Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palsmanes bērnudārzā Tīģera gadu sagaida karnevālā

Pēc Austrumu kalendāra 2010. gads ir Metāla Tīģera gads. Tas sākās 14. februārī. Palsmanes pagasta bērnudārza audzēkņi un skolotājas šo notikumu piektdien svinēja Tīģera karnevālā un apvienoja ar Valentīna dienu jeb mīlestības svētkiem.

Karnevāls Palsmanes bērnudārzā pielika punktu radošu pasākumu virknei gandrīz mēneša garumā. Par godu Sveču dienai grupiņās tika sarīkota izstāde, kurai eksponātus bērni sanesa no mājām. Skolotājas spēja vien nobrīnīties, cik dažādas un netradicionālas var būt sveces.

Mājās bērnudārznieki kopā ar vecākiem zīmēja, kas mīt viņu sirsniņās. Izrādās, mamma, tētis, puķīte, kaķītis, saulīte, - kas nu kuram. Skolotājas izlika zīmējumus izstādē, bet vēlāk tos sadalīs pa grupiņām un iesies mīļgrāmatiņā, ko pašķirstīt un atcerēties.

"Vecākiem vajag ķert mirkli, kamēr vēl bērns ar viņiem runā un stāsta, kas mīt viņa sirsniņā," bērna, mammas un tēta kopā būšanas svarīgumu uzsver Palsmanes bērnudārza metodiķe Birute Mežale un īpaši slavē jaunās palsmaniešu ģimenes. Viņu atsaucību skolotājas izjūt ikvienā bērnudārza organizētajā pasākumā.

Vecāki un vecvecāki palīdzēja sapost bērnus arī Tīģera karnevālam bērnudārzā. Metāla Tīģera krāsas ir baltā un melnā, tāpēc tās izcēlās bērnudārznieku tērpos tāpat, kā parastā tīģera oranžais "kažoks". Karnevālā bērnus izdancināja un rotaļās veda lielais Tīģeris (muzikālā skolotāja Laura Līdaciņa). Pa vidu staigāja arī divi Amori (skolotāja Lāsma Veigule un auklīte Ilze Ūdrīte) un dalīja mīļus apsveikumus.

Tos grupiņās bērni cits citam darināja jau iepriekš un salika Amora pasta kastē. Savu pārsteigumu pasniedza arī bērnudārza pavāres Daiga Jurģe un Sarmīte Zelča. Karnevāla dienas ēdienkartē bija iekļauts saldējums ar svaigām, saldētām zemenēm, ar kurām ziemā daudzi bērni vēl nebija našķojušies.

"Katru gadu cenšamies bērnudārzā iesākt ar svētkiem, un cik labi, ka tie ir. Bērniem ir prieks, un arī mēs esam gandarītas," saka B. Mežale.

Pavisam Palsmanes bērnudārzā mācās 68 audzēkņi.

Novados