Pastiprināta uzmanība arī uz valsts vietējās nozīmes autoceļu braukšanas apstākļiem (Papildināts!)

VAS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) ziemas dienesta darbos iesaistītas 119 tehnikas vienības. Uz valsts nozīmes autoceļiem šorīt daudzviet ir izveidojies "melnais ledus", kuru ir īpaši grūti pamanīt. Brauktuves tiek apstrādātas ar pretapledojuma materiālu.


Šobrīd apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:

A2 Rīga-Līgatne;

A3 Murjāņi – Braslas tilts;

A6 Rīga–Ogre;

A8 Rīga- Meitene;

A9 Rīga- Skulte-Liepāja;

A10 Rīga-Kūdra.


Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Rīgas, Aizkraukles, Alūksnes, Bauskas, Dobeles, Gulbenes, Jelgavas, Kuldīgas, Limbažu, Talsu, Tukuma un Ventspils apkaimē.


Apgrūtināti braukšanas apstākļi ir uz visiem vietējas nozīmes autoceļiem.


Centra reģionā ziemas dienesta darbos iesaistītas – 59, Kurzemē – 32, Vidzemes reģionā – 14 un Latgalē – 14 ziemas dienesta automašīnas.


Ceļu uzturētāju darbība nevar novērst ceļu apledošanu, bet gan vērsta uz bīstamo braukšanas apstākļu uzlabošanu normatīvajā laikā. Tāpēc autovadītājiem jāņem vērā, ka faktiskā satiksmes situācija ziemā var mainīties ļoti strauji.


Autovadītājiem ir jāņem vērā, ka ziemas dienesta darbi uz autoceļiem tiek veikti prioritārā secībā, atbilstoši autoceļu uzturēšanas klasēm. 


Aicinām autovadītājus būt piesardzīgiem un izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu, kā arī ievērot lielāku distanci starp priekšā braucošiem transportlīdzekļiem.

Papildinājums: VAS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) pievērsis pastiprinātu uzmanību arī uz valsts vietējās nozīmes autoceļu braukšanas apstākļiem. Uz šiem autoceļiem tiek veikta brauktuves apstrāde ar pretapledojuma materiāliem vai rievošana.

 

Lai gan normatīvie akti nosaka, ka uz C uzturēšanas klases autoceļiem brauktuves kaisīšana ar pretapledojuma materiālu un rievošana nav normēta, LAU veic brauktuvju apstrādi, lai nodrošinātu satiksmes kustību un ceļa caurbraucamību.

 

Aicinām autovadītājus būt piesardzīgiem un izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu, kā arī ievērot lielāku distanci starp priekšā braucošiem transportlīdzekļiem

VTU Valmiera ‏@VTUValmiera 

@VTUValmiera reisu kavēšanās novērota lauku teritoriju maršrutos http://goo.gl/MiVk8J , šoferiem izvēloties samazinātu braukšanas ātrumu

Novados