Šis rīts atkal sākas ar autoavāriju. Atceries - Tevi gaida mājās! (Papildinām ar info par aktuālo!) 10

Šorīt daudzviet Latvijā, tai skaitā Ziemeļvidzemes novados, uz autoceļiem veidojas melnais ledus. Jau publicētas ziņas par pirmo negadījumu, kas noticis uz Tallinas šosejas pie Vitrupes. Negadījumā iesaistītas trīs automašīnas. 

Šorīt burtiski dažu minūšu laikā melnais ledus izveidojās arī uz autoceļa Valmiera - Smiltene pie Smiltenes pilsētas robežas. Tāpēc esiet īpaši uzmanīgi un ievērojiet distanci, ja brauciet pa vienu un to pašu ceļa posmu turp un atpakaļ. Ja pirmajā braucienā asfalts ir klāts ar ūdeni, tas var nozīmēt, ka jau pēc mirkļa tajā pašā vietā jau būs "slidotava". 

Jaunākie ziņojumi no sociālajiem tīkliem >>>>

Sintija_P ‏@Shinca192  

Visa dzīve gar acīm paskrēja kārtēja avārija pretī braucošā mašīna 2 kūlleņus uzmeta! #melnais_ledus

aivisf ‏@aivisf  

LAU ir darbinieki,kas seko līdzi ceļu stāvoklim.Operatīvs info no @LVceli SIC.Ikviens var 24stundas zvanīt pa tālr.80005555

Romāns Naudiņš ‏@RomansNaudins 

Izbraucot no Valmieras uz Rigu melnais ledus!!! Nu jau kadus 5km braucu ar 40km/h.

Jānis Tereško ‏@JanisTeresko  

Uz ceļa Apšuciems – Lapmežciems ir melnais ledus. Rēzekne – Gulbene vizuāli droši, bet īstenībā ledus. Arī Madona – Gulbene ļoti slidens.

aivisf ‏@aivisf  

"melnais ledus" pats nenokusīs.Ceļa temperatūra ir mīnusos,kaut ārā +4.Te arī kaisīšana nelīdzēs.Jābrauc piesardzīgi.

aivisf ‏@aivisf  

Tātad uzturētājs @RomansNaudins @LVceli dara ko var.Bet arī braucējiem jābūt piesardzīgiem un nemēģināt braukt ar vidējo ātrumu 95km/h

kriko ‏@kriko1408 

Aiz Vangažiem braucot no Siguldas, daudz avāriju, braucam uzmanīgi #melnais ledus

Kristaps Purmalis ‏@PurchaLV  

@LVceli ceļs Smiltene - Valka šodien ir kaisīts? Tāds spogulis, ka pabraukt nevar!

LTV Ziņu dienests‏@ltvzinas

A.Matīss intervijā @RitaPanorama: ceļu uzturētājiem jānovērš bīstamas situācijas maksimāli ātri, jāstrādā preventīvi:

Liene Šverna ‏@LieneSverna  

  Valmiera-Cēsis arī ar ledu uz ceļa. Ironiskā kārtā nevienā brīdī nevienu ceļu apsaimniekotāju auto neesam redzējuši.

Martins Tarlaps ‏@MTarlaps 

Uz Siguldas šosejas melnais ledus!

Jānis Tereško ‏@JanisTeresko  

Ļoti bīstams apledojums esot arī uz Ventspils šosejas pie Tukuma tā sauktajā "Ķemeru meža" posmā.

Liene Šverna ‏@LieneSverna 

Smiltene-Valmiera melnais ledus. Ceļu apsaimn. saka, ka mašīnas jau taisoties. Toties braucēji jau kādu laiku ir uz slidenā ceļa.


==================================

Ziņo aģentūra LETA:

  Arī šorīt braukšanas apstākļi pa daudziem Latvijas ceļiem ir kritiski, kā rezultātā jau notikušas vairākas avārijas, aģentūrai LETA atzina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Glābēji šorīt jau no plkst.6 bieži saņem izsaukumus steigties palīgā uz ceļu satiksmes negadījumu vietām. Piemēram, glābēji devušies uz izsaukumu Amatas novadā, kur grāvī ieslīdējušas divas mašīnas, no vienas no kurām cietušo nepieciešams atbrīvot ar speciālo instrumentu palīdzību. Pēc glābēju teiktā, ceļš avāriju vietā esot tik slidens, ka uz tā ir pat grūti nostāvēt, par ko informēti arī atbildīgie par ceļa uzturēšanu.

Tāpat vairākas mašīnas ieslīdējušas grāvī no Vidzemes šosejas Garkalnes novadā, īsi pirms Garkalnes. Savukārt uz Tallinas šosejas Salacgrīvas novadā notikusi avārija, kurā iesaistītas trīs automašīnas.

Arī "Latvijas Valsts ceļi" brīdina, ka mainīgo laika apstākļu dēļ uz valsts autoceļiem ir izveidojušies apgrūtināti braukšanas apstākļi visā Latvijā. Lai arī gaisa temperatūra ir virs nulles, šorīt daudzviet uz galvenajiem un reģionālajiem ceļiem ir izveidojies apledojums jeb tā sauktais "melnais ledus", kuru ir īpaši grūti pamanīt. Apledojuma dēļ jau ir notikuši vairāki satiksmes negadījumi.

