Portālā ziemellatvija.lv ieviešam autorizāciju 33

Demokrātija nav visatļautība. Ja ūdeni sakuļ, putas allaž ir redzamākas nekā pats ūdens, tā man tēlaini gribētos teikt par demokrātijas pamatprincipu izpratni Latvijā saistībā ar komentāriem virtuālajā vidē. Jā, ir ļoti svarīga iespēja apmainīties domām, izteikt viedokli un dažādi portāli, mājaslapas tam brīnišķīgi kalpo, bet šai medaļai ir otra puse un tā saucas – anonīmi komentāri, kas vērsti nevis uz negāciju kritiku, bet tiek rakstīti, lai publiski aizskartu, nomelnotu kādu konkrētu cilvēku.

 Visbiežāk personiskas nepatikas dēļ vai vienkārši, lai, uzrakstot ko nejauku, izspļautu no sevis žulti par savu neizdevušos dzīvi. Portāli ar šādiem komentāriem, kad tiek pārkāpts likums, rakstot apmelojumus bez  pierādījumiem vai vienkārši rupjības, cīnās kā ar vējdzirnavām, dzēšot tos, liedzot uz laiku iespēju komentēt, bet šķietamā anonimitāte, kad bez vārda katrs var ierakstīt ko vien grib, vairo cilvēkos vēlmi izpaust savas sliktās dziņas. Protams, gadījumos, kad klaji tiek pārkāpts likums, var vērsties pie tiesībsargātājiem, rosināt lietas un saukt apmelotājus pie tiesas, bet tas ir pārāk garš ceļš, lai būtu efektīva cīņas metode.

 Arī “Ziemeļlatvija” nav izņēmums, un arī mūsu portāla komentētāju vidū ir cilvēki, kas degradē portālu ar žultainiem, aizskarošiem komentāriem. Esam veikuši mājas darbu un ideja, ka cilvēkiem ne tikai ir jādod iespēja izteikties, bet arī jāradina pie normālas domu apmaiņas, rezultējusies ar lēmumu ieviest autorizāciju. Neesam ne pirmie, ne pēdējie, kas ilgu laiku jau lauza galvas, kā cīnīties ar žultainiem, apmelojošiem, aizskarošiem anonīmiem komentāriem. Mūsu kaimiņiem igauņiem ir ļoti pozitīva pieredze šajā jautājumā. Viņiem portāla redaktors nav cilvēks bez tiesībām iemigt, jo, kamēr viņš guļ, kāds var ierakstīt jebko, arī aicinājumus, par kuriem mūsu valstī pienākas cietums. Esam uzklausījuši arī savu kolēģu secinājumus, kā autorizācija ietekmējusi portāla apmeklētību un domu apmaiņu. 

Izsverot visus par un pret, pieņēmām lēmumu  – no 1. septembra ieviest portālā “Ziemeļlatvija” autorizāciju, proti, lai varētu pierakstīt komentāru, izveidot forumu un uzsākt apspriest kādu sasāpējušu tēmu, nāksies piereģistrēties. Tas nenozīmē, ka visi varēs redzēt rakstītāja datus, taču mēs, portāla uzturētāji, gan. 

Kā zināms, informācijas sniedzējus prese neizpauž gadījumos, kad tiek ziņots par amatpersonu nelikumībām vai visādām satraucošām lietām, kur preses uzmanība ir svētīga, bet ziņotājam par to varētu sanākt nepatikšanas. Protams, mēs rēķināmies, ka paies kāds laiks, līdz cilvēki pieradīs pie jaunās kārtības un komentāru būs krietni mazāk, bet citu mediju pieredze liecina, ar laiku portāla lietotāji saprot, ka izteikt savu viedokli nav jākaunas.

 Arī kritisku. Liegums ierakstīt ko nejauku, dziļi aizskarošu, mūsuprāt, mazinās gadījumus, kad cilvēks piekrīt intervijai, bet ar piebildi, ja raksts netiks publicēts internetā. Kā mums veiksies, rādīs laiks, taču viens jau ir zināms tagad – nevaram aiz demokrātijas aizsega atļaut kaut dažiem desmitiem cilvēku netraucēti terorizēt kādu, kurš personīgi nepatīk, aizvedis vīru vai sievu, atlaidis no darba vai izdarījis ko citu, kas izpelnās nepatiku. 

