Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Seši Ērģemes pagasta deputāti izteikuši neuzticību priekšsēdētājam Edgaram Irklim. 73

Otrdien Ērģemes pagasta padomes ārkārtas sēdē aizklātā balsošanā, sešiem deputātiem balsojot par un vienam - pret, izteica neuzticību un no pienākumu pildīšanas atstādināja pagasta padomes priekšsēdētāju Edgaru Irkli.

Pašlaik pagasta vadības stūri savās rokās pārņēmis līdzšinējais priekšsēdētāja vietnieks pagasta deputāts Mārtiņš Kreilis. Trešdien, iepazīstoties ar pašvaldības finanšu situāciju, M. Kreilis pašvaldības darbiniekiem samazināja algas par desmit procentiem, tā mēnesī ietaupot vismaz 1200 latu.

"Neesmu pieradis saimniekot, pakausī jūtot bankrota elpu," vakar "Ziemeļlatvijai" atzīst M. Kreilis.

E. Irklis startē Valkas novada vēlēšanās no "Centriskās partijas Latvijas Zemnieku Savienība" saraksta ar desmito, bet M. Kreilis - ar trešo kārtas numuru.

Saraksta līderis Kārlis Albergs atzīst, ka E. Irkļa atstādināšana ir pašvaldības deputātu kompetence un tas vēlēšanās nenoliedzami iespaidos saraksta reitingu, bet viņš nedomā, ka Irkļa atstādināšanas dēļ cilvēki nebalsos par visu sarakstu, jo vēlētāji deputātu kandidātiem var pievilkt pluss zīmi un kādu arī svītrot.

"Ja šajās vēlēšanās neievēlētu novada deputātus, iespējams, mēs šo nesmukumu neceltu gaismā," pieļauj Līga Krama.

Ērģemes pagasta padomes deputāti E. Irklim pārmet nesaimnieciskumu un vienpersonisku lēmumu pieņemšanu, nekonsultējoties ar deputātiem vai nozares speciālistiem.

"Vadzis lūza tāpēc, ka jau pašlaik pašvaldība ir ļoti smagā finansiālā situācijā. Deputātu skatījumā E. Irklis nesaimnieciski izmantoja esošos kredītlīdzekļus un projektiem piešķirto līdzfinansējumu," skaidro M. Kreilis.

Viņš atklāj, ka pašvaldība veikusi vairākus iepirkumus, pirms tam nerīkojot iepirkuma konkursus. Deputāti atklājuši, ka pašvaldība regulāri apmaksājusi vairākas papildu tāmes, kuras būtiski sadārdzinājušas atjaunojamo objektu gala izmaksas.

Par piemēru deputāti min Turnas tautas nama rekonstrukciju un siltumtrases ierīkošanu, gan pašlaik notiekošos remontdarbus Ērģemes feldšeru un vecmāšu punktā. Par šīm papildu izlietotajām summām, kas ir tūkstoši ne simti latu, deputāti neko nav zinājuši.

Kad deputāti lūguši paskaidrojumus no Irkļa un tos nav saņēmuši, pieņemts šāds lēmums. L. Krama un arī M. Kreilis uzskata, ka to, iespējams, vajadzēja darīt daudz agrāk, tāpēc jūtas līdzvainīgi notikušajā. To pašu apgalvo arī deputāts A. Miķelsons.

M. Kreilis uzskata, ka agrāk nav sākuši rīkoties tāpēc, ka uzticējušies priekšsēdētājam, pie tā viņus pieradinājis iepriekšējais pagasta vadītājs Vilis Jansons. Deputāti E. Irklim ieteikuši pašam atkāpties no amata, bet viņš to atteicies darīt.

Atstādinot no amata, E. Irklis saņems kompensāciju trīs mēnešalgu apmērā. Katru mēnesi viņš algā saņēma 710 latus pirms nodokļu nomaksas.

Diemžēl "Ziemeļlatvijai" šodien neizdevās sazināties ar E. Irkli, jo viņš neatbildēja uz telefonzvaniem.

Deputāti atzīst, ka viņiem joprojām ir ļoti daudz neskaidru jautājumu par to, kur izlietoti neskaitāmi tūkstoši latu no pašvaldības budžeta. Viņi ir apņēmības pilni to noskaidrot.

