Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plāņu pagasta priekšsēdētāja, ne ar vienu neaprunājoties, veikusi pasūtījumu 27

2007. gada nogalē Plāņu pagasta priekšsēdētāja Valda Timofejeva piekritusi kādas firmas piedāvājumam un pasūtījusi divas autobusu pieturu nojumes. Gaidot vēlēšanas, portāla ziemellatvija.lv lasītājs ar niku Klidzenietis grib zināt, kas tad īsti ir ar nojumēm, jo tās vēl līdz šim brīdim nav uzstādītas.

 

"Valda Timofejeva! Kā tad ar tām autobusa būdiņām? Kur tā naudiņa palikusi? Cik tad pagastiņš tur iemaksāja?" portālā Strenču novada deputātu kandidātei V. Timofejevai raksta Klidzenietis. Ierodoties laikraksta "Ziemeļlatvija" redakcijā, Plāņu pagasta priekšsēdētāja vēlējās sniegt atbildi par visai interesanto situāciju un darījumu ar SIA "Pillid".

 

2007. gada nogalē īsi pirms Ziemassvētkiem Plāņu pagasta padomē pie priekšsēdētājas ieradies firmas "Pillid" pārstāvis. Vīrietis piedāvājis iegādāties autobusu pieturu nojumes.

 

 

 "Viņš milzīgi gribēja, lai pasūtu. Teica, ka nojumes ir labas. Piebilda, ka mums te esot drūma pietura. Plāņos ir stabila, bet Jaunklidzī tiešām tā ir izdemolēta. Esmu dzirdējusi, ka Jāņos tur pat uz jumta sašlikus cep. Viss bija jāsaskaņo ar Latvijas Autoceļu direkciju. To neizdarot, pateicu, ka ņemu. Rokās man iegrūda rēķinu, kuru lūdza ātri atmaksāt," notikumu gaitu atstāsta V. Timofejeva.

 

Par abām autobusu pieturu nojumēm jāmaksā 2957 lati. Puse no summas bija jāpārskaita līdz 2007. gada beigām, jo firmai esot nepieciešama nauda. "Lasītājam jāsaka, ka nauda pie manis neglabājas. Rajonā pār to ir stingra kontrole. Aizbraucu uz Valkas rajona padomi, jo es nevaru iztērēt to naudu, kā vēlos. Kad iemaksājām pirmo summu, no firmas atnāca paziņojums.

 

 

Pret cilvēku, ar kuru noslēdzu darījumu, ierosināta krimināllieta. Bet tas nenozīmējot, ka mēs nesaņemsim pasūtījumu. Sāku interesēties, vai kāds citos pagastos ir sadarbojies ar šo firmu, bet nē," atklāj Plāņu pagasta priekšsēdētāja.

 

Viņa atzīstas, ka rīkojusies nepareizi un neapdomīgi. Vajadzējis vismaz aprunāties pagastā ar komunālās saimniecības vadītāju un plānotāju.

 

Neko savādu šajā darījumā nesaskata Valkas rajona padomes plānošanas un attīstības nodaļas galvenā speciāliste Irēna Barinova. "Mēs jau parasti tikai atmaksājam noslēgtos līgumus, tālāk pats pagasts dara. Vienīgi priekšsēdētājai vajadzēja vispirms konsultēties ar deputātiem," komentē I. Barinova. Pretēji šo notikumu vērtē bijusī Plāņu pagasta priekšsēdētāja Rita Zeltīte Treisnere.

 

Bijusī Plāņu priekšsēdētāja nav pārliecināta, vai ekonomiski grūtajos laikos vispār bija nepieciešams pasūtīt pieturvietu nojumes. Viņu pārsteidza arī veids, kādā tās pasūtītas. "Es nekad nevienu jautājumu neizlēmu viena pati.

 

 

Šajā situācijā noteikti būtu konsultējusies ar savējiem. Skaistas jau ir tās jaunās nojumes, pabraukājot pa Latviju. Tomēr naudas trūkuma dēļ cilvēki pie mums ar autobusu brauc retāk. Tagad transports kursē retāk," tā R. Z. Treisnere.

 

Jaunklidža iedzīvotājs Edgars Bormanis uzskata, ka nojumes apdzīvotajā vietā ir vajadzīgas. Tikai, kas uzraudzīs, lai tās neizdemolē? "Te notiek šausmas. Jaunatne lauž visu pa vienam ķieģelim ārā.

 

 

Bet uzraudzības nekādas, pagasts nepievērš uzmanību. Man pašam mašīna bija Smiltenē servisā. Jābrauc pakaļ, bet es staigāju un meklēju, kur autobusa pieturvieta. Agrāk bija ceļa zīme, kas tagad izrauta un nodota lūžņos," teic vīrietis.

