Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Raitis Priede zaudē pagasta priekšnieka krēslu 11

Ar reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministra Edgara Zalāna rīkojumu no pašvaldības vadītāja pienākumu pildīšanas ir atstādināts Zvārtavas pagasta padomes priekšsēdētājs Raitis Priede.

 

Ministrs R. Priedi no amata atstādinājis par ilglaicīgu Teritorijas plānošanas likuma nepildīšanu. Pēc E. Zalāna teiktā televīzijā, esot nepiedodami, ja lēmējvaras vadītājs nevar izstrādāt teritorijas attīstības plānu triju sasaukumu laikā. Par tādu pašu neizdarību E. Zalāns visā valstī no amata atstādinājis vēl deviņu lēmējvaru vadītājus.

 

R. Priede "Ziemeļlatvijai" pastāstīja, ka pagaidām vēl strādājot. "Atstādināts būšu tad, kad ministra rīkojums būs publicēts "Latvijas Vēstnesī", bet arī tad vēl 30 dienu laikā man ir tiesības rīkojumu apstrīdēt," saka R. Priede.

 

Viņš nolēmis šīs tiesības neizmantot. "Mani ministra rīkojums apmierina un es to pieņemu. Cita lieta gan tā, cik lietderīgi bija pieņemt tādu lēmumu četrus mēnešus pirms pašvaldību vēlēšanām. Es nezinu, kas tagad varēs sagatavot visas atskaites. Iespējams, ka tam visam apakšā ir kaut kāda politika. Tad jau Rīgas mēru arī vajadzēja atbrīvot pēc piedzīvotajiem grautiņiem galvaspilsētā," spriež R. Priede.

 

"Ziemeļlatvija" jau informēja, ka pagasta teritorijas attīstības plāns ir gandrīz pabeigts, tajā jāapstiprina dažas korekcijas.

 

Pēc R. Priedes aiziešanas no darba lēmējvaru vadīšot priekšsēdētāja vietniece Marita Treijere, kā to nosaka likums. Kas nākotnē varētu vadīt pagastu, to priekšsēdētājs nezina. Jau pirms iepriekšējām vēlēšanām bijis grūti izveidot pat vienu deputātu kandidātu sarakstu. R. Priede pēc profesijas ir ārsta palīgs. Medicīnā viņš neatgriezīšoties. "Ko darīšu nākotnē, vēl neesmu izdomājis," apliecina R. Priede.

 

Lēmums atstādināt priekšsēdētāju ir radījis sašutumu Ozolu pamatskolas pedagogu kolektīvā. "Gribam zināt, ar kādām tiesībām Zalāns tā varēja rīkoties. Mēs, vēlētāji, nosakām, kas vadīs mūsu pagastu.

 

 

Visi skolotāji uzskata, ka Raitis Priede ir ļoti labs priekšsēdētājs. Domājam, ka pirms vēlēšanām pats Zalāns grib parādīt, cik viņš aktīvi strādā, bet vai cilvēku atstādināšana no amata ir darbs, par to šaubos," saka pamatskolas direktore Dzidra Švarte.

 

Pensionāre Gunta Vērzemniece atzīst, ka to, kas bijis nepieciešams pagastam, priekšsēdētājs izdarījis. "Nevaru iedomāties, ko tādu lielu vispār šajā tukšajā vietā iespējams paveikt. Mēs Raiti labi pazīstam vēl no tiem laikiem, kad viņš kā mediķis mums palīdzēja," saka G. Vērzemniece.

 

Negatīvi priekšsēdētāja atstādināšanu vērtē arī Valkas rajona padomes priekšsēdētājs Uldis Birkenšteins. "Tas rāda pašvaldību lietu ministra attieksmi pret vietējām lēmējvarām. Es saprastu ministra lēmumu, ja Zvārtavai plāna vispār nebūtu, bet tas jau tikpat kā ir izstrādāts. Man šķiet, ka rīkojumam ir politiska pieskaņa.

 

 

Likums nosaka - ja priekšsēdētāju atbrīvo sešus mēnešus pirms vēlēšanām, tad jāorganizē jaunas vēlēšanas. Kādēļ tad vajadzēja nogaidīt, lai tās nevajadzētu rīkot? Tas nav pareizi," savu viedokli izsaka U. Birkenšteins.