Komentāri 73

....

ciparus lūdzu ciparus... savādi tukša muldēšana.

pirms 11 gadiem, 2009.05.29 14:27

;0

Tas ir smagsvara cienīgs sitiens pa ZZS. Njā.

pirms 11 gadiem, 2009.05.29 14:38

Man liekas ka šīs ir viena no sarakstiem kas Valkas novadam ir vislabakais

pirms 11 gadiem, 2009.05.29 14:45

Esmu šokā

Par šādu izteikumu, ka neceltu gaismā, ja ne vēlēšanas, Krama pati jāizmet laukā. Tā ir apzināta līdzdarbība.

pirms 11 gadiem, 2009.05.29 14:50

..

Ak tad pamodušies pirms novadiem? Saprata, ka novadā prasīs no visiem, tāpēc izdevīgāk novelt uz vienu.

pirms 11 gadiem, 2009.05.29 14:53

Principā pirms apvienošanās vajadzēja uztaisīt pilnu kontroli par pašvaldību finanšu līdzekļu izlietošanu visos topošā Valkas novada pagastos un pašā Valkā....lai redz patieso situāciju! Un manuprāt pilnīgi nepamatoti ir tie pārmetumi, ka tas tiek celts gaismā pirms vēlēšanām! Tam nav nozīmes. Esmu priecīgs, ka vispār viņiem ir pietikusi dūša to izdarīt, jo tur vajag iekšas!!!!! Labāk vēlu...nekā nekad.....

pirms 11 gadiem, 2009.05.29 15:21

es īstenībā nemaz nebrīnos, ka Edgars nevienam neko nav teicis tik visulaiku saka vis ir labi nekādu problēmu........

un tagad neceļ telefonu jo gan jau atkal guļ kāda nostūri galīgā pālī...

pirms 11 gadiem, 2009.05.29 15:27

Ērģemes pagasts

Līga, turies....mēs ar Tevi!:))))

pirms 11 gadiem, 2009.05.29 15:32

07

Es arī priecājos, ka deputāti beidzot sākuši pētīt, kā tā nauda tērēta! Bet šādi darbojas visos līmeņos. Tāpēc jau valsī ir krīze. Un pilnīgi saprotu deputātus, ka viņi ir uzticējušies. Jautājums, kāpēc grāmatvede neko neteica deputāties, ka nauda bez viņu ziņas tika pārskaitīta papildu oficiāli noteiktajai summai.

pirms 11 gadiem, 2009.05.29 15:39

pīlīte

Nu neuzzināja deputāti vienā dienā! Nepūtiet pīlītes! Vienkārši PS (Krāma, Miķelsons) dodas uzbrukumā ZZS , ko pārstāv Irklis. Dīvaina loma arī Kreilim. Es saprotu tikai to, ka šādā veidā nokārto rēķinus, un ja nebūtu vēlēšanas, VISI klusētu. Secinājumus izdariet paši!Situāciju mēģina glābt Albergs, aicinot balsot par ZZS sarakstu, Irkli svītrojot. Bet vai Kreilis ( gaišais tēls) un arī Aigars, neko nezināja?

pirms 11 gadiem, 2009.05.29 16:02

M.Krams

to pīlīte
ja neproti pareizi cilvēka uzvārdu uzrakstīt, tad labāk nemaz necenties kko gudri komentēt un shēmot.....tici man....šie nav cilvēki, kuri par visu varu plēšas tikt deputātos....lai sarautu sev labumu..tieši otrādi gan Līga, gan Aigars ir diezgan no savas kabatas ieguldījuši pagastā...tāpēc-nepūt te pīlītes!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.05.29 16:26

ticiet vai es piekritu tam kas teica par to ka Edgars neko nav teicis........
Edgaram pilnīgi jebkur ir savi sakari viņš izbrauks cauri jebkurām lietām cik reizes viņš navv maksājis mentiem par braukšanu dzērumā un vēl plus meitai vēl paspēja viņa dēļ tiesības atņemt......
un grāmtvede pagastā... pfffff uzkundzējās kā varone "galvenā grāmatvede" viņai arī Irklis droši ir aimālējis acis.

lai turās Kreilis un pārējie

pirms 11 gadiem, 2009.05.29 16:31

oooo beidzot kāds arī to pasaka es arī zinu to, ka Līga no savas kabatas ir remontējusi telpas TTN!!!

pirms 11 gadiem, 2009.05.29 16:34

intresanti gan! par kādu naudu E.I.ezeru privatizēja,mototrasi uztaisija!!!Kurš to pateiks!!!!!
Lai Mārtinam VEICAS!