Pašlaik īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi ir pa Tallinas šoseju visās tās garumā. Brīdinājumus par īpaši apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem ceļu uzturētāji līdz šim ir izplatījuši ļoti reti. Apgrūtināti braukšanas apstākļi ir pa Vidzemes un Valmieras šosejām visā to garumā, pa Smiltenes - Gulbenes šoseju, pa Gulbenes - Madonas šoseju, pa Daugavpils šoseju no Rīgas līdz Lielvārdei, pa Rīgas apvedceļu, pa Bauskas šoseju no Iecavas līdz Lietuvas robežai, pa Jelgavas šoseju no Jelgavas līdz Lietuvas robežai, pa lielāko daļu Liepājas šosejas, pa Ventspils šoseju no Kūdras līdz Strazdei, kā arī pa Kandavas - Kuldīgas šoseju.

Uz reģionālajiem autoceļiem apledojums konstatēts Ogres, Rīgas, Kuldīgas, Liepājas, Talsu un Ventspils apkaimēs, savukārt pa vietējas nozīmes ceļiem slikti braukšanas apstākļi ir visā Latvijā. Mazie ceļi ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu, līdz ar to, iestājoties siltākam laikam, tāpat arī lietus un slapjā sniega ietekmē, uz tiem veidojas atkala un tie ir ļoti slideni.

LVC aicina autovadītājus būt īpaši piesardzīgiem, izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu.


Komentāri 10

mm

Arī Valmiera-Valka slidens. Redzēju 2 mašīnas grāv un vienu ceļu kaisītāju izbraucam no Valmieras

pirms 6 gadiem, 2015.01.14 08:51

ipk

un ko maina tas ka kaisa, ja cilvēki brauc kā ''varoņi'', ja es kā piesardzīgs vadītājs samazinu ātrumu līdz 60 km/h, jo ir gadījies pagriezties uz 70 km/h uz ceļa pa 360 grādiem, tad man spīdina acīs tālos , pīpina uutml., tas liecina par kultūru par to, ka domājam lai būtu droša braukšana, nē tas liecina, eu tu lempi pavācies malā, es ar savu BMW gribu nesties un tāds arī grāvju statistikas rezultāts...tādi esam, žēl, ka citiem arī pa vidu nākas ciest, bet ieteiktu visiem tiem, kas nemāk braukt pa ledu uz 60 km/h bez psihošanas, jo jau 80km/h ir viņuprāt lēni laikus nodot iesniegumu par orgānu ziedošanu tiem, kas grib dzīvot, nevis mašīnu testēt.

pirms 6 gadiem, 2015.01.14 09:30

Precīzi!

Šorīt, braucot uz Valmieru, visi ~ 70 brauc viens aiz otra, bet viens met ar uguņiem, izbraucot no Smiltenes apļa. Šādos laika apstākļos galvenais ir blīvē starp pedāli un cepuri!

pirms 6 gadiem, 2015.01.14 09:42

par tviteru

visi brauceji ar vienu roku sture, ar otru tekstu ievada?

pirms 6 gadiem, 2015.01.14 12:42

Ja kas

mašīnās ir vairākas sēdvietas, netēlo gudro!

pirms 6 gadiem, 2015.01.14 13:03

skopuls

Tada sajuta ka musu nabadziga valdiba ir aptrakusi ar savu ekonomesanu? skopums +nabadziba=cilveku dzivibas

pirms 6 gadiem, 2015.01.14 13:58

eva

Vai ceļiniekiem beidzot nevajadzētu "pamosties" un ceļus sākt kaisīt nevis septiņos no rīta, kad visi sāk braukt uz darbu, bet strādāt nakts režīmā? No rītiem braucot uz darbu redzu, ka kaisāmās mašīnas tikai pēc septiņiem sāk rosīties. Un pat muļķim saprotams ka zemes ceļi it sevišķi tie kas ir mežu zonā, vispār nav izbraucami. Varbūt tos jau var skrāpēt un kaisīt arī nakts melnumiņā? Darbiņu secību arī vajadzētu saskaņot!
Kāda jēga, ja no rīta ceļu nokaisa ar smiltiņām un pusdienlaikā to visu šķūre nostumj nost?
Varbūt esmu dumja un neko nejēdzu? Nu ,tad atvainojiet!

pirms 6 gadiem, 2015.01.14 15:18

mīļā saule

skaidrs, ka ceļiniekiem liek strādāt ne ātrāk kā no 7:00, citādāk nāksies maksāt par darba laiku naktī vēl... tieši tā - ietaupa jau visi ne uz to algām, kas sēž kantorī, bet uz melnstrādniekiem, tie, kam skaitās fizisks darbs...taupa nekaisto ceļus, nekaisot naktīs un pēc 22:00 vakarā, taupa uz materiāliem, ko kaisa, visur taupa un lūk rezultāts...

pirms 6 gadiem, 2015.01.14 15:56

dusmiga

agrak celus kaisija ar smiltim un tie nebij tik slideni tagad nedara neko sen jau toAnriju Matisu vajadzeja atbrivot par pienakumu nepildisanu tik daudz cilveki iet boja un vins pat ausis nekustina

pirms 6 gadiem, 2015.01.14 16:42

minka

pusdevinos no rita kaisija celu Smiltene- Valka

pirms 6 gadiem, 2015.01.14 17:42

Novados