Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palsmanes centrā pagasta ļaudis iekopj satikšanās un atpūtas vietu 1

Ja Rīgā populāra satikšanās vieta ir pie "Laimas" pulksteņa, tad Palsmanē tuvā nākotnē tā būs kastaņu aleja ciemata centrā aiz autobusu pieturas. Vēl nesen tur bija piedrazots krūmājs.

 

Pateicoties pagasta sieviešu klubiņa "Spēkavots" idejai un palsmaniesu kopigam darbam, šajā vietā pamazītēm veidojas sakopta atpūtas vieta. Jau drīz no brikšņiem un veca šķūņa atbrīvotajā klajumā iesēs zāli un iestādīs kastaņus.

 

Šonedēļ kārtējā talkā klubiņa "Spēkavots" sievas aiz autobusu pieturas lasīja akmeņus un zarus, ko projām veda pagasta lauksaimniecības uzņēmuma SIA "Palsmane" tehnika. Krūmus izcirta jau pērn rudenī un vietā iestādīja palsmaniešu atnestos ceriņus.

 

"Galva bija jāsaķer," atceroties, kā tur izskatījās agrāk, saka SIA "Palsmane" valdes priekšsēdētājs Jānis Stāvausis un salīdzina toreizējo skatu ar "miskasti". "Kā jau aiz autoostas, kur cilvēks aiziet, izdzer savu alu, nosviež pudeli zemē, un tā arī viss tur paliek. Vēl šopavasar nāca ārā pamatīgs "kultūrslānis"," nosaka uzņēmuma vadītājs.

 

SIA "Palsmane" atbalsta visas klubiņa "Spēkavots" talkas autoostas apkārtnes sakopšanā, atvēlot savu tehniku. J. Stāvausis cer, ka kopīgiem spēkiem izdosies iekopt skaistu vietu, ko cilvēkiem būs neērti piecūkot.

 

"Ļoti jauki, ka tiek sakoptas pamestas vietas, kurām neviens negrib pieķerties. Tas mums visiem dzīvi dara gaišāku. Ir arī prieks, ka meitenes (klubiņa "Spēkavots" dalībnieces - redakcijas piezīme) nenolaiž rokas, kā mūsu valstī pašlaik dara daudzi," piebilst SIA "Palsmane" valdes priekšsēdētājs.

 

Ideja par teritorijas sakopšanu klubiņam "Spēkavots" radās, uzzinot par biedrības "Abulas lauku partnerība" izsludināto projektu konkursu un iespēju saņemt 200 latus. Tos ieguva arī palsmaniešu iesniegtais projekts "Ar kastani kabatā".

 

Projektā paredzēts sakoptajā zālienā izvietot četrus dekoratīvus baļķus, uz kuriem varēs gan piesēst un atpūtināt kājas, gan arī iegrebt savu vārdu. Pie baļķiem piestiprinās horoskopa zīmes. Par to solījis parūpēties vietējās pamatskolas skolotājs Jānis Pērle.

 

 

Savukārt baļķus sola sagādāt pagasta uzņēmums "Ziķeri". Ideju par horoskopa zīmēm Izraēlas ceļojuma noskatīja "Spēkavota" dalībniece Mārīte Stāvause. Viņai šķita jauki, ka katrs var pieiet pie savējās un klusībā kaut ko vēlēties.

 

Klubiņa "Spēkavots" vadītāja Birute Mežale cer, ka baļķus izdosies izlikt līdz vasaras saulgriežiem. Vēl padomā ir vēja zvani.

 

"Jau tagad būs pavisam labs skats. Palsmane mums visiem ir, kā viena kopīga māja," par talkā paveikto ir gandarīta palsmaniete Rudīte Jurova. Viņa jūtas ne tikai padarījusi labu darbu, bet arī priecājas par iespēju darboties un izkustēties no mājām.

 

Palsmanes centrā sastaptās jaunās māmiņas Līva Sprancmane un Līga Artmane par topošo atpūtas vietu uzzināja no "Ziemeļlatvijas" un uzslavēja "Spēkavotu" par šo ieceri.

 

"Ja kārtīgi satīra, tur būs diezgan labs placītis, kur atpūsties. Gribētu arī piknika vietu ar galdiem un lapenīti, un vietu, kur iekurināt ugunskuru," ierosina jaunās palsmanietes.Domu par ugunskura vietu "Spēkavots" jau apsvēris, taču atteicies, jo centrā ugunskuru kurināt nav droši.

Komentāri 1

kaimiņiene

Malači Palsmanes sieviešu klubiņš. Jaunās māmiņas (un ne tikai māmiņas) pievienojieties, nestāviet malā. Būs par vēl vienu kopīgi sakoptu vietu vairāk.

pirms 11 gadiem, 2009.04.30 14:42

Novados