Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palsmanē otro adventi pagasta ļaudis sagaida kopā

Palsmanietis, ķīmijas skolotājs Jānis Valdmanis rupjmaizi lauku krāsnī cep gandrīz 30 gadus, par pamatu ņemot Latvijas pirmās brīvvalsts laika recepti. Kāda šī maizīte sanāk, viņš svētdien deva nogaršot gan pašu, gan kaimiņu pagasta ļaudīm.

Lai radītu Ziemassvētku gaidīšanas laika noskaņu, Palsmanes kultūras nams otrajā adventē ikvienu aicināja apmeklēt palsmaniešu rokdarbu izstādi, vietējo labumu tirdziņu un koncertu "Liesmiņa vēsta". Uzstājās dziedošā Avišānu ģimene no Trikātas, kristīgais ansamblis "Sastapšanās" no Grundzāles pagasta un Palsmanes pamatskolas 4. - 9. klašu skolēnu koris.

Jau labu laiciņu pirms koncerta kultūras nama vestibilā saradās ļaudis, lai apskatītu, ko brīvajos brīžos prot uzmeistarot pagasta rokdarbnieces, un lai salūkotu svētku cienastu. J. Valdmanis piedāvāja paša ceptu plaucētu rudzu maizi un karašu, bet palsmanietes Selga Ābele un Ina Zālīte - mājās gatavotu sieru.

"Tā man ir vīra tēva Jāņa Zālīša prece. Viņš Launkalnes pagasta Mežciemā tur gotiņas un taisa sieru gan ar ķimenēm, gan ķiplokiem un dillēm," siera labo garšu slavē I. Zālīte.

"Nopirku rupjmaizīti, karašu un sieru ar ķiplokiem. Adījumus gan ne, jo adu pati," stāsta variniete Anita Russka. No izstādē redzamajiem rokdarbiem viņa īpaši uzteic palsmaniešu skaistās, tapotās šalles.

Izstādē izliktās dažādu rakstu un krāsu tapotas šalles bija darinājušas palsmanietes Vingra Bērtiņa, Valentīna Zvirgzdiņa un Birute Mežale. Savus rokdarbus rādīja arī Līga Kustavus, Mirdza Zvejniece, Ruta Štrāle un Palsmanes pamatskolas skolēni. Praktiskas mantas papildināja rotaslietas, ko darinājušas Ravita Bitniece, Tigna Podniece un Velga Orlova.

Vēl šomēnes Palsmanes kultūras namā 18. decembrī notiks atpūtas vakars "Decembra vidū". Ballē muzicēs duets "Inga un Normunds" no Rēzeknes. Būs arī pašdarbnieku priekšnesumi. Kultūras nama vadītāja Aija Zeibote aicina interesentus pieteikt vietas pie galdiņiem laicīgi. "Vairāk pasākumu mūsu kultūras namā šogad nebūs. Jauno gadu palsmanieši sagaida individuāli," piebilst A. Zeibote.

Vairāk fotogrāfiju no otrās adventes pasākuma Palsmanē var apskatīt interneta portālā ziemellatvija.lv sadaļā "Foto un video reportāžas".

Novados