Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par nodoto pienu maksā pēc kvotu lieluma

Pagājušajā nedēļā akciju sabiedrība "Valmieras piens" "Ziemeļlatvijai" paziņoja, ka no 16. marta zemniekiem par labākās kvalitātes jeb ekstra klases pienu maksās 14,5 santīmus kilogramā.

 

Pēc publikācijas redakcijai piezvanīja Ērģemes pagasta zemniece Mārīte Iesalniece un pastāstīja, ka viņa no pārstrādes uzņēmuma saņēmusi cenu saskaņošanas protokolu ar citādiem skaitļiem.

 

"Marta pirmajās dienās man parakstīšanai uzņēmums atsūtīja protokolu, kurā bija rakstīts, ka no 16. marta par ekstra klases produkciju, kas iepirkta no manas saimniecības, maksās 95 latus tonnā, par augstākās klases pienu - 90, bet par bezšķiras pienu - 30. Tas nozīmē, ka par vislabākās kvalitātes pienu es saņemšu tikai 9,5 santīmus kilogramā, nevis 13 vai 14," saka M. Iesalniece.

 

Protokolu ar tādām pašām cenām ir saņēmusi arī tā paša pagasta zemniece Vija Vaļģe. Arī viņai par ekstra klases piena kilogramu sola tikai 9,5 santīmus. Zemniece gan pieļauj, ka tas saistīts ar pārdotā piena daudzumu. Viņai kaimiņos saimniecībā ganāmpulks ir lielāks, un tā īpašnieki par pienu saņem 13 santīmu kilogramā.

 

To apliecina arī "Valmieras piena" projektu vadības speciāliste Lija Ozoliņa. "Maksa par pienu ir atkarīga no kvotu lieluma. Jo vairāk piena ražotāji pārdod, jo vairāk par to maksā. Vidējā piena iepirkuma cena ir 13 santīmu par kilogramu. Atkarībā no tā, vai pārdotais produkcijas apjoms ir lielāks vai mazāks, arī saimnieki samaksu saņem zem vai virs 13 santīmiem," skaidro L. Ozoliņa.

Novados