Paudīsim savus uzskatus par sabiedrībai aktuālām tēmām bez agresijas, apvainojumiem, konstruktīvi rosinot diskusijas, lai pakāpeniski dzīve kļūtu labāka, sakārtotāka.

===============================================================================================

.
Tātad no 1. septembra, kad vēlēsaties pievienot komentāru, portālā būs lasāms paziņojums:

20150831-0927-screenshot-1.jpg

Lai autorizētos, lūdzu sekojiet norādījumiem >> Vispirms aktivizējam uzrakstu REĢISTRĒTIES

20150831-0929-screenshot-2.jpg

Tālāk ierakstām savu e pasta adresi un paroli. Nākamajā lodziņā rakstām paroli atkārtoti, izlasām lietošanas noteikumus un atzīmējam, ka piekrītam tiem. Spiežam REĢISTRĒTIES

20150831-0931-screenshot-3.jpg

Kad minētās darbības būs paveiktas, parādīsies sekojošais lodziņš

20150831-0935-screenshot-5.jpg

Dodieties uz savu e pastu un aktivizējiet saņemto saiti!

Komentāri 33

Teodors

Visnotaļ apsveicami! Tiešām nesaturēšana nav tā lieta ar kuru vajadzētu lepoties un nolaisties līdz sivēna līmenim nav zolīdi.

pirms 6 gadiem, 2015.08.31 12:23

Labi gan!

Sen jau tā vajadzēja,apnicis lasīt kaut kādu bezsakarīgu žulti. Atbalstu!

pirms 6 gadiem, 2015.08.31 12:35

Šaubīgais

Gan jau reģistrēsies ar vairākiem e-pastiem un lasītājiem neko nedos šī reģistrācija.

pirms 6 gadiem, 2015.08.31 12:56

smilteniete

Un tāpat,ja komentāri skars kādu atbildīgās žurnālistes ģimenes draugu,tie bez žēlastības tiks izdzēsti...ko tad dos tā reģistrācija?....

pirms 6 gadiem, 2015.08.31 13:13

Interesanti

Zelta vārdi!Viena diskusijas moderatore - viena taisniba.....

pirms 6 gadiem, 2015.08.31 16:37

Interesanti

Vai Smiltenē ir kāds godīgs uzņēmums?
smilteniete pirms 17 dienām, +8 2015.08.14 13:03
OzolaS pirms 17 dienām, -19 2015.08.14 13:29
+ Patīk
-Nepatīk

pirms 6 gadiem, 2015.08.31 17:06

Māris

a kāda velna pēc ta vispār vajag avīzi..

pirms 6 gadiem, 2015.08.31 16:50

Ak

Beizot, Johansone, parādījies saulītē? Kad, tevi, lūdza noskaidrot pilsētas apkures rēķinu adekvātumu iepriekšējā apkures sezonā, Valkas pilsetā, tu,m tēloji STRAUSU smilts!
Šis būs tas temats, kas tev izraisa sāpes?

pirms 6 gadiem, 2015.08.31 18:38

nazis

Ziemeļlatvijai nav vajadzīga viedokļu dažādība? Komentāra doma, kas ierakstīta portālā, pēc manām domām ir svarīgāka par to, kas rakstījis komentāru, arī tad, ja kāds tai nepiekrīt vai kādam tā nepatīk. Šī autorizēšanās sistēma ir pārāk sarežģīta un aizņems ilgu laiku. Citos portālos, kur komentē tikai autorizēti lietotāji, tas ir daudz vienkāršāk. Ziemeļlatvijā pat komentāru reizēm nevar paspēt ierakstīt, pirms lapa pārlādējas, it sevišķi, ja tas sanāk garāks. Ar visu autorizēšanos daudziem laika nepietiks. Komentāri – tautas viedoklis - laikam būs ļoti reti lasāms.

