Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sedā būs kultūras nams 1

Sedā gluži tāpat kā visās skolās tuvojas mācību gada beigas, notiek pārbaudījuma darbi un eksāmeni. Izlaidumam gatavojas astoņi 9. klases skolēni. 12. klases skolā šogad nav.

Visi astoņi ir uzrakstījuši iesniegumu, ka vēlas izglītību turpināt Sedā. Iespējams, ka šī klase būs lielāka, jo daži skolēni, tostarp arī no Valkas pamatskolas, ir izrādījuši interesi par iespēju mācīties Sedas skolā. Strenču novada vidusskolas Sedas filiāles vadītāja Gaļina Meļņikova, vaicāta, vai viņu pašlaik apmierina devīto sekmes, atbild apstiprinoši.

Trūkst sporta skolotājaSkolā ārpusmācību programmā darbojas mūzikas pulciņš, kuru reizi nedēļā vada Vijciema pamatskolas skolotāja Sandra Gaile. Šajā mācība gadā skolā bija problēma ar sporta skolotāju. Ir potenciāli spējīgs puisis, kurš tikai nesen uzsāka studijas Sporta akadēmijā un tikai vienu dienu nedēļā strādā Sedā. Šī iemesla dēļ sportiskās aktivitātes skolā ir niecīgas.

Protams, darbojas trenažieru zāle, taču profesionāla konsultanta tajā nav. Vēl ir iespējas apmeklēt aerobiku un sporta spēļu pulciņu. Skolas vadītāja ļoti vēlas, lai skolā būtu pastāvīgs sporta skolotājs. Diemžēl tam nevar atvēlēt vairāk mācību stundu, nekā priekšrakstos noteikts. Šā iemesla dēļ to nebūs viegli atrast.

Vēl skolā darbojas vides pulciņš. "Bērni audzēja puķes. Tās uzdāvināja Sedas veco ļaužu pansionātam teritorijas izdaiļošanai un arī skolas apkārtnes labiekārtošanai," stāsta vadītāja. Viņa priecājas, ka pilsētas komunālais dienests ir daudz izdarījis, lai lielā apaļā dobe skolas priekšā izskatītos tik gaumīga.

Lepojas ar muzejuTā kā Sedā nav kultūras nama, kas savulaik bija visnotaļ cienījams un aktivitāšu pilns, tad skola izlēmusi trīs telpas atdot šai iestādei. Paredzēts daļu pirmā stāva piebūves atdot šim mērķim. "Praktiski jau tur strādās mūsu skolēni.

Necerēti liela piekrišana ir ģitāristu pulciņam. Visu vecumu skolēni ir iegādājušies instrumentus un tur darbojas ar lielu prieku," smaida vadītāja. Viņa teic, ka skolai būs mazāk rūpju, jo kultūras namam būs atsevišķa ieeja.

G. Meļņikova ar lepnumu izrāda skolas muzeju. Patiesībā viņa to ir dibinājusi un pašironiski piebilst" "Pieļauju, ka ar mani tas arī beigsies." Skolas vadītāja atzīst, ka ekspozīcija ir izveidota lielākoties ar skolēnu rokām un profesionāla padoma eksponātu pareizai glabāšanai un restaurācijai pietrūkst.

Nenoliedzami, ka muzejā var sajust padomju laika elpu, Sedas ciemata dibināšanas vēsturi ir daudz fotogrāfiju, kas liecina par vsituāciju pirms pusgadsimta. Nekad nebiju redzējis fotogrāfiju, kurā attēlota būvēta arka, caur kuru varēja iebraukt pilsētā. Tā bija vienotā stilā ar visu ciemata arhitektūru. Aiz katras bildes slēpjas interesants stāsts.

Kārto skolas dokumentācijuNesen no komandējuma ir atgriezusies Strenču vidusskolas direktore Dace Gaigala, un tā kā Sedas skola ir Strenču vidusskolas filiāle, tad attiecīgi un precīzi jāsakārto visa dokumentācija. "Strādājam, lai skolā būtu vienotas prasības un kopš 1. septembra abas skolas būtu vienotā sistēmā, kaut arī atrodas atsevišķi," stāsta skolas vadītāja.

Katra klase ir izstrādājusi mācību gada noslēguma ekskursijas plānu. Visticamāk, ka katra klase transporta izmaksu dēļ savus plānus nevarēs īstenot, tāpēc klases tiek apvienotas un skolēni ar audzinātājām lemj, kā pēc iespējas vairāk redzēt un uzzināt. Skolēni atkarībā no vecuma ir izteikuši vēlēšanos apskatīt Minhauzena muzeju, Cēsu un Ērģemes pilsdrupas un daudzas citas vietas.

FOTO >>>>> ŠEIT!

Komentāri 1

Nu raksts jau tā neko, tikai kur Sedas kultūras dzīves organizatores kādi komentāri par to, ka SEDĀ būs kultūras nams??? Kā arī no novada domes "galvām" nekādu komentāru par Sedas kultūras nama atjaunošanu!!!

pirms 10 gadiem, 2010.05.28 22:23

Novados