Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pateicības simbolizē sabiedrībai dāvātos skaistākos emocionālos brīžus

Vijciema tautas namā sestdien notika pasākums "Gada balva kultūrā un sportā 2010". Pavisam balvas pasniedza 11 nominācijās kultūrā un deviņās sportā.

Katra pašdarbības vai sporta kolektīva vadītājs izvirzīja trīs kandidātus kādai no nominācijām. Uz ekrāna videofragmentos un fotogrāfijās varēja redzēt, kā nu kuram gājis, un laimīgais, fanfarām skanot, saņēma balvu.

Simbolizē skaistākos brīžusTās pasniedza pasākuma goda viesi, kuri bija ielūgti, lai vietējiem pašdarbniekiem pašiem nebūtu jāiesaistās balvu pasniegšanā. Daļai uzvarētāju balvas pasniedza Valkas vokālā ansambļa "Campari" dalībnieces, kuras labi pārzina dažādus mākslinieciskās pašdarbības žanrus. Citiem balvas pasniedza jaunie sporta dejotāji Elīze un Artūrs no Smiltenes.

"Balvas gan bija vairāk simboliskas nekā materiāli vērtīgas. Tās izgatavojām tepat tautas namā - uz nosacītas hokeja ripas bija piestiprināts ar "dārgakmeņiem" un lenti rotāts kompaktdisks. Tas, mūsuprāt, simbolizē aktīvāko kultūras un sporta darbinieku sabiedrībai dāvātos skaistākos emocionālos brīžus," stāsta tautas nama vadītāja Vita Bērziņa.

Īpašais viesis saietā bija Latvijā pazīstamais mūziķis Viktors Tilčiks. "Biju pārsteigts, cik lielisku, patiesi kolosālu pasākumu noorganizēja Vita. Viņa pieder pie tiem cilvēkiem, kuri, ja kaut ko dara, tad pa īstam. Man patiesi trūkst vārdu," saietu "Ziemeļlatvijai" raksturo Viktors.

Viņš ir gandarīts, ka bija iespēja uzdziedāt šajā pasākumā. Viktors piebilst, ka nav ko raudāt par grūtiem laikiem. Ja visas būtu tādas kultūras darbinieces kā Vita un Lolita Balode, tad visiem būtu līksmāks prāts.

Sēklu vietā - putekļiVita piebilst, ka visas nominācijas kultūrā bija asprātības un jautrības pilnas. Savukārt sporta nominācijas bija vairāk tuvinātas reālai dzīvei. Piemēram, bija balva sportistam, kurš nav izlaidis nevienu treniņu, piedalījies visos sporta veidos un tamlīdzīgi.

Vislielākos smieklus izraisīja nominācija "Pagasta labākajai samteņu sēklu pircējai", kuru saņēma kāda deju kolektīva "Vijolītes" dalībniece. Viņa samteņu sēklu vietā bija pamanījusies nopirkt paciņu ar putekļiem. Protams, kā jau cienījamā pasākumā nākas, apbalvotajiem bija jāsaka atbildes runa, taču reti kurš tika tālāk par smiekliem.

Visi priecājās par lieliskajām gaismām un citu tehnisko aprīkojumu, kuru nodrošināja firma "DK Promo". Saieta otrajā daļā karaoke iesaistījās ne vien dziedātāji, kuriem tā ir sirdslieta, bet arī tādi, kuri uz skatuves kāpa pirmoreiz. Vēl pateicības saņēma arī tie cilvēki, bez kuriem pagastā pašdarbība nav iespējama. Tie ir kolektīvu vadītāji un viņu palīgi.

Novados