Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palsmanes pagastā sadārdzinās siltumenerģijas tarifi 8

No 2011. gada Palsmanes pagastā, tāpat kā visā Smiltenes novadā, par komunālajiem pakalpojumiem fiziskām un juridiskām personām būs jāmaksā vairāk.

Tas attiecas uz maksu par siltumu, ūdeni un kanalizāciju. "Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka visā novadā darba grupa pārskatīja tarifus un tos palielināja, atbilstoši pašreizējām izmaksām.

Palsmanē ievērojams sadārdzinājums ir skāris siltumenerģijas tarifus, informē Palsmanes pagasta pārvaldes vadītāja Tigna Podniece. Ja pašreiz viens megavats Palsmanes pašvaldības katlumājā saražotās siltumenerģijas maksā 17,72 latus (neskaitot pievienotās vērtības nodokli - PVN), tad atbilstoši jaunajiem tarifiem tie būs 33,04 lati (iedzīvotājiem ar10 procentu PVN - 36,35 lati).

"Darba grupa pārskatīja visas siltumenerģijas ražošanas izmaksas, un secināja, ka vairākās pozīcijās pašvaldība siltumu ir dotējusi," atzīst T. Podniece.

Otrs siltumenerģijas ražotājs Palsmanē ir speciālās internātpamatskolas katlumāja, kas piegādā siltumu arī daudzdzīvokļu mājai "Dūjiņas". Viens megavats skolas katlumājā saražotā siltuma maksā 44,02 latus.Jaunie tarifi ūdenim Palsmanē ir 97 santīmi par kubikmetru, ieskaitot 21 procentu lielu PVN, par kanalizāciju - attiecīgi 91 santīms.

"Faktiski palsmanieši maksā par ūdeni pēc skaitītāja rādītājiem. Ciematā skaitītāju nav tikai trijās privātmājās. Jaunie tarifi stāsies spēkā vai nu 1. janvārī vai 1. martā - saskaņā ar līgumiem, ko patērētāji noslēguši ar pagasta pārvaldi," skaidro pagasta pārvaldniece.

Komentāri 8

Ilze

Kurs bus spejigs maksat tadu cenu par siltumu ,to neviens nav padomajis ,ka jau tagad Palsmane ir tikai bezdarbnieki un apkures paradnieki un ko viniem izdaris ,izliks no privata dzivokla vai atslegs apkuri ,tad jau lai sledz katlumaju un nekurina nemaz.

pirms 9 gadiem, 2010.12.19 14:34

Grundzāle

Grundzālē kaut kas līdzīgs par ūdeni un kanalizāciju sarēķināts. Kopā par abiem Ls 2.00, vairāk nekā citos pagastos.

pirms 9 gadiem, 2010.12.19 16:11

... kodei

nu un kā tev patīk ja esi no laukiem , ka vista izdzer dienā vienu litru ūdens un trusis dienā trīss litri ūdens , mums par to ekstru tā jāmaksā

pirms 9 gadiem, 2010.12.19 18:42

jura

beigās būs Grundzāles variants.Visās mājās uzbūvēja skursteņus un krāsnis,varēs kurināt un sildīt tikai klubu un vēl pāris iestādes.Smiltene taču alkatīgi norij visu laucinieku naudu,,,varbūt būtu vērts padomāt par Mērsraga variantu???????????

pirms 9 gadiem, 2010.12.20 07:33

smilteniete

Ar ko tad Jūs palsmanieši atšķiraties no smilteniešiem, mazāk ēdat vai mazgājaties, vai varbūt jums nesalst un elektrību nelietojiet? Nav ko gausties, arī pilsētā ir daudz cilvēku, kam grūti klajās. bet ja jums liekas, ka šeit ir vieglāk un lētāk...laipni lūgti!

pirms 9 gadiem, 2010.12.20 09:18

ZZK

Ūdens un siltums maksā tik cik maksā...un jāmaksā par to ir katram pašam, nevis kādam citam. Agrāk acīmredzot lielu daļu no šīm maksām maksāja pagasts. Tas bija labi tiem, kas šos pakalpojumus saņēma, bet negodīgi pret tiem privātmāju īpašniekiem, kas ūdeni, siltumu u.t.t. gādāja par savu naudu.

pirms 9 gadiem, 2010.12.20 10:16

Ieva

Gribat ekstras- maksājat?
bet par Mērsraga variantu es esmu PAR, jo tiešām pilsēta norij visus nodukļus, kas aiziet uz pagastu.

pirms 9 gadiem, 2010.12.20 15:52

Anta

Vajadzētu parādīt iedzīvotājiem izmaksu aprēķinu:kurināmais maksā ....
kurinātāju algas.....
un tādā veidā visus izdevumus,līdz nonākam pamatoti pie tā,cik maksās viena megavatstunda,lai ir saprotami !Arī par to,kas ir paredzēts parādniekiem -arī ieilgušajiem...

pirms 9 gadiem, 2010.12.21 13:47

Novados