Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeima šonedēļ skatīs jautājumu par Āfrikas cūku mēra ārkārtas situācijas zonas paplašināšanu 3

 Saeima ceturtdien, 24.jūlijā, ārkārtas sēdē skatīs jautājumu par teritorijas paplašināšanu, kur izsludināta ārkārtas situācija saistībā ar Āfrikas cūku mēri.Saeimas Prezidijs šodien sasaucis ārkārtas sēdi, kurā plānots nodot komisijām arī četrus likumprojektus, kas paredz Latvijā ieviest notiesāto elektronisko uzraudzību.

Kā ziņots, valdība šodien nolēma, ka Āfrikas cūku mēra ārkārtas situācijas zonā iekļaujama visa pierobeža ar Krieviju un Igauniju. Valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) ierosinājumu izsludināt ārkārtas situāciju Valkas novadā un tam piegulošo novadu teritorijās.

Ārkārtas situācija izsludināta Rēzeknes, Ludzas, Alojas, Mazsalacas, Rūjienas, Naukšēnu, Valkas, Burtnieku, Kocēnu, Beverīnas, Strenču, Priekuļu, Raunas, Smiltenes, Apes, Alūksnes, Viļakas, Balvu, Rugāju, Baltinavas, Kārsavas, Preiļu un Riebiņu novadā.Iepriekš ārkārtas situācija jau bija noteikta Aglonas, Krāslavas, Dagdas, Zilupes un Ciblas novadā, Daugavpils novada Ambeļu, Biķernieku, Demenes, Dubnas, Laucesas, Maļinovas, Naujenes, Salienas, Skrudalienas, Tabores, Vecsalienas un Višķu pagastā, Rēzeknes novada Kaunatas, Mākoņkalna un Pušas pagastā un Ludzas novada Brigu, Isnaudas, Istras, Nirzas, Ņukšu, Pilda un Rundēnu pagastā.

Jau ziņots, ka pirmais Āfrikas cūku mēra gadījums Latvijā tika konstatēts 26.jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas, tādēļ 2.jūlijā valdība izsludināja ārkārtas situāciju Latgales pierobežas rajonos. 

Savukārt 11. un 12.jūlijā slimība tika konstatēta vēl divās piemājas saimniecībās ar zemu biodrošības līmeni, tāpēc 15.jūlijā Ministru kabinets slimības izplatīšanās ierobežošanai noteica stingrus nosacījumus cūku novietnēm un pasākumus, kas veicami, ja šos nosacījumus cūku īpašnieki nevar īstenot.

Komentāri 3

ttt

Šākat nu pārbaudīt visus šitos gaļas uzpircējus, tie jau to sērgu ir ievazājuši Latvijā...

pirms 4 gadiem, 2014.07.24 17:06

Novados