Komentāri 11

MERI

Laikam jau pareizi vien ir atbrīvots, jo nezina pat tādas lietas, ka nākamajās, pavisam tuvajās pašvaldību vēlēšanās nekāds saraksts Zvārtavā var nebūt. Nākamās vēlēšanas notiks novados un Zvārtava var turpināt saldi gulēt tālāk. Ja patreizējiem pašvaldības politiķiem nerūp pagasta nākotne novadā, tad saprotams, ka viņi neko nezina.
Pārsteidz fakts, ka 10 gadu laikā nespēj vai negrib izstrādāt nepieciešamo dokumentu, kas ir svarīgs gan pagastam, gan topošajam novadam.
Brīnos par to aprobežotību, ar kādu tiek tēmēti izteicieni ministra virzienā. Man vispār ir apriebusies latviešiem raksturīgā liekulīgā izlikšanās, kad aiz muguras par cilvēku runā sliktu, bet priekšā izliekas un līdzjutīgi čivina. Kā pašiem nav neērti no sevis.

pirms 11 gadiem, 2009.01.15 13:32

Buba

Tomēr pagasta cilvēki zin vislabāk, ko katrs tur ir vērts...Zalāns kopā ar čomiem no Saskaņas centra salaida reformu grīstē un tagad grib pazīmēties

pirms 11 gadiem, 2009.01.15 17:19

Kāpēc? Saraksti var būt dažādi. Un kas pārstāvēs Zvārtavu Valkas novada domē? Zvārtavā vajadzēs pakalpojuma centra vadītāju.Tāpēc jau viss nebeidzas.

pirms 11 gadiem, 2009.01.15 20:04

seb

ja nemaak straadaat tad arii ir jaatlaizz pareizi vien ir

pirms 11 gadiem, 2009.01.16 10:28

nepiekritiisu BUBAI

tauta arii runaaa ..nebija vinjs nekads lielais saimnieks

pirms 11 gadiem, 2009.01.16 15:50

juta

Ja pusotra gada pēc pēdējā termiņa nevarēja pabeigt plānojumu, pelnījis jau vien ir. Saprastu, ja nokavē mēnesi, bet te jau izskatās, ka nav pat domājis novest līdz galam. Pēc principa- kas man ko padarīs!

pirms 11 gadiem, 2009.01.16 16:13

anža

Nu nemuldiet par politisku pieskaņu. Visi atlaisto pašvaldību vadītāji strādāja mazos pagastos un bija ievēlēti no vēlētāju apvienībām, tai skaitā Priede. Viņš varbūt ir labs cilvēks, ticu, bet ar to ir par maz.Un Birkenšteina komentārs drīzāk ir politisks. Viņam jau nu gan jāzina, ka likums ir jāpilda.

pirms 11 gadiem, 2009.01.16 16:17

XXX

Vajadzēj jau atstāt lai cilvēks strādā,bija normāls čalis vairāk tada nebūs!

pirms 11 gadiem, 2009.01.16 19:22

Haizivs

Esmu par to lai cilvēki, arī visi normāli čaļi , strādā ar virzību uz rezultātu nevis imitē strādāšanu.Zvārtavas pagasts ir tik mazs pagasts gan teritoriāli, gan iedzīvotāju skaita ziņā un tieši tāpēc plānojuma izstrāde nevarēja sagādāt tik globālas problēmas.Un aizsargājamās teritorijas ir arī blakus pagastos.Izsaku līdzjūtību,jo varu tikai iedomāties, cik grūti ir šķirties no mīksta krēsla un labas algas.

pirms 11 gadiem, 2009.01.17 14:17

Haizivs

Esmu par to lai cilvēki, arī visi normāli čaļi , strādā ar virzību uz rezultātu nevis imitē strādāšanu.Zvārtavas pagasts ir tik mazs pagasts gan teritoriāli, gan iedzīvotāju skaita ziņā un tieši tāpēc plānojuma izstrāde nevarēja sagādāt tik globālas problēmas.Un aizsargājamās teritorijas ir arī blakus pagastos.Izsaku līdzjūtību,jo varu tikai iedomāties, cik grūti ir šķirties no mīksta krēsla un labas algas.

pirms 11 gadiem, 2009.01.17 14:17

Novados