Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākas balsošana aptaujā par Latvijas mūsdienu izcilāko personību

Pirmdien, 30.jūnijā, sākās balsošana Latvijas Institūta (LI) televīzijas kanāla "HISTORY" kopīgi rīkotajā aptaujā, lai noskaidrotu, kuras ir desmit Latvijas mūsdienu izcilākās personības kultūrā, politikā, sportā, zinātnē un uzņēmējdarbībā.


Lai izceltu pozitīvo mūsu valstī, rīkotāji ir izveidojuši 100 Latvijas mūsdienu izcilāko personību sarakstu, ņemot vērā viņu reputāciju, devumu tautsaimniecības izaugsmē, konkrētas nozares izveidē vai attīstībā, inovāciju ieviešanā un Latvijas tēla pozitīvas atpazīstamības veidošanā. 


„Ir ļoti svarīgi apzināties, kādi talantīgi un gaiši cilvēki dzīvo starp mums un palīdz veidot Latvijas nākotni tieši šodien. Šīs lieliskās personības mūs iedvesmo un palīdz nest Latvijas vārdu pasaulē. Un viņu ir ļoti daudz. Šī aptauja ir veltīta viņiem - pateicībā par padarīto un to, kas vēl gaidāms,” skaidro Latvijas Institūta direktore Karina Pētersone.


Balsot aptaujā "Kuras ir Latvijas mūsdienu izcilākās personības, kas veido nākotnes vēsturi?", ikviens interesents var līdz pat 13.jūlijam, izvēloties savu favorītu starp 100 pretendentiem. Aptaujas anketa pieejama ŠEIT


"Veidojot šo aptauju, mūsu mērķis ir veicināt Latvijā tādas vides rašanos, kurā ikviens iedzīvotājs lepotos ar savu valsti un daudziem izciliem ļaudīm, kas nākuši no mūsu vidus. Aptauja tapusi kā aicinājums ikvienam iesaistīties kopīgā darbā dzimtenes labā, iedvesmojoties no mūsdienu Latvijas izcilāko personību sasniegumiem un panākumiem gan vietējā, gan starptautiskā mērogā," sacīja "HISTORY" pārstāve Tija Ezeriņa.


Formāta dēļ, iespējams, aptaujā nav ietverti visi Latvijā izcilākie ļaudis, tāpēc anketā atstāta brīva ailīte, kurā balsotājs var ierakstīt savu favorītu, ja neatrod viņa vārdu sarakstā. 


Viens no aptaujas dalībniekiem laimēs braucienu divām personām uz aizraujošo zinātnes centru "AHHA" Igaunijas pilsētā Tartu. Balvas izloze norisināsies loterijā 2014.gada 18.jūlijā un šajā dienā būs zināmas arī desmit Latvijas mūsdienu izcilākās personības. 


Aptaujas rezultāti par 60% būs atkarīgi no balsotāju izvēles, bet atlikušie 40% - no kompetentas žūrijas argumentācijas un vērtējuma, kas būs balstīts tās locekļu profesionālajā pieredzē. Žūrijā darbosies kanāla „HISTORY” pārstāve Tija Ezeriņa, Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra, LI direktore Karina Pētersone, laikraksta "Diena" sporta žurnālists Māris Zembergs un portāla "Delfi" nacionālo un biznesa ziņu redaktors Jānis Bagātais.

Novados