Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par bezbēdīgāku un spilgtāku dzīvi Vijciemā

Šogad karnevāls Vijciemā pulcināja rekordlielu masku skaitu - 39. Skaistas, darbietilpīgas un oriģinālas - tā varētu raksturot šīs maskas. Kaķi, vilki, zvaigznes, skeleti un mūmijas. Tīģera gadu sagaidīja arī seši sugas brāļi - gan rudi, gan balti.

"Zem pirmo vietu lielgabarīta maskām slēpās veseli kolektīvi, kuri kopā gan strādājuši, gan iestudējuši uznācienu. 3. vietā Flinstonu ģimene ar automobili, 2. vietā saimnieks ar govi, 1. vietā bruņurupuči nindzjas, bet lielā balva tika omnibusam - Māris Eglītis, Mārtiņš Vītols un Inguss Jēkabsons. Autobusiņa izmēri bija tuvu oriģinālam un tuvu tam, ka vēl sprīdi platāks tas neiekļūtu tautas namā," smaida tautas nama vadītāja Vita Bērziņa.

Tradicionāli apbalvošanas laikā maskas krīt un tad kļuva redzams, ka puse maskoto ir vijciemieši, bet otra puse ceļu mērojusi no kaimiņu pagastiem un novadiem.

Pasākuma atbalstītāji bija zemnieku saimniecība "Piekalnes", SIA "Cellīši un partneri" un "Livonija". Masku parādi un spēles vadīja jaunais tīģera gads, kura sejas vaibstos varēja saskatīt līdzību ar Vijciema amatierteātra aktieri Valdi Šaicānu.

"Savu karnevālu ar 20 maskām, spēlēm un rotaļām aizvadījuši arī pirmsskolas vecuma bērni. Tikai skolēni un jaunieši vēl gaida savu masku balli 26. februārī. Viņi domā par ko pārtapt un dažus mirkļus padzīvot citu dzīvi - bezbēdīgāku un spilgtāku," stāsta V. Bērziņa.

Novados