Piesārņojums, kas saglabājas gandrīz gadsimtu!!

Saskaņā ar Latvijas vides aizsardzības fonda informāciju, 2013.gadā Latvijas tirgū tika novietotas 312,3 tonnas bateriju. Tās ir praktiskas un noderīgas, taču satur videi un cilvēku veselībai bīstamas vietas, tāpēc tās ir atbilstoši jāuzglabā, jāsargā no bērniem, un pēc izlietošanas tās nedrīkst izmest kopā ar sadzīves atkritumiem.

 Neskatoties uz to, ka baterijas var nodot veikalos, degvielas uzpildes stacijās, skolās, kā arī šķirošanas laukumos, 2013.gadā no kopējā tirgū novietotā bateriju apjoma tika reģenerētas tikai 58,6 tonnas jeb 18,7%. Tikmēr viena zemē nomesta pirkstiņbaterija rada augsnes piesārņojumu kvadrātmetra platībā, kas saglabājas gandrīz gadsimtu. 

Lai pievērstu arī uzņēmumu darbinieku uzmanību bateriju kaitīgumam apkārtējai videi un motivētu tās atsevišķi šķirot, no 9.februāra līdz 30.novembrim norisinās AS „Latvijas Zaļais punkts” un SIA „Officeday Latvia” rīkota akcija, kuras laikā uzņēmumi, šķirojot baterijas speciālajos spainīšos, sacentīsies par vērtīgām balvām. Plašāk par akciju: http://www.zalais.lv/lv/jaunumi/biroju-darbiniekus-aicina-pieverst-uzmanibu-bateriju-kaitigumam-un-tas-skirot/.>

Novados