, kas robežojas ar Omuļiem.

 

Savā mājas logā dīvaino parādību dzirdējusi Zane Tobīsa. Viņai pirmā asociācija bijusi, ka netālu uzsprādzis gāzes balons. "Var jau tikai minēt, kas patiesībā notika, taču gluži bez iemesla logu rūtis pusnaktī nedreb," komentē Zanes mamma Irita.

 

Aptaujātie Valgas mediju ļaudis par šo parādību pagaidām neko nezināja. Ja kādi Valkas rajona cilvēki ir redzējuši vai dzirdējuši kaut ko par šo notikumu, visi aicināti sazināties ar interneta vietni www.ziemellatvija.lv.

 

 

Atgādinām, ka arī pērn ziemā visos valsts medijos aktuāla bija ziņa par kāda debesu objekta iespējamo iekrišanu vienā no pagasta dīķiem. Oficiāli tas neapstiprinājās.

Komentāri 14

roliks

boy..iznemi vardus no mutes.
Karkos atkal tirgo labu ""dzimteniti""

pirms 11 gadiem, 2009.03.17 18:33

*

Un taa bilde kaadaa sakaraa- tur tak nav zalja stara?!

pirms 11 gadiem, 2009.03.17 19:06

dīķis

... kā parasti tiek lietots daudz vietējas izcelsmes šķidrumu.:D

pirms 11 gadiem, 2009.03.17 20:14

NLO

Nu ko jūs brīnaties? Pagājušogad es Kārķu dīķī ar lielu troksni ievēlos - šogad izvēlos.

pirms 11 gadiem, 2009.03.17 22:19

garinjais

neh. redzeejaam zibenveidiigu gaismu valkaa ...bijaam skaidraa

pirms 11 gadiem, 2009.03.17 23:47

Astronoms

http://apod.nasa.gov/apod/ap090112.html

varbuut shaadu gaismu redzeejaat, taada jau bija Siguldaa!

pirms 11 gadiem, 2009.03.18 00:00

Fokss Malders

Tas ir Dieva pirksts, lai beigtu kārķēnieši lietot vietējas izcelsmes šķidrumu.

pirms 11 gadiem, 2009.03.18 08:17

Milda

Raksts tapis lielā steigā, neredzot aculieciniekus un paļaujoties uz sacīto no mutes mutē, kad viss tiek sagrozīts. To lasot, pārsmējos līdz asarām. Irita nekādi nevar būt Zanes mamma, jo tad Zane bija jādzemdē dažu gadu vecumā, lai gan nezinu, cik katrai gadu. Gluži pēc pilngadīgas jaunietes mātes Irita gluži neizskatās.
Kārķu jaunieši pie garažām vienmēr lieto alkoholu un tad viskautkas var rādīties. Dzīvoju Kārķos un nekādi pamati mājām nedrebēja. Kārtējās muļķības, kad dažai gribas piesaistīt kārtējo uzmanību.
Kārķos gan runā par sarkanu gaismu, ko redzējuši 2 vīrieši, braucot mašīnā no Strenču puses apmēram 4 km pirms Kārķiem.
Citu gadu dīķis Kārķos vienkārši saplaisāja gaisa temperatūras svārstību rezultātā. Šādas parādības bija novērojamas vismaz vēl 120 Latvijas dīķos. Tantiņa, kurai rādijās, ka ugunslode krīt dīķī, laikam mēdz lietot grādīgos. Pēc tam pat ūdenslīdējs nira dīķī, cerot uz miljonus vērtu meteorīta gabalu. Tikai neko neatrada.

pirms 11 gadiem, 2009.03.19 13:41

normunds

Ir dzirdējuši ap to laiku Omuļos baigo sprādzienu,uz Igaunijas pusi.Būs jāpameklē... Interesanti,ka laikam pāris nedēļas atpakaļ Zemei palidoja garām komēta Zaļā krāsā,būs atlūzis kāds gabals... Slikti,ka tā esot bijusi bagāta ar cianīdu. Varbūt vajadzētu pamērīt?

pirms 11 gadiem, 2009.03.19 20:25

valija

arii kjeguma teritorijaa bija redzama shii diivainaa paraadiiba....domaajaam ka meteoriits kriit...:D....

pirms 9 gadiem, 2011.05.22 22:09

Novados