Sirmgalve iekurina malku ledusskapī 9

Ugunsnelaime novērsta, bet negadījums atklāj skaudru patiesību - vientuļas vecumdienas nebūt nav saulainas.

Vakar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Valkas brigādes darbinieki devās uz izsaukumu, kuru saņēma no Trikātas pagasta. Tur kādā lauku sētā bija pamanīts, ka dūmo virtuve. Šajā ēkas daļā dzīvo vientuļa pensionāre. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka ir piedūmota virtuve. Sirmgalves kaimiņi jau bija paspējuši daļu liesmu apdzēst, un glābēji turpināja lokalizēt ugunsgrēku un dzēsa gruzdošās vietas, līdz liesmas bija pilnība apslāpētas. Portāls www.ziemellatvija.lv notikuma vietā sastapa sirmgalves uztrauktos kaimiņus, kuri pastāstīja, ka vecā kundze sirgst ar nervu kaiti, tāpēc tikai laimīga nejaušība, ka notiekošais pamanīts savlaicīgi. Pie mājas stūra stāvējusi muca ar ūdeni. Tas palīdzējis ātrāk likvidēt liesmas, kas jau bija apņēmušas nelielās virtuvītes griestus. Kaimiņi izsaukuši glābējus, kā arī par notikušo paziņojuši sirmgalves aprūpētājai, kas dzīvo citviet. To, ka nelaime varēja izvērsties daudz lielāka, liecināja apdegušie skapīši, kurā sirmgalve bija krājusi savu mantību. Kust bija sākuši tukšie plastmasas trauciņi, un dzirksteles pacēlās no gruzdošajām lupatām un papīriem, kurus ugunsdzēsēji izsvieda pagalmā, lai novērstu uguns tālāku izplatību. Tomēr šokējošākais fakts atklājās, kad pagalmā tika iznests stipri bojātais ledusskapis. Tajā bija gruzdoša malka un papīru paliekas. Redzētais ļāva domāt, ka sieviete tur iekūrusi uguni. Izvaicāta, no kurienes izcēlies ugunsgrēks, viņa nevarēja paskaidrot. Tikai stāstīja, ka kurinājusi plīti, bet pēc tam uguns bijusi visur.Saprotams ir kaimiņu satraukums, kuri domā, ka sirmgalvei nepieciešama nepārtraukta uzraudzība. Līdzīgu viedokli mums pauda arī Trikātas pagasta sociālā darbiniece. Pašlaik izbīli pārdzīvojusī sirmgalve atrodas slimnīcā. Kad viņa būs atveseļojusies, pagasts spriedīs, kā rīkoties turpmāk. Līdz šim sieviete vairākkārt ir ārstējusies dažādos stacionāros, bet ārstu spriedums skanējis, ka viņa spēj dzīvot viena, bez nepārtrauktas pieskatīšanas. Sociālā darbiniece atklāj, ka šī sieviete nebūt nav vienīgā. Pagastā ir vientuļi cilvēki ar līdzīgām likstām, bet tikai mediķi var dot slēdzienu, ka cilvēkam nepieciešama īpaša aprūpe.

Komentāri 9

ak

labais :D :D :D tajā pašā laikā, protams, trakums vien ir!
bet kur ir viņas bērni un radinieki?

pirms 13 gadiem, 2007.12.13 15:24

jole

Tādas nu ir lv pensionāru saulainās vecumdienas.

pirms 13 gadiem, 2007.12.13 15:31

kātad

tak nedomājit, ka bērni un radinieki tādos gadījumos var ko darīt. lai uzraudzītu bez mitas tādu cilvēku, viņiem tad ir jātsakās pilnībā no sava darba. jautājums, cik gan tas būt prātīgi, neiet darbā, lai uzvaktētu radagabalu? tas ir savādāk jārisina.

pirms 13 gadiem, 2007.12.14 00:32

kaķis

tādi cilvēki ir jāievieto pansionātos vai slimnīcās, kur viņus nemitīgi uzrauga! nav normāli, ja kaimiņiem jācieš!
un ja notikums būtu naktī, kad neviens nepamanītu??????????

pirms 13 gadiem, 2007.12.14 11:22

māsiņa

Miļo kaķīt, slimnīcas nav domatas lai cilvēki tajās pavadītu savas vecumdienas. Slimnīcās ārtē slimus cilvēkus, kuri nevar saņemt aprūpi mājās. Un bērniem nav jāiet prom no darba! Var algot kopēju, kurš pieskatīs Jūsu veco cilvēku kamēr saiet darbā.

pirms 13 gadiem, 2007.12.14 12:43

kātad

māsiņa , tas jau būtu ideāls risinājums, bet ja cilvēks kas strādā saņem tik mazu algu, kanevar noalgot to uzvaktētāju pie labākās gribas. Teiksim, drusku pāri palik līdzekļi, bet tad viņam pašam jāatsakās bezmaz no ēšanas vai savu bērnu neatliekamajām (nevis vēlmēm) vajadzībām? nu nav visiem ikdienas darbs tāds, lai varētu to atļauties. un nesakiet, ka lai atrod labāk atmakšatu. dauzdi to grib, bet vai visi 'var būt uzņēmumu vadītāji un tamlīdz.? vai pēcteči tāpēc vainīgi, ka viņu senči grūtā situācijā, bet pašu iespējas palīzdēt dēļ valsts ekonomikas vājas?

pirms 13 gadiem, 2007.12.14 13:46

kātad

atvainojos par daudzajām kļūdām, steigā rakstot iepriekš.

pirms 13 gadiem, 2007.12.14 13:48

***

Pensionāre ir viena pati.Vai tādā gadījumā par viņu vairāk nav jāuztraucas sociālajam darbiniekam?Cik bieži pensionāre bija apmeklēta?Pēc bildēm redzams, ka stāvoklis mājās - vienkārši briesmīgs.Kam mums tas dienests?

pirms 13 gadiem, 2007.12.18 10:06

Novados