Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēc “zaļās gaismas” kultūras nama remontam Palsmanē domā par aprūpes centru 1

Šogad Palsmanes pagasta iedzīvotājus var iepriecināt liels remonts kultūras namā, sakārtota ciemata galvenā iela un centralizētā apkures sistēma. Turklāt krīzes situācijā nokļuvušiem cilvēkiem, iespējams, tiks atvērts alternatīvās aprūpes centrs.

 

Palsmanes pagasta padome ir apstiprinājusi budžetu 2009. gadam, kurā atradusi līdzfinansējumu vairākiem projektiem.

 

Papildu tam 20 tūkstošus latu pagastā ieguldīs Satiksmes ministrija par palsmaniešu uzvaru pagastu sakoptības konkursā Vidzemē 2008. gadā nominācijā par ceļiem un ielām.

 

"Šo naudu var izlietot tikai valsts ceļiem. Nolēmām, ka tiks uzlabots asfalta segums otrās šķiras valsts autoceļa posmam, kas ved cauri Palsmanes ciematam," informē Palsmanes pagasta padomes priekšsēdētāja Tigna Podniece.

 

Lai attīstītu Palsmanes pagastu, vietējā pašvaldība čakli raksta projektus, pretendējot uz valsts budžeta un Eiropas Savienības finansējumu. Projektiem vajadzīgo līdzfinansējumu izdevies atlicināt no pagasta 2008. gada pamatbudžeta atlikuma.

 

Palsmanes pagasta padomes budžets 2009. gadam ieņēmumos ir 327 788 lati, izdevumos - izdevumi 545 965 lati. Ievērojamo starpību - 218 177 latus - veido naudas atlikums no pagājušā gada. "Dzīvojām taupīgi," rezumē T. Podniece.

 

Otrdien viņa parakstīja līgumu ar Lauku atbalsta dienestu, kas apstiprinājis projektu par Palsmanes kultūras nama rekonstrukciju: ēkas fasādes un telpu remontu, brīvdabas estrādes teritorijas labiekārtošanu un bērnu rotaļu laukuma pilnveidošanu. Darbus plānots pabeigt līdz šā gada 30. septembrim.

 

 

Darbu kopējās izmaksas ir aptuveni 134 tūkstoši latu, no kuriem lielākā summa ir Eiropas Savienības finansējums, bet atlikusī - pagasta nauda.

 

Tagad T. Podniece raksta jaunu projektu par alternatīvās aprūpes centru pensionāriem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Projekts līdz 31. martam jāiesniedz Valsts reģionālās attīstības aģentūrā. Ja to apstiprinās, pagastam vajadzēs 10 tūkstošus latu līdzfinansējumam.

 

Alternatīvās aprūpes centru pašvaldība grib atvērt Palsmanes kultūras nama neizmantotajā daļā, kur būs liela telpa, divas dušas telpas un tualete. Arī krīzes situācijā nokļuvušie cilvēki tur varētu nomazgāties, izmazgāt veļu, saņemt siltu maltīti un ārkārtas situācijā pārlaist vienu nakti. Ilgstoši šajā centrā uzturēties nevarēs.

 

"Ar abām rokām atbalstu šādu projektu," palsmaniešu iniciatīvu slavē Mārīte Magone, Valkas rajona padomes galvenā speciāliste sociālās aprūpes jautājumos. Viņu māc bažas, cik daudzpusīgus sociālos pakalpojumus iedzīvotājiem sniegs Smiltenes un Strenču novadā. "Valkas novadā jau šobrīd šo pakalpojumu klāsts ir apmierinošs," saka M. Magone.

Visvairāk finansējuma Palsmanes pagasta padome savā budžetā arī šogad atvēlējusi izglītībai. Pagasta pamatskolai nesen nopirktas jaunas mēbeles svešvalodu, ģeogrāfijas, fizikas un matemātikas kabinetam, jauns projektors un kodoskops svešvalodu kabinetam. Aprīlī pašvaldība pašas spēkiem ķersies klāt divu klašu remontam.

 

Nesen Palsmanes pamatskola iesniedza projektu Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrijā, pretendējot uz naudu pludmales volejbola laukuma izveidei jauniešiem pie skolas.

 

"Bērnudārzam un skolai, lai vecākiem nav jāpērk tik daudz mācību grāmatu saviem bērniem," saka palsmaniete, trīs dēlu mamma Gunita Siča, taujāta, kam pašvaldības budžetā vajadzētu piešķirt visvairāk naudas. Viņas vecākie bērni mācās skolā, un neesot viegli abiem nopirkt skolas grāmatas.

 

G. Siča arī rosina pašvaldību meklēt iespējas jaunu mājokļu būvei. "Pirms diviem gadiem meklēju, kur dzīvot, jo Rauzā privātmājas saimnieks uzteica īri. Raudādama aizgāju uz ciemu, bet tur pateica, ka palīdzēt nevar un jāmeklē pašiem," stāsta jaunā sieviete.

Komentāri 1

Tija

Malači palsmanieši! Par jums ir prieks, ka domājat par cilvēku ērtībām un sava pagasta skaistumu. No sirds vēlu cienījamai Tignas kundzei, lai īstenojas projekti, jo Jūs esiet gudra pagasta vadītāja. Prieks par Jums un to, kā skaisti iekārtojāt arī vasarā pagasta centru.
Vērotāja no kaimiņu Variņu pagasta.

pirms 11 gadiem, 2009.03.05 15:16

Novados