Palsmanē dzirdēs “Eža jūtas” 7

Piektdien, 30. decembrī, Palsmanes kultūras namā pirmo reizi uzstāsies grupa "Eža jūtas" no Smiltenes. Savā pašreizējā sastāvā grupa muzicē pirmo gadu un savu mājvietu jeb telpas mēģinājumiem atradusi Palsmanē.

Grupā spēlē arī palsmaniešu novadnieks Salvis Skopāns. Tagad viņš dzīvo Smiltenes pagasta Brutuļos.Palsmanes kultūras namā "Eža jūtas" spēlēs vecgada ballē, kas šo piektdien sāksies pulksten 22, informē kultūras nama vadītāja Aija Zeibote. Papildu ballēs iecienītam repertuāram publika dzirdēs arī grupas dalībnieku sacerētas dziesmas.

Grupā muzicē S. Skopāns (bungas), smiltenietis Jānis Skudriņš (vokāls, ritma ģitāra) un rīdzinieki Artūrs Adlers (basģitāra) un Artūrs Strautiņš (vokāls, taustiņinstrumenti).

A. Zeibote atceras, ka Salvis muzicē jau kopš bērnības, kad dziedājis vietējās pamatskolas vokālajā ansamblī "Popši", kā arī ar patiku spēlējis bungas. Vēlāk uzstājies dzimtajā pusē kopā ar dzejnieci Mariku Svīķi, gan arī viens pats.

S. Skopāns "Ziemeļlatvijai" stāsta, ka grupa "Eža jūtas" dibināta 2010. gadā, bet jaunajā sastāvā, pieaicinot J. Skudriņu, spēlē tikai šogad.

Nosaukumu "Eža jūtas" Salvis izdomājis kopā ar A. Adleru kādā no reisiem. Abi ir jūrnieki: Salvis - kuģa vadītājs (stūrmanis), Artūrs - kuģa mehāniķis. "Kādu vakaru spēlējām, dziedājām, domājām par grupas nosaukumu. Artūram galerijā ir fotogrāfijas ar ežiem. Sarunas laikā spriedām, vai ežiem ir jūtas, un tā arī radās mūsu grupas nosaukums," pasmaida S. Skopāns.

Komentāri 7

edzha

Par paareejiem neko nezinu Bet Strautiņš, tas ir točna muzikas monstrs.

pirms 9 gadiem, 2011.12.27 23:01

janka

Par Strautu
Nezinu par muzikas monstru, bet kaut kāds monstrs viņš toč ir. Bij tikšanās Smiltenē Klondaikā. Lielāku sviestu un tītaru sliktā nozīmē (piedodat tītari) nebiju līdz šim redzējis. Kopumā puiši rullē!!! Viss ir OK, muzika laba, Skopis un Skudra iet savu tēvu pēdās. Super! Normāli džeki izņemot STRAUTU. Ja tas vēl nav noticis, tad reiz viņš norausies pa muti pamatīgi un pelnīti.

pirms 9 gadiem, 2011.12.30 08:48

raivis

ē veči, laimīgu visiem jauno gadu! klondaikas balli es nekad neaizmirsīšu, lai arī netiku jo biju izbraucis no valsts! Ja kādam ir video, vai bildes no šī pasākuma, lūdzu atsūtiet kādu linku man uz epastu.

pirms 9 gadiem, 2011.12.31 09:48

Kaspars

Strauts ir ēzelis.....Dziedāt viņš nejēdz....tikai tik cik braukt ar savu lielo muti...Jā OK ir pāris gabali klausāmi bet kopumā Strautiņš ir sviests...ja vēl ņem vērā kā viņam top dziesmas......

pirms 9 gadiem, 2012.01.01 01:27

Novados