pirms 6 gadiem, 2015.08.31 19:54

Zigis

Ar to tautas viedokli ir tā, ka daļa rakstītāju (pārsvarā jau tie ir vieni un tie paši rakstītāji) ir "plaša profīla speciālisti". Dažreiz pat brīnos, kur tik stūlbi, neizglītoti cilvēki var būt.

pirms 6 gadiem, 2015.08.31 20:22

dakša

Nespied F5, tad lapa nepārlādēsies.

pirms 6 gadiem, 2015.08.31 20:29

ziemellatvijas lapa parladejas

ari neklikinot f5. laikam stav skripts kurs imite, itka cilveki spaida, un reklamdevejus apmana.

pirms 6 gadiem, 2015.08.31 22:39

Ak

Nav jau tā, ka Jūs, redakcijas darbinieki, reaģētu uz kostruktīvu kritiku. Pirms kāda laika, es ar portāla starpniecību, mēģināju vērst lasītāju un arī redakcijas skatu uz to, kas notiek Valkas brāļu kapos, kur latviešu arhitekts Dripe ir veidojis skulpturu kritušajiem Lielā Tēvijas karā karavīriem. Vienkārši, aicināju pārtraukt to, kā jauniešu atpūtas vietu, kur var lietot alkoholiskus dzērienus. Dzirdīgas ausis nesadzirdēja. Griezos Valgas veterānu apvienībā, apsolīja lietu nokārtot ar Valkas pilsētas mēra Kraukļa palīdzību, jo arī līdz viņiem nonākot tādas ziņas, ka vieta tiekot apgānīta. Pagāja 6 mēneši, iesākās aktīva pavasara sezona un nekas nemainījās.
Te, vienu dienu, saņemu telefona zvanu, ka ar manīm vēlas satikties Krievijas diplomātiskā korpusa pārstāvis. Kopīgi apmeklējām piemiņas vietu. Tika pieaicināts pilsētas domes pārstāvis, Jums vajadzēja redzēt, kā locijās šis pārstāvis.
Līdz šai dienai nav novērots, ka brāļu kapi tiek pārvērsti par dzertuves vietu. Paldies.
Morāle, ja šo rindu autors, šai portālā domā, ka viņš ir visu varens un var izteikties: “krieviem brībību nevajag.
kam vergiem brīvība? tiem stabiļnasķ patīk, un lai būtu garantēta zupas bļoda. nožēlojama tauta, kura iedomājas ka var mācīt pasauli.”

SKAT, ŠOVINIST- NACIONĀLĀ NAIDA KURINĀTĀJ- TIKSIMIES.

pirms 6 gadiem, 2015.08.31 21:16

es tos kapus vispar nojauktu

kam mums tie? kurs latvietis tur apglabats? vieni vienigi okupanti vai kangari. atbalstu ka tur dzer. vairak nekam neder ta vieta.

istie latvieši karoja pret sarkano sergu.

pirms 6 gadiem, 2015.08.31 22:42

kur tad tu mani satiksi prokremliska atbira?

tu esi nozelojamais okupants. un tava vieta esot parašā. ej paed no lapstas. krieviem tagad mode. tad parauj dure uz krievijas varenibu, iedzer snabi, noskupsti putlera bildi un ej gulet. tu esi vergs.
krievija tagad esot pasaule izsmiekls. Ukraina par krievijas karogu sit muti un demole masinas. Igaunija par kolorado lenti var dabut 15 diennaktis.

un vispar igauni malaci. spiez jus pretigus klaunus cik var. tiesas komunistus, zogu uzcels. pat lukoilu no tirgus izspieda. jums vieta pie parasas, jusu raša-paraša. tur ari brauc.

naidu kurina tikai krievi, kad telo abizotus svesa valsti. manis pec krievi var dzivot kaut 1000 gadus, bet iznemot krievija, parejais valstis valejat prom. sabruks krievija palidzesim ar varu. nebradasiet jus musu Latviju savam smirdigam kajam.

visa pasaule redz jus fasistus Ukrainā. ilgi jus telojat atbrivotajus, bet ilenu maisa nepaslepsi. hitlers salidzinot ar jums esot mazais berns.

es tak zinu tavu vardu mulki, pilseta vienigais vatenieks esi. pilsetas prokremliskais klauns.

