Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldībām būs jānodrošina domes sēžu norises audioieraksts 6

Saeima , pēdējā lasījumā atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) priekšlikumu veikt grozījumus likumā „Par pašvaldībām”, līdz 2015.gada 1.jūlijam pagarinot termiņu, no kura pašvaldībām obligāti jānodrošina domes sēžu ierakstīšana audioformātā un tā ievietošana pašvaldības mājas lapā internetā.


 VARAM priekšlikums iesniegts pēc situācijas apzināšanas un konsultācijām ar pašvaldībām, kas atzinušas, ka šādas sistēmas ieviešana ir saistīta ar papildus finanšu resursiem, ko atsevišķām pašvaldībām līdz šim nav izdevies rast un kas būtu jānovirza audioieraksta tehniskajam nodrošinājumam, lai veiktu audioierakstu apstrādi un rediģēšanu saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzības prasībām, nodrošinātu translācijas aprīkojuma uzstādīšanu un tā darbību, kā arī sagatavotu audioierakstus publicēšanai pašvaldības mājaslapā.

 Savukārt, lai nodrošinātu vienotu izpratni par šīs normas ieviešanu praksē, VARAM, konsultējoties ar Datu valsts inspekciju, plānojusi sagatavot vadlīnijas saistībā ar personu datu aizsardzības nodrošināšanu, kā arī audioierakstu glabāšanas termiņiem. 

Vienlaikus plānots veicināt labās prakses piemēru apmaiņu pašvaldībās, sniedzot iespējas pašvaldībām iepazīties ar jau īstenotajiem citu pašvaldību risinājumiem domes sēžu ierakstīšanai audioformātā.

 Līdz šim bija noteikts, ka audioierakstīšana un ieraksta ievietošana pašvaldības mājaslapā jānodrošina no šā gada 1.jūlijam. Grozījumi likumā „Par pašvaldībām” stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

Komentāri 6

murgs

un kurs klausisies sos ierakstus? tipa iedzivotaji pirms guletiesanas?

pirms 4 gadiem, 2014.06.25 14:27

Urrā!

Redz, tāpēc tevi apčakarē un VĪRI TAISA BIZNESU, KURŠ PELNA UZ NODOKĻU maksātāju rēķina. Neklausies un esi akls un kurls - apzinākākie klausīsies. Jebkurā gadījumā, vīri paspēja pieņemt lēmumu par pusmilijona eur aizņemšanos uz 22 gadiem. Maksājie vesali!

pirms 4 gadiem, 2014.06.25 16:30

Atbildība!

Esiet atbildīgi un cenšaties sekot līdzi, jo tikai tā Jūs mainīsiet savu dzīvi un dzīves kvalitāti. Tēlojot strausu ar galvu zemē, ka neko nedzirdi un neredzi un katru reizi sacīt, ka viss ir slikti, tad lūdzu, šeit ir ieraksts, šiet ir informācija, paklsausaties!

pirms 4 gadiem, 2014.06.25 17:04

Šausmas

Es eju gar māju un skatos, kaķis uz mani ar leilām acīm skatās, es drebu un nezinu ko darīt, tad kaķis lēca man virsū, es pagāju malā un viņš ietriecās sienā. Izskatījās, ka kaķis gribēja mani nomedīt, sajauca ar peli. Šausmas, nedodiet kaķiem KITKAT, viņi paliek agresīvi!

pirms 4 gadiem, 2014.06.25 21:40

Labi gan

Beidzot vēlētāji varēs iepazīt savus deputātus - raito valodiņu, kompetenci, godīgumu un uzticību, ko solījuši.

pirms 4 gadiem, 2014.06.25 21:42

Novados