Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pabeigti plānotie darbi Ērģemes viduslaiku pilsdrupu konservācijā 4

Ir pabeigti plānotie darbi Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) Kultūras mantojuma nozares līdzfinansētā projekta „Ērģemes viduslaiku pilsdrupu konservācija" ietvaros.

Ir veikta vēsturiskā mūra 8 m2 nostiprināšana un 2,53 m3 konstrukciju restaurācija. Tā īstenošanai VKKF padome piešķīra 3000 Ls.

Redzamais veiktais darbs ir vēsturiskā mūra nostiprināšana ieejai pilsdrupās. Darbus veica SIA „AQUA LATVIA", bet tos uzraudzīja Ērģemes pilsdrupu konservācijas projekta autors Pēteris Blūms.

Paveiktie darbi ir tikai maza daļa no kopējā apjoma, kas nepieciešams pilsdrupu konservācijai. Valkas novada dome arī turpmāk meklēs iespējas piesaistīt finansējumu pilsdrupu tālākai konservācijai.

Komentāri 4

Tur diezgan smuka nauda jau ir aizplūdusi... žēl tikai, ka taustāms rezultāts ir gaužām mazs...

pirms 10 gadiem, 2010.09.03 12:51

nazis

Jautājums: Vai pilsdrupas paredzēts nepārskatāmā nākotnē restaurēt? Kāda jēga konservēt vecus mūrus?

pirms 10 gadiem, 2010.09.03 14:06

re

gribētu redzēt arī foto, kā tur tagad izskatās.
vai tās priedes, kas auga uz mūriem, ir atstātas? Izskatījās visai interesanti, lai gan ar savām saknēm gan jau ka mūriem labu nedarīja...

pirms 10 gadiem, 2010.09.04 13:50

b

nazim
Jēga tāda, lai tie tālāk nebruktu. Ja nekonservēs, pēc paris gadiem būs vienkārša akmens čupa, nevis pilsdrupas.

pirms 10 gadiem, 2010.09.04 18:52

Novados