pirms 11 gadiem, 2009.05.29 17:21

nesapratu

Bet vai tad Mārtiņš visu laiku nebija priekšsēdētāja vietnieks?

pirms 11 gadiem, 2009.05.29 20:10

Miza

Skumji, ja tikai tagad deputāti pamanīja "nekārtības'ar pagasta naudām. Nez kāpēc mani nepamet doma, ka pārējie līdz pēdējam gaidīja, ka priekšsēdis padalīsies arī ar pārējiem. gaidīja, gaidīja, gaidīja.. un tad vadzis lūza... Man šķiet, ka līdzatbildīgi par notikušo ir arī tie deputāti, kas tagad nobalsoja par priekšsēža atbrīvošanu.. Ja EI būtu bijis "ienācējs" pagastā, bet nē taču, vietējais. Vai tad neviens pats nezināja šo cilvēku? Kāpēc tagad tāds nosodījums?

pirms 11 gadiem, 2009.05.29 20:24

Mārtiņš no pagasta!

esmu jauns cilvēks strādāju valsts uzņēmumā un godīgi maksāju nodokļus no kuriem ienākuma nodoklis nonāk šajā pagastā! Man nav vienalga kur šī nauda paliek! Varbūt šeit vajadzētu piesaistīt vairāku mēdiju uzmanību, lai parok dziļāk, cik esmu dzirdējis Irkļa kungam ir diezgan lielas kredītsaistības un diezin vai kompensācija Ls 710 apmērā, spēs tās nosegt! Vēlos pastāstīt vēl par kādu nejēdzību, kas vairāk atgādina par cilvēka diskrimināciju! Nesen manā ģimenē ienāca meitiņa, cik zinu pagasts šādās reizēs piešķir vienreizēju kompensāciju, kad ieradāmies, grāmatvede strupi atbildēja bērna māte nav deklarējusies šajā pagastā, tas nozīmē ka man uz bērnu nav nekādu tiesību vai arī Pagastvecim pietrūka TELEFONA ŗēķinam?

pirms 11 gadiem, 2009.05.29 20:37

Kaimiņiene

Daļa šo komentētāju,šķiet,nezin ,kā varas vīri likumus groza sev vajadzīgā virzienā,nedomāju,ka deputātiem vajadzēja ska'tīties uz pirkstiem Irklim,viņiem balsot nolika priekšā tikaī niecīgus lēmumus,bet bez galvenās grāmatvedes labvēlību no kases pat latu nevar izņemt,jo katru likumu var apiet(Irklis)Krami ir malači,arī es zinu,ko Līga ir paveikusi klubā,un viņas skolas gadus piemin,tas nav bijis droši vien klubā kopš 90-jiem.Es domāju vispirms vajadzētu dabūt no pagasta ārā sekretāres kundzi,viņa ir iesēdējusies(silta vietiņa ar labu algu) ieejot liekas ,ka viņas privātā iestāde,un galvenā persona,es domāju viņa zin visvairāk. Līga - malacis...

pirms 11 gadiem, 2009.05.29 21:20

neērģemietis

Kārtējā priekšvēlēšanu cīņa. PS neredzēja citu iespēju, kā iegriezt ZS, tikai ķeroties klāt pagastvecim. Acīmredzot bija par ko, ja ZS saraksta kandidāts arī nobalsoja par savējā atlaišanu. Taču, kā atzīst dažu slavētā Kramas k-dze, ja nebūtu vēlēšanas, gaismā šo starpgadījumu neceltu. Varu secināt, ka viņa ir pērkama. Ne jau no savas kultūras darbinieka algas viņa ielika tautas nama remontā, kā te citi apgalvo. Gan jau vajadzēja kādu nomelnot, lai pati izskatītos labāka, nekā ir patiesībā!

pirms 11 gadiem, 2009.05.29 23:16

M.Krams

to neērģemietis
Publicē savus tekstus ar savu īsto vārdu un tad mētājies ar apvainojumiem.....un acīmredzot seno teicienu, ka tārpam, kurš dzīvo sūda kaudzē, liekas, ka visa pasaule arī tā smird var attiecināt uz Tevi.....tas par to pērkamību...jo laikam Tev vnk nesaprast, ka cilvēks tā var rīkoties nevis tāpēc, ka tas viņam ir izdevīgi, bet gan pavisam citu....Tev nesaprotamu apsvērumu dēļ!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.05.29 23:39

Novados