 

Tā kā pašos Plāņos nebija vajadzības pēc jaunām pieturas nojumēm, nācās domāt, kur tās uzstādīt. Jāpiebilst, ka tās vēl aizvien pagastā glabājas iepakotas. "Kopā ar Autoceļu direkciju nolēmām, ka tās būs Jaunklidzī. Viena vecās pieturas vietā, bet otra - ceļa pretējā pusē. Arī tur senos laikos bijusi pietura.

 

 

Pieturvietas firmai bija jāuzstāda 2008. gada pavasarī. Tā kā viss vilkās garumā, nolēmām taisīt iepirkuma procedūru. Noslēdzām līgumu ar "Latvijas Valsts ceļu" Valkas nodaļu. Tuvākajā laikā nojumes būs uzstādītas," apgalvo V. Timofejeva.

 

Uzzinot par jauno pieturvietu plānoto uzstādīšanas vietu, bijusī priekšsēdētāja ir neizpratnē. "Vai tiešām abas ir nepieciešamas Jaunklidzī. Tad labāk būtu vienu Vadžos vai Višķos," uzskata R. Z. Treisnere.

 

Rajona padomē faktu par sadarbību ar VAS "Latvijas Valsts ceļi" apstiprināja. "Noskaidroju, ka ir noslēgts līgums ar "Latvijas Valsts ceļu" Valkas nodaļu. Pieturvietu uzstādīšanas darbi notiks šomēnes," apgalvo I. Barinova.

 

Komentāri 27

kiki

Nu ir tā...bez komentāriem... Redzot, dzirdot pagastos un ne tikai ir ļoti zema līmeņa (gan ētika, gan kūltura,gan profesionalitāte utt.) ir zem katras kritikas.

pirms 11 gadiem, 2009.06.04 10:06

kuka

2007. gada nogale bija treknie gadi, tā ka nav pamata ņurkstēšanai. Tikai abas nojumes vienā vietā gan ir nesaimnieciski. Nav svarīgi, cik cilvēku brauc, arī tam vienam ir vajadzīgs patverties.

pirms 11 gadiem, 2009.06.04 10:16

?

Kas Tu tāda(s) Kiki kā vista vai gailis tik pārgudra(s)?

pirms 11 gadiem, 2009.06.04 10:21

monserata

Beidzot parādās Timofējevas īstā seja, tas priecē!

pirms 11 gadiem, 2009.06.04 11:32

circens

Gribetu zinat ja Treisnere ir tik gudra, tad kāpēc pagasta ļaudis viņu neievēlēja??? Atradusi iespēju iekost kārtējo reizi Valdai??? Visiem darbā ir kļūdas un nevajag jau nomelnot uzreiz citus. Aizliec aiz auss.....

pirms 11 gadiem, 2009.06.04 14:11

circens

Gribetu zinat ja Treisnere ir tik gudra, tad kāpēc pagasta ļaudis viņu neievēlēja??? Atradusi iespēju iekost kārtējo reizi Valdai??? Visiem darbā ir kļūdas un nevajag jau nomelnot uzreiz citus. Aizliec aiz auss.....

pirms 11 gadiem, 2009.06.04 14:11

Kur vien skatos - atkal tas pats

Pagasta priekšsēdētāju vienpersonīgā un autokrātiskā jautājumu risināšana nav tikai Plāņu problēma. Tā tas notiek visur. Nerunājot nemaz , ka par lielākiem projektiem un infrastruktūras izmaiņām vajadzētu gan veikt iedzīvotāju aptaujas , tad bieži vien par to pat netiek runāts ar deputātiem. Tāpēc nebrīnīsimies, ka cilvēkos sāk atgriezties nostaļģija pēc citiem laikiem. Tad jau kolhozos bija lielāka demokrātija - sanāca kolhoza kopsapulce un nolēma ko celt un ko necelt. Vēlētājiem ir šoreiz ļoti nopietni jādomā , vai atkal laidīsim pie teikšanas šos "aizsēdējušos cilvēkus" , kuri sen jau ir aizmirsuši , ka pagasts nav personīgais bizness , ka pagasta lietas ir jākārto ar demokrātiskām metodēm. Visā Eiropā, pašvaldībās ,par vismazāko jautājumu, tiek rīkotas iedzīvotāju aptaujas , nemaz nerunājot par jautājumiem , kas skar infrastruktūras izmaiņas . Domājiet - ko sev ievēlēsiet - tā dzīvosiet ! Un vēlēšanas nav "Darbā iekārtošanās birojs"

pirms 11 gadiem, 2009.06.04 14:42

seb

tad jau arī par tualetes papīra iegādi būtu jātaisa iedzīvotāju aptauja,tādēļ jau ir priekšniece,ka par dažiem iepirkumiem var izlemt pati,nevis vēl apspriesties ar visādiem gudriniekiem

pirms 11 gadiem, 2009.06.04 15:20

juris

Lai nu kā tas būtu, bet pasūtījums ir noticis bez iepirkuma procedūras, kas ir likuma pārkāpums. šeit nav ētikas, kultūras līmeņa rādītājs, jo nojumes, saprotu, ka bija vajadzīgas, bet tikai un vienīgi profesionalitātes rādītājs.Nekad, neviens uzņēmējs nepērk to, kas nāk pirmais un piedavām pats nāk pretī!!!! To der atcerēties visiem.

