Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rēzijas Brokas veidotā grieze ievērota lielā konkursā 4

Strencēniete Rēzija Broka pļavās vai laukos griezi nav redzējusi. Taču piecus gadus vecā meitene zina, kāds šis putns izskatās. Turklāt viņa to savā lietišķās mākslas darbā atveidojusi tik labi, ka saņēma otro vietu lielā konkursā. Tikpat augstu novērtējumu saņēma arī Valkas bērnudārza "Pasaciņa" jauno mākslinieku darbs.

Jau piekto gadu bērniem un jauniešiem bija iespēja piedalīties Rīgas bērnu un jauniešu centra "IK Auseklis" rīkotajā lietišķās mākslas konkursā "Daba mums apkārt. Pļava 5". Šogad konkursa tēma bija Latvijā sastopamās pulkstenīšu dzimtas puķes un putns - grieze.

Par griezi pārtop pudelePavisam konkursā tika iesniegti 414 darbi no 88 dažādām Latvijas izglītības iestādēm. Tos veidoja 736 audzēkņi, viņiem palīdzēja 156 skolotāji.

Veiksmīgi konkursā piedalījās Strenču novada bērnudārza sagatavošanas grupiņas audzēkne Rēzija Broka. Viņa ieguva otro vietu pirmsskolas vecuma grupā. Sagatavoties konkursam Rēzijai palīdzēja viņas skolotāja un arī mamma Kristīne Nīmane.

Iespēja darināt darbiņus konkursam bija arī citiem bērnudārza audzēkņiem. Taču pagaidām viņi vēl neizmēģināja, ko nozīmē būt mazam māksliniekam.

Konkursā darbus iesniedza arī Valkas bērnudārza "Pasaciņa" un Valkas mākslas skolas audzēkņi. Labāko darbu autorus aizvadītajā nedēļā sumināja un apbalvoja Rīgā, Latvijas Leļļu teātrī. Rēzija mājās atveda diplomu, lielu, krāšņu grāmatu un bukletus par putniem.

Šis bija pirmais konkurss, kurā meitene piedalījās. Kopā ar mammu viņa fotogrāfijās izpētīja, kāda izskatās grieze. "Mājās bija piemērota apaļas formas pudele ar rokturīti kā knābīti. Rēzija izdomāja apkārt pudelei salikt plastiku, tad ļāva masai sacietēt un nokrāsoja ar švammīti. Izskatās, ka grieze sēdētu un perētu," stāsta K. Nīmane.

Putnu uzbur no kamoliņiemSkatoties konkursa labāko darbu izstādi, Rēzijai ļoti patika Valkas bērnudārza "Pasaciņa" audzēkņu darbi. Konkursā piedalījās "Pasaciņas" sagatavošanas grupiņa "Rūķīši" (skolotājas Solveiga Semjonova un Biruta Kriķe) un "Kāpēcīši" (skolotāja Irina Tabūne).

"Rūķīšu" bērni visi kopā izveidoja skaistu gleznu ar griezi, kas bija darināta no bērnu tītiem maziem dzijas kamoliņiem. Arī šim darbam konkursa rīkotāji piešķīra otro vietu pirmsskolas vecuma grupā. Bērnu veidotā grieze arī saņēma Latvijas Dabas muzeja speciālbalvu. "Kāpēcīšu" darbs bija pulkstenīte ar ziliem pērlīšu zvaniņiem.

Valkas mākslas skolu konkursā pārstāvēja otrā kursa audzēknes Dita Ikšele, Šarlote Šveca, Elīna Sarķe un Kate Čākure. Viņu skolotāja Daiga Soloveiko stāsta, ka 10 līdz 12 gadus vecās meitenes izveidoja divas lielformāta kompozīcijas par griezi un puķēm.

Meitenes par savu darbu saņēma Latvijas Leļļu teātra galvenās mākslinieces Anitas Znutiņas-Šēves speciālbalvu - lelli no bērnu izrādes. Konkursa labāko darbu izstādi var apskatīt Latvijas Leļļu teātrī līdz 12. aprīlim.

Komentāri 4

Marina

Malacis Rēzija ar mammīti! Skaisti! Tā tik turpināt! Apsveicu!

pirms 10 gadiem, 2010.03.15 19:36

Rieksta

Mazliet neprecīza informācija. Konkursa rīkotāji nepiešķir vietas, to dara speciāli atlasīta vērtētāju komanda. Šogad tie bija Janta Meža, Inita Daniele un Dmitrijs Boiko no Latvijas Dabas muzeja, Oskars Keišs - griežu speciālists no Latvijas Ornitaloģijas biedrības, Olga Pekarska no Izglītības Inovācijas centra "IDEJA", Jānis Trops no Radošo darbu galerijas un Evita Dakse pedagogs-brīvmākslinieks. Un citi, kas vērtēja pēc saviem kritērijiem, piemēram, kā Latvijas Zaļais punkts.

pirms 10 gadiem, 2010.03.17 14:35

Kristīne

Manuprāt, ikviens bērns prot, un viņš labprāt darbojass ar plastiku un guašas krāsām, ja vien viņam, netiek liegta šāda iespēja, un pieaugušā palīdzība nav nepieciešama.

pirms 10 gadiem, 2010.03.19 09:28

Novados