Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pīļu neparastās izdarības Blomē

Kopš lielā sala pašā Blomes centrā pie pagastmājas, veikala un kultūras nama var novērot neparastu situāciju. Katru dienu tur pulcējas bariņš pīļu, kuras ar savu miermīlīgo uzvedību piesaista ne viena vien uzmanību.

 

Veikala pārdevējas Selga Spilva un Lana Bebrīte stāsta, ka pīles uz centru lido pirmo gadu. Iepriekšējās ziemas tās mitinājušās netālajā upītē.Izrādās, ka putni ar jauno pulcēšanās vietu ir apmierināti, jo uzmanības viņiem nudien pietiek.

Dienā, kad „Ziemeļlatvija" devās uz Blomi, laukumā pie veikala netraucēti dzīvojās 34 pīles. Garāmgājējs Jānis Kiršteins uz mirkli apstājās, lai pavērotu bezbailīgos putnus. „Interesanti! Barot gan es nebarošu, jo nevar pieradināt, citādi vēlāk pašas nepratīs izdzīvot," spriež pensionārs.

Tomēr ir cilvēki, kuri speciāli pērk maizīti, lai pēc tam pabarotu pīles. „Vairāki ir nopirkuši maizes kukulīšus, iedevuši mums, lai pabarojam pīles. Tāpat caurbraucēji apstājas, nopērk ko ēdamu un iet barot mūsu jaunās kaimiņienes.

 

Viņas ir gudras, zina, ka iedos ēst, tāpēc lido te katru dienu," saka veikalnieces. Izrādās, ka pīles ir ne tikai gudras, bet arī drosmīgas, jo pēdējā laikā sākušas kontrolēt satiksmi uz ceļa. Kā novērots, autovadītāji ievēro viņu noteikumus.

Novados