Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plostošana – bez stresa un žēlošanās 1

Jau 12. reizi pa Gauju ies plosts

Šodien jau no agra rīta netālu no Spicu tilta rosījās vīri, kuri sēja plostu, lai tas rīt varētu uzsākt savu ceļu pa Gauju. Šogad plosts, tāpat kā pērn, sastāv no 13 plenēm. Tās savukārt būvētas no 12 vai 13 baļķiem.

Vairāk foto šeit!

 

Plostnieks ar stāžu Romāns Polītis lēš, ka šogad, kā nevienu citu gadu, plostošana būs bez stresa, jo Gaujā ūdens līmenis ir ideāls, kā arī nav tik daudz sanesumu. Šopavasar arī plūdi nav nodarījuši tik lielu skādi, vienīgi būs jāuzmanās no varbūtējām sadursmēm ar nogrimušiem kokiem. Plosta būvēšanas process arī noritējis savstarpējas sapratnes gaisotnē.

 

No "vecajiem bukiem" - Jāņa Graumaņa, Dzintara Pulksteņa, Ilmāra Strauta, Ivara Ziemuļa, Andreja Biruma un Rolanda Polīša - neatpaliek arī jaunie plosta būvētāji - Ivo Laktiņš, Normunds Āboltiņš un Gatis Alsbergs.

 

Savukārt Dz. Pulkstenis atklāj, ka, rūpējoties par plostniecēm, pirmo reizi plenes noklātas ar īpašām plātnēm, kas neļaus samērcēt kājas. Bez tā nevarēja iztikt nevienu gadu. Tāpat šopavasar plosta ceļš būs īpaši romantisks, jo Gaujas krasti slīgst ievu kupenās.

Komentāri 1

"vecais buks"

Nezinu gan vai šogad ir 13 plenes?! Pagājušo gad varbūt bija, bet cik es šogad pats kā "vecais buks" braucu un sēju, tad saskaitiju tikai 12 plenes...!

pirms 11 gadiem, 2009.05.15 23:24

Novados