Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par “dārziņu” saviem bērniem nevar samaksāt arī Strenču novada deputāte 26

Strenču novada dome izsūtījusi brīdinājumus tiem bērnu vecākiem, kuri ilgstoši iekrājuši parādus par novada bērnudārza un mūzikas skolas pakalpojumu izmantošanu.

Laiks sākt kārtot parādsaistības vecākiem ir dots līdz šā gada septembrim. Pēc tam pašvaldība jau spriedīs par bargākām sankcijām. Iespējams, kādam var pat nākties zaudēt vietu "dārziņā", atdodot to citam rindā gaidītājam.

Pēc Strenču novada domes Grāmatvedības un finanšu departamenta sniegtās informācijas, uz šāgada 30. jūniju bērnu vecāki bija parādā par savu bērnu apmeklējumu novada pirmsskolas izglītības iestādē un mūzikas skolā pavisam 5620,16 latus.

No šās summas vecāki bija parādā Strenču bērnudārzam 2141,02 latus, novada bērnudārza struktūrvienībai Sedā - 1790,82 latus, struktūrvienībai Plāņos - 633,08 latus, mūzikas skolai - 1055,24 latus.

Izskatot domes sēdē jautājumu par parādsaistībām, par brīdinājumu izsūtīšanu vecākiem balsoja visi 12 klātesošie deputāti, arī sedēniete Jekaterina Osipova, kura iekrājusi parādu par savu trīs bērnu uzturēšanos bērnudārzā. Viņa stāsta, ka vecāku maksa par viena bērna uzturēšanos un ēdināšanu Sedas "dārziņā" ir aptuveni 30 latu mēnesī, bet pati ar vīru ir bezdarbnieki.

"Kad dzemdēju bērnus, man bija darbs pašvaldības iestādē, bet vīram Nacionālajos Bruņotajos spēkos. Pelnījām labi. Nopirkām dzīvokli, mašīnu. Tagad mums galvenā prioritāte ir nopelnīt, lai pabarotu bērnus, un tikai tad var domāt par rēķiniem," saka J. Osipova, bijusī Sedas pilsētas domes sekretāre un Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja. Sieviete atzīst, ka vienīgā izeja ir pārcelties uz dzīvi ārzemēs. Tur meklēt darbu jau aizbraucis viņas dzīvesbiedrs, lai pēc tam varētu emigrēt visa ģimene.

Brīdinājumus sūtīt vecākiem varot, taču cilvēki paši apzinās savus parādus, tikai ne visi spēj tos nokārtot, jo jācīnās par izdzīvošanu, spriež sedēniete. Savus bērnus "dārziņā" viņa vairs nevar atļauties sūtīt.

Strenču novada domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Jukāms tomēr atzīst, ka pašvaldība vecāku parādus nevar atstāt neievērotus. "Skatīsimies, kad parādi radušies, apstākļu spiesti, un kad sākas ļaunprātīga nemaksāšana. Taču nevaram arī pieļaut situāciju, kad vecāki atved savu bērnu uz bērnudārzu, kur viņš tiek pieskatīts un ēdināts, bet par to nemaksā pilnīgi nemaz. Pašvaldība ar šādu dotēšanu nevar nodarboties," uzsver G. Jukāms.

Strenču pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Sandra Āķere aicina vecākus neiekrāt parādus pat mēnesi, jo tad būs vēl grūtāk nokārtot parādsaistības. Strenču bērnudārzā viena diena, ko tur pavada bērns, vecākiem izmaksā vienu latu un 40 santīmu, un mēnesī tie ir jau 28 lati. "Ir krīze, un cilvēkiem rūpīgi vajag izsvērt svarīgākās prioritātes un, piemēram, nepirkt lietas, ko vajag mazāk. Jebkuri rēķini ir jānomaksā vispirms," uzskata S. Āķere.

Strenču mūzikas skolā mācību maksa mēnesī ir septiņi lati un 50 santīmu. Skolas direktore Ralda Ziemule skaidro, ka vairāk nekā tūkstoti latu lielais parāds ir iekrājies jau kopš skolas dibināšanas gandrīz 20 gados. Tagadējo audzēkņu vecāki parādā esot salīdzinoši maz.

Komentāri 26

Koļa

Baigā jau mums deputāte, par citiem spriež, pati liela parādniece! Kauns! Kādu piemeru rāda citiem. Ja bezdarbniece, tad pati lai pieskata bērnus, nevis sūta bērnudārzā, bet tikmēr taisa intrigas.

pirms 10 gadiem, 2010.07.29 11:03

!

