Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palīdzēt veciem ļaudīm un invalīdiem ir svēta lieta

Latvijas Neatkarības gadadienā ar labdarības koncertu Sedas veco ļaužu sociālās aprūpes un invalīdu rehabilitācijas centrā viesojās mūziķis Harijs Užans no Rīgas.

"Galvenais vaininieks pie tā bija mans draugs no "Čikāgas piecīšiem" Armands Birkens, ar kuru kopā esmu spēlējis gan Amerikā, gan Latvijā un kuram Sedas pansionātā mīt tuvs cilvēks Meta Sīmane. Viņš man pajautāja, vai iesaistos arī labdarības pasākumos. Atbildēju apstiprinoši," "Ziemeļlatvijai" teic H. Užans.

Ar asarām acīsMūziķis arī agrāk ne vienā vien vietā ir spēlējis bez atlīdzības. Koncertā vecie ļaudis un apkalpojošais personāls dzirdēja ne tikai Užana sarakstītās, bet arī daudzas citas tautā iemīļotas melodijas. "Palīdzēt veciem ļaudīm ir svēta lieta, jo, visticamāk, viņu dzīve nav tik saulaina kā gribētos, un diezin vai viņi dzīvo mūziku dzird bieži," prāto Harijs.

Pansionāta vadītāja Meta Spale priecājas, ka koncerts vecajiem ļaudīm notika divas dienas pēc kārtas. Dienu pirms H. Užana tur muzicēja arī Jērcēnu pagasta folkloras kopa "Mežābele". "Viņi dziedāja ļoti skaisti, mums patiesi patika, turklāt prieks, ka šī kopa mūs svētkos nekad neaizmirst. Arī Armandam un Harijam esam ļoti pateicīgi.

Piebildīšu, ka Birkens laiku pa laikam apjautājas par tuvinieci un pie mums allaž ierodas, kad ir Latvijā," stāsta M. Spale. Savukārt piektdien šajā Sedas iestādē uzstāties ar dziesmām un dejām ir pieteikušies skolēni no Plāņiem.

"Ar Sedas pansionātu sadarbojamies jau septiņus gadus. Turp doties mums ir liels gandarījums. Skatītāji zina vārdus un dzied līdzi. Koncertā valda neizsakāmi liela sirsnība. Plaudēja arī tie, kuri guļ istabiņās un nevar ierasties. Tā ir brīnišķīga auditorija," priecājas "Mežābeles" vadītāja Arta Šomase.

Folkloristi dziedāja ne tikai šo cilvēku jaunības dziesmas, bet pieskārās arī folklorai un patriotiskām dziesmām. Klausītāji tās uzņēma ar asarām acīs, jo viņiem ir patiesas un atvērtas sirdis.

Nedzīvo kā sūnu ciemāPagājušās nedēļas vidus pansionātā bija piepildīts ne tikai ar mūziku, bet arī saimniecisko jautājumu risināšanu. M. Spale priecājas, ka ir atrisināta problēma ar telefoniem. "Saistībā ar numuru maiņu pie mums ieradās zinoši puiši un sakārtoja visu kā nākas.

Vairāk kā nedēļu dzīvojām kā sūnu ciemā, tas ir, bez sakariem ar dežūrtelpu. Lai gan viss notiek lēni, tomēr te vietā ir teiciens, ka silts nāk ar sildīšanu, bet labs ar gaidīšanu," smaida iestādes vadītāja. Šajā dienā notika arī pansionāta apsildes sistēmas radiatoru skalošana, līdz ar to tur ir kļuvis vēl siltāk un mājīgāk.

Vairāk foto >>> šeit

Novados