Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par pieradināto jāuzņemas atbildība

Pavisam neierasta aina pirmdien bija redzama Strenčos, Valkas un Slimnīcas ielas krustojumā, - pēcpusdien jau pustumsā uz brauktuves itin omulīgi pastaigājās gulbis.

 

"Tikai pēc vairākkārtējas tuvo un tālo uguņu pārslēgšanas automašīnā gulbis uz ielas atstāja savu atkritumu kaudzīti un braucamajam deva ceļu," stāsta Strenču mežniecības mežzinis un apkārtnē pazīstams putnu pētnieks Jānis Ence. Tiesa, viņš šo skaistuli paspēja arī nobildēt.

 

J. Ence tūlīt sāka interesēties, kālab putns ieradies sev tik neierastā vidē. Patiesībā pilsētā redzēti vairāki gulbji, taču šis viens bija drošākais. Bērni Gaujmalā gulbjus ir barojuši vairākkārt un, visticamāk, ka arī šis nācis meklēt pārtiku un paļāvies uz cilvēku žēlastību.

 

 

Diemžēl cilvēki nezina, ka savvaļas putniem un dzīvniekiem nedrīkst dot ēdienu atkarībā no vēlmēm un noskaņojuma. "To nekādā gadījumā nedrīkst darīt, bet, ja kādam putnam, piemēram, zīlītēm ir ierīkota barotava, tad tur barībai jābūt vienmēr," skaidro putnu pazinējs.

 

Kā "Ziemeļlatvija" noskaidroja, putns pēc tam "sagūstīts" un nogādāts pilsētas domē. "Pabarojām viņu ar maizīti un salātiem un ļāvām pastaigāties pa domes zāli," smaida domes priekšsēdētāja Velga Graumane.

 

 

Viņa tūdaļ sazinājās ar Rīgas zooloģiskā dārza speciālistu Ingmāru Līdaku, lai uzzinātu, kas darāms tālāk. Tika panākta vienošanās, ka putnu zoodārzā gaidīs līdz pulksten 19.00. Tur to medicīniski pārbaudīs un, ja būs nepieciešams, attārpos. Pēc tam gulbi paredzēts nogādāt uz kādu no neaizsalstošajiem ezeriem, kur tas savu sugas brāļu pulkā varēs pārziemot.

 

"Šis ir jaunais putns, jo vēl nav ieguvis spalvu balto krāsu, taču ir liels, spēcīgs un skaists," priecājas domes darbinieki. Gulbis jau ir nosaukts par Juzi.

Novados