Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldība aicina valcēniešus izteikt viedokli

Novada dome plānojusi Lugažu laukumu pārveidot par pilsētas parku, tāpēc ir iecerēts izzāģēt kopumā septiņus kokus, kas iezīmēti ar sarkaniem punktiem.

Novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere-Kvēpa informē, ka ir nodoms nozāģēt bērzu, divas parastās egles un četras asās egles. Bērzam jau esot nokaltusi galotne. Tas nozīmē, ka tuvāko trīs gadu laikā koks aizies bojā. Savukārt eglēm ir ļoti augsti pacelti vainagi, tāpēc ir redzams tikai stumbrs, un tās ir pāraugušas savu vecumu. Šo iemeslu dēļ koki vairs nepilda savu ainavisko funkciju. Izzāģējot kokus, parkā atbrīvosies vieta, kur būs iespēja iestādīt jaunus, piemēram, parasto dižskābardi vai Amūras korķa koku. 

Pašvaldība aicina pilsētas iedzīvotājus izteikt savu viedokli saistībā ar šo ieceri, kā arī ieteikumus, tos nosūtot elektroniski uz e-pasta adresi [email protected] vai iesniedzot personīgi pašvaldības namā Beverīnas ielā 3. To var izdarīt līdz 31. augustam. Acīmredzot pašvaldība ņēmusi vērā neveiksmīgo pieredzi, kas saistās ar Ausekļa ielas koku nociršanu. Pirms vairākiem gadiem Ausekļa ielas vienā malā nocirta papeles. Bija iecere nocirsto koku vietā iestādīt pīlādžus, bet tas izpalika.

“Ziemeļlatvija” atgādina, ka pašlaik notiek Lugažu laukuma rekonstrukcijas pirmās kārtas darbi. Jau pašlaik var redzēt, kā mainās laukuma izskats. Pašvaldība iecerējusi, ka nākamgad rekonstrukcija varētu turpināties, ja vien tam atradīsies nauda. Ir iecere laukumā ierīkot arī strūklaku, gājēju celiņus un uzstādīt soliņus.


Novados