pirms 11 gadiem, 2009.06.04 15:32

rrrr

Valdiņa ir aizmirsusi par sava pagasta iedzīvotāju interesēm, galvā tikai vēlēšanas un tikšana par Plāņu pārvaldnieci, bet ko tad, ja sarakstiņš tomēr nevinnē, KO TAD , tIMOFEJEVAS KUNDZE?????????????????????????????????????????????????????????????????????

pirms 11 gadiem, 2009.06.04 19:18

www

Pazīstu gan Valdiņu,gan Ritu.Kad Valdu ievēlēja par pagasta priekšsēdētāju,biju šokā..vai tad neviens Plāņu iedzīvotājs neatceras nesmukumus krājbankā???Tas pats notiek tik nevainīgi arī pagastā!!!Vajadzētu pajautāt bijušajai krājbankas vadītājai kas un kā ir noticis????Varbūt var uzzināt kaut ko jaunu?????Nezināmu?????

pirms 11 gadiem, 2009.06.04 20:52

klidze

Laikam Plāņi labs kumoss,ka sāk meklēt blusas citos kažokos.Kā būtu ,ja papurinātu vecos kažokus,tad tik gudrus padomus diez vai dotu.Nevajag būt tik nenovīdigiem un būtu priecājušies ka būs pieturas cilvēcīgas,DABŪSIET zZAVADSKAS KUDZI,TAD JAU VISS BŪS ok vAI TIEŠĀM?

pirms 11 gadiem, 2009.06.04 22:52

Delna

Nu ,bet Smiltenes p. Līdaciņu neviens nepārspļaus! Autobuss par 111 t. eiro, Lielākā alga starp pagastvečiem (ar vismazāko darbu) , dēls pagasta datorspec. ar ls 600 mēnesī. Nepārtraukta naudas atmatzgāšana caur Ķikuta ceļu firmām. Paskatīsimies ,kur paliks jaunā Toyota un protams lielais Kapucchino aparāts.

pirms 11 gadiem, 2009.06.05 07:51

Vai jums visiem jau neapnīk sūtīt tos stulbos komentārus??? Nu kuram viņi vajadzīgi???? Labāk jūs, tie rējēji paskatieties uz sevi, ja??? Ķāda jums pašiem tā pagātne??? Vai 'jūs dzīvē nekad nekļūdaties???? Es vispār ienīstu to, ka internetā var rakstīt komentārus. Visas samazgas tik gāž tam cilvēkam virsū. Protams- iespēja, jo neviens taču neuzzinās, kurš raksta. Vai Valdai, kā mums visiem citiem arī nav kas labs ??? Nu ir. Vienkārši pretīgi.
Ja kādam no Jums tik ļoti nepatīk Valda, tad atbrauciet un izrunājaties aci pret aci.Es neaizstāvu, bet man riebjas, ka var visā internetā tā nomelnot cilvēku....

pirms 11 gadiem, 2009.06.05 09:05

gāga

Rejās tie ļautiņi, kuri ir neuzņēmīgi un tālāk par savu durvju priekšu neko nav redzējuši. Tā, lūk!

pirms 11 gadiem, 2009.06.05 10:01

Caca

Tieši tā! Tagad būtu vērts padomāt par labām lietām.Vai tiešām Priekšsēdētāja Valda nu nebūtu
darījusi neko labu pagastā?Cik zinu pagasts ir savā vietā un nav ne izpostīts ,ne nonīcis un ar labu vārdu un padomu sagaida katru kurš pie viņas ierodas.Nevajag runāt par lietām kuras nezinām un nemaz neizprotam.Bet latvieši cik zinat ir liela ēdājtauta un tad nu gardākais kumoss ir tā otra cilvēka ģraužšana.Varbūt tie rakstītāji varētu uzrakstīt savus vārdus atklāti un pateikt ko paši ir labu izdarījuši pagasta labā!!

pirms 11 gadiem, 2009.06.05 10:44

internets

05.06.2009. 09:05:48 : ...Es vispār ienīstu to, ka internetā var rakstīt komentārus...
Jā, tas ir skumji, ja cilvēks ienīst pats sevi :))))))

pirms 11 gadiem, 2009.06.05 11:14

Novados