Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmo reizi publiski izrunā vārdu – arboristi 2

Šodien Kārķos notika tradicionālā Meža diena. Šopavasar jau sesto gadu esošie un bijušie kārķēnieši ņēma rokās darbarīkus, lai atkal uzpostu savu dzimto vietu.

Fotoreportāža šeit!

"Ziemeļlatvija" Kārķos ieradās, kad jau lielie darbi gandrīz bija pabeigti, vienīgi netālu no pamatskolas vēl strādāja arboristi - tā saucamie koku kopēji. Kārķēniete un bijusī laikraksta redaktore Ilze Brice atzīst, ka, redzot puišu darbu līganajos un nedrošajos skolas ozola zaros, nobijusies. Visiem pagasta iedzīvotājiem tas bijis liels brīnums, kā tik veikli un drošsirdīgi spēj strādāt mūsu pašu latvieši.

 

Šogad Kārķos viesojās arī populārais diriģents un šova "Dejo ar zvaigzni 2" dalībnieks Ints Teterovskis. Tā ir tradīcija, ka katru gadu Meža dienā pie kārķēniešiem ierodas kāds populārs cilvēks, lai kopā strādātu un pēc tam arī priecātos. Pērn Kārķos viesojās raidījumu vadītājs un dabas draugs Māris Olte.

 

Šogad, kā nevienu citu gadu, bijušais kārķēnietis Latvijas Amatniecības kameras vadītājs Vilnis Kazāks ar motorzāģi veidoja divus rūķus, kuri "Lustiņdruvā lustinās apmeklētājus". Meistars atzina, ka uzdevums ir sarežģīts, jo apņemšanās veidot rūķu puiku un rūķu meiteni ir radījusi apjukumu.

 

 

V. Kazākam neesot šaubu, kur bārda atrodas rūķu puikam, bet kur tā ir rūķu meitenei, vēl jāmeklē atbilde. Kā nojaušams, tad Meža dienas noritēja saulainā un omulīga noskaņā. Dalībnieki savākuši vairāk nekā 40 maisus ar atkritumiem, iestādījuši košumkrūmus un liepas, sakopuši tradicionālās atpūtas un apskates vietas.

 

 

Jāteic, Kārķi allaž ir bijuši sakopti, bet pēc šis kopīgās talkošanas tie izskatās vēl košāki. Pagasta padomes priekšsēdētājs Aivars Cekuls ir pārliecināts, arī nakamgad, kad Kārķi jau būs Valkas novada sastāvā, Meža diena būs. Tikai pašiem tās ir tikpat radoši un aktīvi jāorganizē.

 

 

 Līdz šim pagastvara ir rosinājusi iedzīvotājus noslēgt līgumus ar apsaimniekotājiem, lai atkritumi nebūtu jāizmet mežā vai citā tam nepiemērotā vietā. A. Cekuls atklāj, ka pats mežā atradis izmestus maisus ar vēstulēm un citu drazu. Viņam ir zināms atkritumu izmetēja vārds un jau pavisam drīz viņš saņems vēstuli ar fotogrāfijām. Arī ar šādām netradicionālām metodēm ir vērts cīnīties pret dabas piecūkotājiem.

Komentāri 2

Zelta pelava

Jā, jā, jāāā... Kārķos Meža dienām būt! Ja jau pat cienījamā Unda Ozoliņa augstpapēžu kurpēs bija ieradusies ar TP svītu uzvalciņos paēst, tad jau tas ir cerīgi. Pat valsts prezidents Latvijas sakopšanas talkā nokāpa no saviem augstumiem un kopā ar tautu pastrādāja...

Augsim lieli, augsim lieli,
Būsim sveiki, veseli,
Uzdzerami, uzdziedami
Augstu laimi Valkas novadam!

Lai veicās!

pirms 11 gadiem, 2009.05.07 12:17

Novados