Osipova nesaprot, ka viņa dzīvo Strenču novadā, Sedā viņa varēja darīt kas ienāk prātā, visus komandēt un nemaksāt par bērniem. Novadā tā nebūs, kāda viņa ir bezdarbniece, ja pilda deputātu pienākumus???

pirms 10 gadiem, 2010.07.29 11:07

es

cerams, kas šogad necels cenu Strenču bērnudārzā, kā tas ir bijis četrus gadus pēc kārtas, kopš sākām laist bērnu bērnudārzā. tas nebūtu normāli.

pirms 10 gadiem, 2010.07.29 13:12

Sedēniete

Nu tiešām kauns par tādu deputāti , bezdarbniece , kas pilda deputāta pienākumus . Krāpj valsti saņemot nelikumīgu pabalstu. Nemaksā pilnīgi nelo , bet nosoda citus Sedas iedzīvotājus , kas nemaksā vai nespēj maksāt kom. maksājumus . Vai tāda ir deputāta morāle , kādu paraugu rāda citiem .

pirms 10 gadiem, 2010.07.29 13:19

laikmets

Ne tikai Osipova ,bet visa Sedas saraksta deputātu blice ir tādi kuri uzskata ka novadā nevajag attīstīties un dzīvot tikai uz haļava paŗbaudīt citus, cita acī saredzēs skaidu bet paši savā acī nerdzēs baļķi nesaprotu kur tie vēlētāji skatījās kad balsoja ja to var nosaukt par balsošanu precizāk viena deputāte pirms vēlēšanām skrēja uzpērkot vēlētāju balsis.nav brīnums ka no Sedas saraksta ir tādi deputāti kurus ievēlēja degradējusies iedzīvotāju daļa. Kad skar pašus deputātus tad nekas kad skar citus tad pēkšņi deputāti tie taisnīgie. Riebjas ka tādi Sedas deputāti vispār ir pie teikšanas iedomājās ka visu var nopirkt par naudu.

pirms 10 gadiem, 2010.07.29 15:41

Traips

Domāju , dome jau arī parādu dēļ nevar pavilkt maksājumus .Ja visi maksātu , varbūt mums dārziņš nebūtu tik dārgs .
Kāda morāle maksātājiem - vai ir jēga citiem maksāt , ja ir tik daudzi , kas nemaksā un pat deputāti .

pirms 10 gadiem, 2010.07.29 15:58

Anna

Uzskatu, ka deputātiem jābūt dubultgodīgiem un jārāda paraugs pārējiem iedzīvotājiem. Nemaksātāju dēļ arī grūtāk kaut ko attīstīt, samazināt izmaksas utt.
Cik Osipova ir sezonā salasījusi mellenes un nodevusi, savā bezdarbnieces statusā, ķa to dara citi bezdarbnieki, kuriem arī ir bērni un kuriem nav parādu.

pirms 10 gadiem, 2010.07.29 16:14

to dre

Kāda tumsonība! Piemaksas un prēmijas šajā krīzes laikā nevienam nemaksā. Par to, kas būs pēc 02.10. pašvaldībā nav nekāda sakara-ja, cien. dre vēl to nezin, tad šajā datumā vēlēs Saeimas deputātus. Pašvaldības vēlēšanas bija pirms apm.gada.
Kad "dre" kļūs par domes augstāko amatpersonu-varēs atteikties no algas un strādāt par velti!

pirms 10 gadiem, 2010.07.29 23:37

Vai cik skaisti!!!! Bezdarbniece - domes deputate, ta mes nekad no bedres ara netiksim, ja par novada vadibas lietam spriez cilveks, kas nejedz atrast sev darbu;)!

pirms 10 gadiem, 2010.07.30 11:32

to dre -kratītājs

Tu laikam esi galvu saspiedis vai varbūt no iestādes Strenčos ! - kāds sakars parādiem ar atalgojumu , vai tad šī deputāte maksāja par pakalpojumiem , kad strādāja Sedas domē , nē , arī tad nemaksāja , tātad tā ir sistēma ,- kāpēc maksāt , ja var nemaksāt .Iesaku arī Tev dre atteikties no savas algas par labu b/ dārzam , būs ko paēdināt tos bērnus , kuru vecāki nespēj samaksāt par ēšanu .

pirms 10 gadiem, 2010.07.30 16:46

to dre -kratītājs

Tu laikam esi galvu saspiedis vai varbūt no iestādes Strenčos ! - kāds sakars parādiem ar atalgojumu , vai tad šī deputāte maksāja par pakalpojumiem , kad strādāja Sedas domē , nē , arī tad nemaksāja , tātad tā ir sistēma ,- kāpēc maksāt , ja var nemaksāt .Iesaku arī Tev dre atteikties no savas algas par labu b/ dārzam , būs ko paēdināt tos bērnus , kuru vecāki nespēj samaksāt par ēšanu .

pirms 10 gadiem, 2010.07.30 16:46

to dre

Vai Tu vispār saproti , ko nozīmē vārds arogantais . Izskatās , ka nē.

pirms 10 gadiem, 2010.07.30 16:50

!

