Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēc aptuveni 15 gadu pārtraukuma Grundzālē atkal top slidotava

"Mums būs pašiem sava slidotava! Nevaru vien sagaidīt, kad varēšu paņemt slidas un doties slidot. Slidotava pagastā jau sen bija nepieciešama," saka Grundzāles pamatskolas 8. klases skolniece Laura Bērziņa.

 

Šonedēļ grundzālietis Agris Gulbis kopā ar domubiedriem sāka īstenot sen lolotu sapni. Pēdējo 15 gadu laikā vietējie slidot devās uz Avotu dīķi, kas no pagasta centra atrodas aptuveni divus kilometrus. Reizēm tas bija riskanti, jo, kļūstot siltākam, ledus kārta uz dīķa kļuva plānāka.

Tagad par drošību vairs nebūs jāsatraucas, jo šajās dienās top slidotava uz Grundzāles pamatskolas basketbola laukuma.

 

Domā par bērniemA. Gulbis stāsta, ka ideja par slidotavu radusies sen, tikai līdz šim nebija sanācis ieceri īstenot. "Gāju uz pagastu prasīt atļauju par slidotavas izveidi. Saņēmu pozitīvu atbildi, jo arī pamatskolas vadībai un sporta skolotājam nebija nekas iebilstams. Pašvaldība atbalstīja ar darbaspēku. Laukuma sagatavošanas darbos man palīdzēja simtlatnieki," stāsta grundzālietis.

Viņam, kā divu dēlu tēvam, ir svarīgi, lai jaunatnei būtu vairāk iespēju, kā lietderīgi pavadīt brīvo laiku. "Tagad bērniem būs kur slidot, uzspēlēt hokeju. Vismaz nebūs bezmērķīgi jāstaigā. Pašam jau ar gribas paslidot," saka A. Gulbis.

Sajūsmā par notiekošo ir Grundzāles pamatskolas sporta skolotājs Māris Stabiņš. "Šogad ziema mūs lutina. Žēl, ka neviens ātrāk neiedomājās par slidotavu. Ar skolēniem uz laukuma varēsim gatavoties ziemas olimpiādei, kas notiks februārī.

 

Olimpiādē būs iekļauta slidošana. Cik zinu, daudziem ir slidas. Slidotava būs pieejama visiem. Nedēļas nogalē sabrauc pamatskolas absolventi, kuri labprāt spēlē hokeju. Īstenībā apsveicama ir vietējo apņēmība izveidot laukumu," saka M. Stabiņš. Laukuma izmērs ir divdesmit reiz trīsdesmit metru.

 

Pa brīvajiem brīžiem top laukumsNedēļas sākumā vietējie sāka tīrīt nost sniegu no basketbola laukuma, pēc tam to nolēja ar ūdeni. "Darbus daru pa brīvajiem brīžiem, tāpēc laukuma izveide paņem vairākas dienas. Jāuzlej vēl ūdens, lai izveidotos pietiekami bieza ledus kārta. Tad arī laukums būs gatavs," teic entuziasts Agris. Vietējie uzmeistarojuši arī vārtus. Ja būs daudz cilvēku, kuri vēlēsies rīkot hokeja mačus, būšot jādomā arī par otru vārtu izgatavošanu.

 

Novados