Sāk satraukties arī citu saimniecību īpašnieki 2

Pagājusi nedēļa un viena diena kopš asiņainā slaktiņa Brantu pagasta "Rīderos", kur divi sveši un nezināmi suņi nokoda 13 Romanova šķirnes aitas un sakropļoja 16, bet 28 pazudušas. Kamēr policijā uzsākta administratīvā lietvedība pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 6. panta, tikmēr satraukums jūtams arī citās zemnieku saimniecībās.

Tā vien šķiet, ka Latvijā klaiņojošiem suņiem ir lielākas tiesības kā cilvēkiem - pie šāda secinājuma nonākusi "Rīderu" saimniecības pārvaldniece Tatjana Petrova.

Viņa stāsta, ka saimniecību ir apmeklējis veterinārārsts, kurš izvērtēja saplosītās un sakropļotās aitas. Šobrīd dzīvnieku stāvoklis nav tāds, lai izlemtu par labu to iemidzināšanai. Bet, joprojām pārējais ganāmpulks ir tramīgs, ik uz soļa pieskatot T. Petrovu, tādējādi sajūtot drošību. Aplokos aitas dodas nelabprāt, drošāk tās jūtas kūtī.

Pagājušo sestdien "Rīderu" saimnieki pie kūts pamanījuši svaigas dzīvnieku pēdas, visticamāk, suņu. Savukārt svētdien kāds vietējiem medniekiem ziņojis par diviem klaiņojošiem suņiem, kas līdzinājušies 31. oktobra slaktiņā iesaistītajiem.

"Rīderu" saimniekiem šis slaktiņš radījis aptuveni 2700 latu lielu zaudējumu.

Vairāk lasiet šodienas "Ziemeļlatvijā".

Komentāri 2

:(

Jāpalīdz saimniecei un citu saimniecību lopiņu turētājiem, klaiņojošo suņu īpašniekus par visiem kopā jāatrod.
Un nav ko uztraukties , kad tas izrādīsies kaimiņš vai labs paziņa, nu jāziņo. Jā!
Nejēdzības pamazām un mērķtiecīgi jāizskauž!

pirms 9 gadiem, 2011.11.09 09:02

Novados