Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sedas purvu var izstaigāt pa jaunu dabas taku

Šīs nedēļas nogalē no 30. aprīļa līdz 2. maijam Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina ikvienu interesentu piedalīties "Cemex Putnu dienās". Visā Latvijā notiks 20 bezmaksas putnu vērošanas ekskursijas. Darbnīcās varēs gatavot putnu būrīšus.

Putnu dienu rīkošanu atbalsta cementa ražošanas uzņēmums "Cemex" un Dabas aizsardzības pārvalde.Smiltenes, Valkas, Strenču, Beverīnas un Burtnieku novada iedzīvotājiem tuvākā ekskursiju vieta ir Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts.

Kolektīvi - uz Burtnieka ezeruTā teritorijā sestdien, 1. maijā, putnus vēros Vīsraga dabas takā pie Burtnieka ezera, informē Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Ķuze.

Interesentus sestdien gaidīs pulksten 9.00 Valmierā pie Vidzemes augstskolas Cēsu ielā 4, lai visi kopā brauktu ar autobusu, vai arī pulksten 10.00 Burtniekos pie muižas parka vārtiem. Pasākums ilgs līdz pulksten 12.00. Interesentiem iepriekš jāpiesakās, zvanot pa tālruni 29204287 Andim Zvejniekam.

Svētdien, 2, maijā, Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā putnus vēros Salacgrīvas novada Randu pļavās. Satikšanās - stāvlaukumā pie Randu pļavu norādes šosejas Rīga - Ainaži 110. kilometrā pulksten 9.00. Sīkāku informāciju var iegūt, zvanot Guntaram Viļļam pa tālruni 26537994.

2. maijā var arī doties uz Gaujas nacionālo parku, Līgatnes dabas takām pie Meža skolas "Pauguri". Tur būs arī aktivitātes bērniem. Darbosies putnu būrīšu gatavošanas darbnīca. Pasākums ilgs no pulksten 12.00 līdz 16.00. Papildu informācija pa tālruni 29433226 (Jānis Bušs).

Pa Sedas purvu "izved" norādesDabas liegumā "Sedas purvs" šopavasar putnu vērošanas ekskursijas nebūs, jo pirmo reizi to rīkos pie Burtnieka ezera.

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta dabas aizsardzības nodaļas vecākā eksperte Rūta Zepa iedrošina dabas mīļotājus doties uz Sedas purvu individuāli. Rezervāta darbinieki kopā ar palīgiem no Valsts meža dienesta Valmieras mežniecības šo pirmdien purvā pabeidza ierīkot jaunu dabas taku. "Nomaldīties nevar, jo takā ir izvietotas virziena norādes. Uzstādīti arī 10 stendi ar informāciju par Sedas purva dabas vērtībām," stāsta R. Zepa.

Dabas taku var iziet gan no Sedas puses, kur tā sākas purvā pie skatu platformas, gan arī no Jērcēnu pagasta puses. Jāmeklē norāde ceļa malā,kas ved uz putnu vērošanas torni. Takas kopējais garums ir 12 kilometru.

Taču maršrutu var saīsināt, izejot tikai vienu no astoņus vai četrus kilometrus garajiem apļiem, kuri abi kopā veido astotnieka formu. Takas maršrutā ir iekļautas gan tādas Sedas purva teritorijas, kurās kūdras izstrāde nav notikusi, gan izstrādes vietas, gan arī applūdušās teritorijas pēc kūdras rakšanas.Takas būvi finansēja valsts akciju sabiedrība "Latvijas valsts meži".

Novados