Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palsmanes kultūras namā šobrīd lielākais “sāpju bērns” ir skatuve 1

Palsmanes kultūras nama vadītāja Aija Zeibote tur īkšķus, lai izdotos vietējās pašvaldības projekts par kultūras nama rekonstrukciju.

 

"Pagastā vajag gaišu un saulainu vietu, kur cilvēki šajā grūtajā laikā var atnākt uz pasākumiem, papriecēt acis un justies ērti," saka A. Zeibote.

 

Palsmanes pagasta padome iesniegusi projektu Lauku atbalsta dienestā tā piedāvātajā lauku attīstības programmā sadaļā "Pamatpakalpojumi ekonomikai un iedzīvotājiem" par kultūras nama rekonstrukciju un tai piegulošās atpūtas zonas labiekārtošanu. Pašvaldība pretendē uz 135 tūkstošus latu lielu finansējumu. Tikai 46 procentiem no tā jābūt pagasta naudai. Pārējā summa ir Eiropas Savienības atbalsts.

 

Pagasta padome vēlas rekonstruēt kultūras nama telpas, tai skaitā izbūvēt trenažieru zāli, siltināt un krāsot ēkas ārpusi, turpināt labiekārtot pie iestādes izveidoto bērnu rotaļu laukumu, brīvdabas estrādi un tās apkārtni. Piemēram, estrādei ir vajadzīgas jaunas sēdvietas.

 

"Ja mums iedos finansējumu, tad pa vasaru visus darbus līdz rudenim izdarītu," saka Palsmanes pagasta padomes priekšsēdētāja Tigna Podniece.

 

"Sākumā visi darbi pagastam jāizdara pa savu naudu un tikai pēc tam saņemsim finansējumu, taču, tā kā tas ir Eiropas projekts, valdībai nevajadzētu liegt ņemt kredītu," piebilst pašvaldības vadītāja.

 

Jau līdz šim pašvaldība ieguldījusi naudu Palsmanes kultūras namā. Pērn izremontētas tualetes. Pirms diviem gadiem visā ēkā nomainīti logi. Vēl pirms tam uzlikts jauns jumta segums.

 

A. Zeibote teic, ka kultūras nama lielākais sāpju bērns ir skatuve. Tā ir tik sliktā stāvoklī, ka pie lielākas slodzes dēļi šūpojas un čīkst. Ēkai vajagot arī glītāku ārpusi, jo sienās esot brants, un tās izskatoties nepievilcīgas.

 

"Bez jaunas skatuves galīgi nevar. Tagad nevaram aicināt uzstāties māksliniekus dejotājus, jo viņus uz skatuves nevar laist. Dejot var tikai zālē," saka kultūras nama vadītāja. Arī kultūras nama vidējās paaudzes deju kopas "Cīrulis" mēģinājumi notiek zālē.

 

Liels pasākums Palsmanes kultūras namā notiks jau šo sestdien, 24. janvārī, kad ballē spēlēs grupa "Sestā jūdze". Sarīkojumi plānoti arī nākamajā mēnesī. 21. februārī diskotēkā - ballē muzicēs Andris Kivičs. 28. februārī gaidāms līnijdeju maratons "Par spīti grūtiem laikiem" ar viesu kolektīvu līdzdalību.

Komentāri 1

Novados