pirms 6 gadiem, 2015.08.31 22:51

SS legionārs

Re kā. Pilsētā patiešām esot promaksavieši kuriem rūp psrs pieminekļi. Žēl ka šodien vēl šīs atbiras var neradīt savu utaino vārdu. Ļoti žēl. Vēl atļaujās draudēt ar kautko.
Tu dzīves pabērns vismaz apzinies kas esot kurināšana? Tas ar ko nodarbojies tu. Slavinot pretlatvisko tēmu. Iegaumē, te nav nekāda krievija, nav un nebūs. Krievijas intereses te tiks nobradātas ar kajām, tāpat, ka jūs bradājāt latviešu intereses visus psrs pastāvēšanas gadus.
Par okupāciju vēl nekas netika maksāts. Viss vēl priekšā.

Sarkano brāļu kapiem jāizveido žogu apkārt, un lai aug tur nezāles. Šīs veidojums patiešam esot vajadzīgs tikai okupantiem. Varētu tiem arī atdot, lai kopj, uzpasē, un iet pielūgt savus okupantu varoņus, lai nebūtu jātērē pašvaldības naudu tam kas 99% valcenešiem neesot vajadzīgs.

Kameras gan domei būtu jāuzliek, lai var redzēt sejas kas tur ies, lai varētu izmest no darba un vietā paņemt Latviešus.

Nav normāli, kad Sibīrijā izsūtāmo piemiņas zīme esot maza un atrodas sazin kur, bet šīs veidojums liels un pamanāms.

pirms 6 gadiem, 2015.08.31 23:18

RUTA

Paldies -beidzot ceru ,ka tas darbosies-vismaz tās negācijas samazināsies.

pirms 6 gadiem, 2015.08.31 22:02

negativisti savairos desmitiem profilu un tik

klabinas, veidojot sarunu ar sevi.

pirms 6 gadiem, 2015.08.31 22:53

Intars

Iepriekšējās autorizācijas esat izdzēsuši? Sākam no baltas lapas? (jo nesanāk ielogoties).

pirms 6 gadiem, 2015.08.31 23:49

OzolaS

Ja neesat autorizējies abonentiem.lv, tad - no baltas lapas. Iepriekšējās versijas autorizācija nav saglabāta.

pirms 6 gadiem, 2015.08.31 23:55

intars.stilbins

Kaut kā līki viss Jums atkal sanācis, nepiedāvā iespēju izvēlēties kā parakstīties, automātiski pēc e-pasta, bet nu darīts,

pirms 6 gadiem, 2015.09.01 00:16

intars.stilbins

+silts ieteikums beidzot Dienas IT`šņikiem tomēr palūgt komentēšanas platformu paplašināt, ka var atbildēt uz komentāru ar komentāru (kaut kolapsēt), citādi skarbs monologs izskatās, bet nu paši gudri, vai cik ir naudas.:)

pirms 6 gadiem, 2015.09.01 00:37

es skatos

Ka,« ss leģionārs» atkal alkst asiņu izliešanai,tikai šoreiz netiks līdz Sibīrijai,diemžēl.

pirms 6 gadiem, 2015.09.01 03:41

n.usakovs

Apsveicu 1. septembrī visus kam tuva krievija. Kopā atbrīvosim visu pasauli.

pirms 6 gadiem, 2015.09.01 08:39

igors3000

Da labi, kā lietotājvārds uzrādīsies e-pasta adrese? Būtu vismaz ielikuši vārdu un uzvārdu, kas norādīts e-pasta kontā, savādāk starpības tad nekādas..

pirms 6 gadiem, 2015.09.01 09:49

inkognito2015

Wow..... man patīk šī ideja - tagad visi mani zin, visi zin, kas es esmu. Esmu atmaskots! Apbrīnoju šos gudros prātus, kas bija spējīgi radīt portālu, kur visi lietotāji ir redzami kā uz delnas. Bravo!

pirms 6 gadiem, 2015.09.01 18:10

Grundzāles bērnudārza Ginta drauga vecfātera brālē

Mums viss kārtībā

pirms 6 gadiem, 2015.09.03 13:05

Novados