Osipovas vārdi "Sieviete atzīst, ka vienīgā izeja ir pārcelties uz dzīvi ārzemēs", tad brauc ... un jo ātrāk jo labāk, deputātam jādomā kā kaut ko mainīt šeit, Dzimtenē, nevis meklēt kur labāk. Kamēr mums būs tādi deputāti nekas Strenču novadā nemainīsies :(.

pirms 10 gadiem, 2010.07.31 12:00

vai tiešām

deputāte ir sabedrības daļa, tās spogulis. Vai tiešām ir brīnums kā mūsu valstī ir bezdarbnieki? Jūs par to nezinājāt, vai negribat zināt? Dzīves grūtībās var nonākt da jebkurš - ne spļauiet tik droši acīs. Deputāte ir bezdarbniece un veicot deputātes pienākumus algu nesaņem - varat pārbaudīt. Kliedzēji vienkārši nebija gatavi, ka Sedas deputāte zinoša un pieprasa, lai strādā godīgi.

pirms 10 gadiem, 2010.08.02 10:22

!

Re ko nozīmē vara, pat bez algas var strādāt!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.08.02 13:59

!

Algu nav izdevīgi saņemt , tāpēc nesaņem . Viņa tik zinoša , ka rāda piemēru , kā tikt vaļā no parādu nomaksas . Sakrāj parādus un uz ārzemēm prom ! Pārējā tauta - mācierties kā tas ir jāsakārto. Viss par brīvu.

pirms 10 gadiem, 2010.08.02 16:43

laiks

nu to deputāti tak neviens nevēlēja bija sarakstaa cilveeki kuri nevelejas turpinaat novada deputaata pienakumus tadel tak pienaca kartas nummurs shai deputatei ie;nemt sos pienakums,,, tik izcila deputate kura rada piemeru tautai ka var nemaksat ne par dzivokli ne par bernu darzu barukt ar masinu but bezdarbniece stradat par deputati ,milā tauta apskataties kadi ir tie deputati kuri parstav tautas intreses, liekezi,saudzess paraadu un mekles laimi citur, vinai tak nosplauties par dzimteni,galvenais ir teelot taisnigu deputati, kurai pasai pakala pilna ar melnumiem-izraadas ka visi no taa sedas saraksta IR DEGRADEJUSIES SABIEDRIBAS DALA kuri velas savos suu....noslikt lai tikai buutu sliktaak-skatties domes lemumus strencu majas lapa kur tad redzami kaa sedas depitatu saraksta deputati ir pret visu-pierada tikai vienu gribam slikt savos suu...... un meklet iemeslus ka nestradat,fgalvenais ir redzamiba esmu deputate,nu kartiigs sviest.

pirms 10 gadiem, 2010.08.03 13:03

eh

kauns par tādiem deputātiem, ja apmeklē domes sēdes tad jau skaitās ka ir darbā, kā var skaitīties bezdarbniece, pati valsti apkrāpj, bet deputāte šo faktu neredz ka pati ir liela parādniece un apkrāpj visu nodokļu maksātājus un vēlētājus -augstākā mērā pilns stulbums.
Vienīgi var cerēt ka novada domē nav visi tādi deputāti.

pirms 10 gadiem, 2010.08.03 13:09

to laiks

var just, ka no žults nāk pāri malām. No Jūsu raksta izriet, ka deputāte vainīga tikai tādēļ , ka ir no Sedas. Un arī tāpēc, ka nebalso vienaldzīgi, grīb iedziļināties un pieņemt pamatoto lēmumu, nevis celt roku kvoruma pēc. Protāms, ka ne visiem patik, ja cilvēks uzdod jautājumus un pieprasa pamatojumu pieņemtajām lēmumām, īt īpaši, ja, dažreiz, pamatojuma arī nemaz nav - proti ir vēlme noslēgties , aizbēgt no problēmas, nevis to atrisināt. Protams, nav labi, ja cilvēkam nav iespējas samaksāt par dzīvokli un bērnu dārzu. Taja pat laikā, deputāte nenoslēdzas savās bēdās, ir politiski aktīva un griboša palīdzēt citiem. varbūt ne viss izdodas perfekti, bet viņas aktivitāte Domes darbā var būt ir labākais variants, neka vienbalsīga citu deputātu balsošanā.

pirms 10 gadiem, 2010.08.06 09:22

To to laiks, kas tā pati Katja vien ir

Pārāk liela iedomība uz sevi- uzskatīt sevi pašu gudrāku par nozaru speciālistiem, tikai tāpēc, ka gadījies ietikt deputātos: un laiks, kas patērēts sniedzot skaidrojumus "īpašai" deputātei, ir atņemts laiks visam novada iedzīvotāju pulkam kopumā!

pirms 10 gadiem, 2010.08.06 10:03

Novados